rus kefalleri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında CİHAN55 tarafından paylaşıldı.

1. ozyy

ozyy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tek çekişte 9 adet uskumru
    Bir çarpma tartışması daha açılmış:)

Şu çarpma olayına baya bir tepki var gördüğüm kadarıyla ama benim görüşümce bu kadar çarpmaya karşı olmamak lazım. Çarpmanın kullanılıcagı yer var kullanılmayacagı yer vardır. Bir arkadaşımız da çarpmayla kalkan yakalamıştı buna bende karşıyım ama rus kefalinin çarpmayla yakalanmasında sakınca görmüyorum. Bunun sebebinide yukarıda arkadaşımız açıklamış. Yok karın kısmı yumuşaktır yok gözüne gelirse felan filan. Bu kadar ince düşünüyosak hiç balık tutmıyalım. Canlı yem olarak kullandıgınız küçük balıklarda sakıncalı ozaman balık canlı canlı işkence cekiyo. Zıpkınla balıgın kafasındanda karnındanda vurup resim cekenleri gördük bu olay normalse çarpmada büyütülmemesi lazım. Ben çarpma olarak rus kefali avlıyanınıda, arnavutköyde gece zarganada avlayananıda gördüm bir sakıncasınıda görmedim. Dogru yerde avlanıldıgı zaman bir saınca görmüyorum ben.

2. caylak

caylak

Favori Kamış:
    kamıs olta
    En İyi Avı:
    :=)
    bence mızrakla avlanalım

bence mızrakla avlanalım arkadaşlar. balıgı görerek atarız tık vurduk vurduk yoksa o kadar. Magara adamları gibi.
    amatör balıkçılığın bir hobi oldugunu anlayamayanları kınıyorum.
    balıgı en az zararla yakalayıp sonra geri bırakmanın garip bir batılı adeti oldugunu zannedenleri kınıyorum.
    sırf meraktan ve öldürmüş olmak için avlananları kınıyorum.
    suyun içinde zaten görduğu balığın güzelliğini seyrekmek yerine onu öldürmeyi tercih edenleri kınıyorum.

balıkçılık öldürme tutkusu mudur arkadaşlar. yada bir serçeye av tüfeğiyle ateş edermisiniz.

3. AKIN74

AKIN74

:rolleyes: :rolleyes: :D :D :D