şile palamudu bunlar!!!

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kaan tarafından paylaşıldı.

1. Biz sana burda bir şeyler öğretmeye çalışıyoruz ama sen halen burnunun dikine gidiyorsun Bildiğim bildik gerisi gedik demekten başka birşey yapmıyorsun.
    Böyle davranmaklada çok eleştiri alırsın.
    Bu sitede senin yaptıklarını tavsip edecek bir allahın kulu yoktur.
    Bilmem anladın mı nedemek istediğimi

2. kaan

kaan

Favori Kamış:
    Palamut çaparisi,fanyalı dip ağı,uzatma ağı,kaşık
    En İyi Avı:
    65 çift palamut

Abicim bilgin var ben sana yok demiyorum ama bu yöredeki tarzı gidişatı bilmeden. Burası hakkında yorum yapman yanlış değilmi.
    Bak ben mesela akdeniz hakkında bişey bilmem bu güne kadar 2 tane balık tutumuşumdur. sinarit ve baracuda.
    Ben sana o yöre hakkında bişeyler öğretmeye çalışıyormuyum hayır çünkü yorum yapabilmem için bir fikrim olması lazım orası hakkında.
    Sen dersin olta böyle atılır bu yem takılır. şu kadarlık iğne ile atılır. Dinlerim.
    Ama bende karadenizi anlatmaya çalışıyorum.

3. Yaa kardeş sabahtan beri aynı şeyi söylüyoruz da anlamıyor ki....:confused: :confused:

4. kaan

kaan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    65 çift palamut
    tamam bende diyorum eğer 2 balık sattıysam ben profesyonelim.
    ama pro olabilmem için. tekrar dediğim gibi benim bu işten evimi geçindiriyor olmam. ekmek paramı bu işten çıkartıyor olmam lazım değilmi?

5. AMATÖR Balıkçı olabilmem yada sayılabilmem için tuttuğun balığı SATAMAZSIN

6. kaan

kaan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    65 çift palamut
    2 3 kere sattım diye bu beni pro yapmaz.
    Pronun anlamına bakın o zaman.

7. ergen

ergen

Sari inadimi var sende?

Merhaba Kaan,

Resminde esmer yakisikli bir Delikanli gözüküyorsun:)

Ama inadinda tam SARI inadi:mad:

Konuyu actigindan beri büyük bir titizlikle takip ediyorum. Sana verilen her cevaptan sonra, verecegin karsiligi tahmin edebiliyorum!
    Senin burada birbirine karistirdigin veya karistirmak istedigin bir kac konu birden var.

Farkinda degilmisin? N@mik, Ahmet, Sennur büyük bir sabirla sana bir seyler anlatmaya calisiyor. Ve bu insanlar senden yasca epeyce büyük! Öyle olmasina ragmen, gösterdikleri sabri sen hice sayiyorsun:(

Zaman zaman yazilanlara öyle cabuk cevap veriyorsunki, bu bende senin konuyu tam idrak edemedigin hissi uyandiriyor.

Benden sana bir abi nasihati, uyup uymamak senin kararina kalmis bir sey.

Bir müddet bu konuya yazilanlara cevap verme; baska konularlada ilgilenme, saadece su ana kadar yazilanlari bir kac kez oku ve düsün.

Bu olay tahminimce 2-3 saatini alacaktir. Ondan sonra bizlere söyleyecek oldugun her seye saygi göstericegimize emin olabilirsin.

Rasgele

8. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    kaan kardeş...
    ben de sabırla izliyordum ama benim ukalalık alanıma girdin dayanamadım...
    arkadaşlar,kardeşler ve abiler diyorlar ki...

Kaan,amatör balıkçı olabilmek için devletin yayınladığı bir sirküler var ve bu sirkülerde çeşitli zaman,miktar boy vs.ç ysaklar getirilmiş...
    eğer bu yasaklara uymazsan seni amatör olarak kabul emiyoruz...
    ve o sirkülerde bir ya da iki fark etmez,balığın satılması suçtur...

gelelim benim konuma...

herhangi bir şeyi,para ya da mal ya da herhangi bir kazanç sağlayacak şekilde takas etmek Ticarettir ve bundan elde edilen para,takas edilen mal vs. de kişinin geliridir...ve bu da başka kanunlara göre vergi vs. gerektirir ve vergisini vermiyorsan da ayrı bir suçtur...

hayır sözlükten bir de gelir e baksaydın görecektin canım kardeşim ama yontmak amaçlı bakınca da sen de hak buluyorsun kendinde her nasılsa...

ve inatla da İstavrit çaparisini bir kanca yapın diyorsun,ki öyle yapanlar da var forumu okursan, elli istavrit ile elli ÇİFT palamut aynı değil farkında mısın bilmem ve sirkülerdeki sınıra göre 15-20 kancalı istavrit çaparisi ile aşamazsın...

nihayetinde...
    balığı belirtilen miktarın üzerinde tutuyorsan, ya da satıyorsan, ya da bilerek sirküleri ihlal ediyorsan,senin amatör balıkçı olarak nitelendirilmen sözkonusu değil...

ve ısrarla diyoruz ki...
    bu site amattör balıkçılık sitesi...

9. Valla bütün site anladı Sevgili Kaan sen anlamadın gitti bu işi...

10. balıkçıl

balıkçıl

kaan kardeş sanırım kuralları gördün.50 çaparili oltayla avlanmış düzinelerce palamut resmi görmek istemiyor insanlar.hikayesinide dinlemek istemiyorlar.taktiğinide bilmek istemiyorlar.yaşına göre senden daha tecrübeli birçok kişi vardır burda eminim.ama hiçbiri senin gibi balık tutmuyor.tutamıyor zannetme tutmuyor.çünkü amatör hepsi ve bu onlara yetiyor.karadenizde de tutuyorlar emin ol.ama amatörce.böyleyse amenna ama inadım inat diyeceksen seni okumayacak ve cevap vermeyeceğim.saygılarımla.
    not:seni okurken amatör birinin yazdıkları gibi okumuyorum .terimlerin profosyonel balıkçı terimleri herhalde.

11. Eluch

Eluch

Öncelikle herkese tekrar meraba:
    1-Öncelikle reis amca sana yahu dememden alındıysan özür dilerim her hangi bi terbiyesiz düşüncem yok du.Farklı şeyleri savunsak da ben kendimden büyüklere terbiyesizlik etmek istemem.Tekrar özür
    2-Namık abi yanlış hatırlıyo olabilirim sahte para mevzusunu sen sölemedin mi?Sölemediysen senden de özür dilerim lafım onu söleyen arkadaşıma.
    Bende sana bişey sölemek istiyorum bi tane konu açılmıştı "seromeyle 2 kg lık kefal diye"Özgür arkadaşım dı sanırım sen bu balığın tatlı suda mı tuzlu suda mı olduğunu sormadan eline sağlık yazmışşın.Buda şu demeek ki sirkülere ce yasak olan bi olayı onaylamış oldun.
    3-arkadaşın biri nerdeyse bizi bölücülükle suçlamış bu kadarı da fazla hangi seviyeden bahsediyosunuz bu msj la bence burda seviye falan kalmamıştır:(
    4-diyelim ki ben pro olduğumu kabul ettim(olmadığımı hala düşünüyorum:)bu forumda bulunamazmıyım yani çok ayıp bi durum mu bu siz hiç tezgahtan balık yemiyo musunuz?Onlarda pro sonuçta
    5-Forum için video resim paylaşımı sadece bi örnek di tabikide bu forumdan beklentim bunun la sınırlı diil:)Herkese duyrulur.
    6-Bunu size nasıl anlatatyım bilmiyorum bence tutulan bi balıkla tutulan 10 balığın arasında çok büyük bi haz farkı var zaten balık olayının en güzel yanıda bu bence insanın tuttukça tutası geliyo.Bizde balık ları 10 ytl 20 ytl diye çekmiyoruz denizden tam tüccar yaptınız bizi:)
    7-simendifer arkadaşım bizi pro zannetiklerini yazmış kuzenin de dediği gibi bu adamlar 10 km ağ atanlara da sesini çıkarmıyo.
    tabi bu şu demek diil polis sana bişey demiyosa hırsızlık yap ben bu işin kimseye zararı olmıyacağı düşüncesindeyim ve bu kararımdan da vaz geçmeye niyetim yok.
    Samimi sölüyorum gerçekten sizi anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum
    8-sonuç olarak pro balıkçılarla konuşmuyosunuz siz o zaman adamları yolda görseniz boğazlarsınız:)bize bu kadar tepki veriyosanız.
    9-sonuç olarak size göre pro yum tuttuğum balıkları burda göstermeye;sizin tuttuklarınıza bakmaya hakkım yok mu ben bu işten acayip zevk alıyorum.Arkadşın tuttuğu balığı görünce kendim tutmuş kadar seviniyorum helal olsun walla diye.
    bu dediğim olaya hakkım yoksa bana söleyin bir daha hiç bişe yapmam bu sitede
    Saygılar sevgiler....

Son düzenleme: 30 Eylül 2006
  12. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Tek sorun sirkülere aykırı bir durumu savunuyor olmanız..!
    Bunu yaparkenki amacınızı gerçekten merak ediyorum..çünkü öbür türlü aklıma en kötüsü geliyor..
    bu siteye ''amatör ruh'' kazanmak ve bu konuda kendimi geliştirmek için üye olmuş acemi biriyim..Ben bu kadar az şey bilirken ve bilgiyede açken lütfen daha fazla kafamı bulandırmayın..
    Mantık olarak bir hata=bin hata
    ve bir atasözü;''İMTİYAZ KAPILARI ARALANMAZ,ARDINA KADAR AÇILIR''
    ve son söz;Ben burada kendi ilgili kurallarına uyarak kasalar dolusu balık yakalayıp pazarlara satan profesyonel balıkçılarla ilgili kötü birşey okumadım olmazda zaten..

13. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Herkes diyeceğini dedi.

Bu konuyu lutfen burada kapatalım, birbirimizi daha fazla incitmemek için.
    Teşekkürler.

(Bundan sonra yazılacak mesajları sileceğim.)