Tekirdağ'dan/Sultanköy arası kıyıdan balık haberleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında moti tarafından paylaşıldı.

1. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Evet aynen o kurt ve son haftalarda ben hep sıfır çektim :DFakat herişin başı kısmet :)

2. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    yardımların için teşekkürler

3. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    balık avı

MErhaba arkadaşlar.Geç oldu sanırım iyi geceler demeliydim.Yarın Sultanköy taraflarına(Botaş sahilleri) balık avına gidiyorum.Amacım ilk etapta levrek bakalım ya nasip deniz bize ne verecek.1 haftadır kullanacağım yemler hakkında bilgi sahibi oldum.1 hafta önce aldığım sardalyalar çürüdü ve levreğin azına layık:D ayrıca teke de kullanacağım.Aklıma takıldı Çipura varmıdır buralarda merak ettim.Ben her ihtimale karşın yengeç yavrusu da temin ettim.Biz ege de yengeç veya mamun la çipura avı yaparız.BAkalım burada iş yapacak mı?
    Yarın avın sonucunu sizlerle paylaşırım.Moti amcamız bu aralar balık az demişti.Yine aynı onun deyimiyle bizde ya nasip diyelim bakalım.Saygilarımla...........

4. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Av raporunu merakla bekliyorum Savaş kardeşim :)

5. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    evet sonucu bekliyoruz inşalah nasibini almışsındır.

6. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Merhaba arkadaşlar.Şimdiden yeni yılınızı kutlarım.2008 de de bol avlar dilemekteyim.Evet dün botaş sahillerine doğru yola çıktık fakat sonuç hüsran.....işin garip tarafı balıklar oltamın hatrını bile sormadılar:)Hayret!!! koskoca denizde mutlaka balık olmalı ama bir kere bile vurmadılar.Sonuçta bol temiz havayı ciğerlerimize doldurup eve döndük:)
    Ben buraya bu sene tayin oldum,bu nedenle avlak alanlarını daha yeni yeni tanımaktayım.Sizlerin de yardımlarıyla nerelere gideceğimi kestirmeye çalışıyorum.İlk olarak silivri limanının falezler tarafına doğru gittik.Fakat sonuç alamadık,daha doğrusu aşırı kayalık olduğundan takımlarımızı kaybettik.Mırmır ve çıkrasa Lidaki için gitmiştim.Yem olarak memleketten kargo ile getirttiğim kefal kurdunu denemiştim.Fakat orada tanıdığım bir avcı bana Teke kullanmam gerektiğini söyledi.Ayrıca tekne ile açılırsan Çipura avlayabilirsin dedi.İlk gittiğimizde kasım ayıydı.Sonra tekirdağ Salat yağ fab. civarına gittik.Oradan yaklaşık 900gr lık bi kalkan avladım.Dün de Moti amcamızın tavsiyesi ile botaş sahillerine gittim.Demiştim amacım Levrek ti.Fakat olmadı.Şimdiki hedefim KAradeniz KAstro ve kıyıköy civarı.Hedefim çeşitli yerlere giderek kendime avlak bi alan bulmak ve sürekli oraya gitmek.Zaten havaların ısınmasıyla bol balık çıkaracağımdan eminim:)
    Taktir edersiniz ki her bölgenin ayrı bir balığı ve o balığı avlamak için kullanılan yemi vardır.Bende bunu kavramaya çalışıyorum.
    Sonuç olarak arkadaşlar benim için iyi bir tecrube oldu.Elimiz boş dönmesine karşın...Uzun yazdım umarım sıkmamışımdır.Saygılarımla...........

Son düzenleme: 31 Aralık 2007
  7. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Savaş kardeşim bu aralar malesef bizim bu kıyılar pek verimli değil fakat bu fazla uzun sürmez.Üşenmeden güzel bir av raporu hazırlamışsın teşekkür ederim.İyi seneler :)

8. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Merhabalar:
    Moti amca sen nereye gidiyorsun son haftalarda?Hangi istikamete?Eğer bi sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?Toprak kurdu baktım denizde,aynen senin tarif ettiğin şekilde.Deniz içinden yaklaşık 2 adım içeriye girebildim.Fakat iz bulamadım.Sonra rast gele taprak aldım bir kürek ve eledim.Ama yine kurt çıkmadı karşıma.
    C.tesi arkadaş Gümüşyaka sahillerine gitmiş(tam olarak orada bi kanalizasyon arıtması varmış).O da bi sonuç alamamış.Sanırım havaların ısınmasını bekleyeceğiz.Mart sonu gibi......
    Saygılarımla.................

9. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Savaş kardeş bu Levrek kurdunu denizden çıkarman için en bol olduğu yer Tekirdağ istikametinden Yeniçiftlik sapağına gelince bir Km devam et Güneş Marketin hizasında boş bir kıyı arazisi var oraya git Tulumunu giy sekiz on adım denize gir su dizlerine kadar anca gelir Bel küreğini mümkün mertebe en derine ayağın ile bastır ve çıkan kumu eleğin içide bir iki suda çevir muhakkak levrek kurdu kobra dediğimiz büyüklükte isabet ettirirsin :) Olmazsa birgün beni Çorlu'dan alır ben sana tekniği ve taktiğini gösteririm denizin sakin olduğu bir tarihre :)Selamlar

10. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Merhaba
    Eyvallah moti amca verdiğin bilgiler için.Belki müsait bi haftasonunda bizim ekiple beraber seninde alarak ava gideriz.Fakat havaların ısınmasını beklemek ve denizin öfkesinin geçmesini izlemek sanrım iyi olacak:)
    Ben bu pazar Karadeniz'e gitmeye karar verdim tabi havalar müsade ederse,malum kar ve yağış bekleniyormuş.Bakalın nasip diyelim.Şansımı birde orda deniyeceğim.Sanırım kalkan için uğraşacağım.Ne diyelim ya nasip...
    Saygılarımla............

11. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    İyi günler ilerde :)

12. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu haftasonu ava giden var mı merak ettim.Havayı güvenemediğimden ben haftasonu evde oturdum.Gerçekten felaket soğuk var..Sizlerden giden var mı merak ettim.Şayet gittiyseniz ne tarafa doğru gittiniz?Saygılarımla............

13. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Merhaba arkadaşlar:
    Uzun bir süredir buradan yazışma imkanı bulamadık.Sanırım havaların kötü gidişi nedeni ile sizlerden hiç kimse ava gitmiyor.Epeydir izlemekteyim yazanda malesef yok.Paylaşım sitemiz artık işlevini yetirdi mi acaba?
    Saygılarımla....

14. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Savaş selamlar, biz her haftasonu gidiyoruz da, birşey tutamadığımızdan açık etmiyoruz:D :D :D
    Havalar çok soğuk olduğundan kıyıdan birşey tutulacağını zannetmem Savaş kardeşim.:mad:

15. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Olurmu öyle hiç Biz üç arkadaş her hafta balık olsun olmasın Muhakkak balığa çıkarız ama piknik ama balık :DFakat bu aralar bizim kaydedeğer bir balık yakalayamamızdan ayrıca verimsiz geçen ocak ayı dolayısıyla önerilerimiz kısıtlı :)Fakat Sarı kulak kefal Marmaraereğli'si deniz fenerinden kıbrıs oltasıyla bazı günler tektük yapıyor ama neşesiz.Havalar soğuk fakat sakin olduğu içinde kalkan ve levrek malesef şimdilik tık yok:)Biz üç kanka arkadaş (Moti-SedatMert-Ulvi) Forum ana sayfa Altta Trakya ve çevresi Org sayfasındayız:)Orayada bekleriz :)

Sedat arkadaşım elbet bu balıklar bizim buralarada gelecek :D

16. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Selamlar Moti ve sedatMert bey.sesinizi duymak iyiydi.Bende artık bu siteyi yazmaktan vaz geçtiğinizi sanmıştım.Evet kışın pek tadı olmuyor balık avının hele zengin bir av olmadığı zamanlarda....
    Haftaya malum okullar yarıyıl tatiline giriyor ,bende memlekete gideceğim .2 haftalık bi tatil iyi gelecek ve oltalarımı da götüreceğim tabiki.Ege kıyılarının hatrını sormaya gideceğim:)Bakalım bizim bölgelerde çipura yapıyor mu hala.
    Bu arada buralarda sezon marttan sonra başlıyor sanırım.Doğru değil mi?
    Saygılar....

17. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Savaş kardeş Merhaba :)Evet bu senenin kışı pek tatmin edici balık avı vermedi.Fakat Mart ayı ve sonrası inşallah verimli olur:)' Haftalık tatilde sana bol ve zevkli avlar temenni ederiz :)Biz buralardayız ve bu sefer 2 haftalık raporunu bizle paylaşırsan seviniriz :)

18. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Savaş kardeşim selamlar. Biz mahşerin 3 balıkçısı olarak bu sitede sesi en çok çıkan kimselerdeniz.:cool: :D
    Bizleri genellikle aşağıda linkini verdiğim forumda bulabilirsiniz. Size şimdiden iyi tatiller dilerim.:)
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=15134

19. Zeynel_Mahmut

Zeynel_Mahmut Nusret ERTEMİZ

R.Tuncay ERTEMİZ kardeşime

Merhabalar...
    Çorlu ve Tekirdağ'ı bilirim ben. Sultanköyü bilmem. Açlıktan ölmek üzere iken kendimizi zor attığımız Tuncay'ın dayısının Çorlu'daki köyünde yediğimiz o kocaman mısır ekmeği hala gözlerimin önünde.
    Çorlu, hem Hayat Kışlasında üç yıl çalıştığım hem de Yeni Çiftlik sahilinde hayatımın en güzel 8 gününü geçirdiğim yer.
    Harika insanlar.
    Ve benim sevgili kardeşim Tuncay.
    Balık severim ama bilmem çok.
    Beykoz'lu olmanın getirdiği doğal aşinalık dışında.
    Ankara'dayım şimdi.
    Ama buluşuruz bir gün. Hasret gideririz ve yeni arkadaşlarla tanışırız.

Ey göl henüz aradan bir sene geçti ancak
    Seyrine doyamadığı o canım su yanında
    Bir gün O'nu üstünde gördüğüm şu taşa bak
    Oturdum tek başıma.

Hepinize Kapıdağ açıklarının uskumrusu ve kayalıklarının pavruyası.

20. levrekçi59

levrekçi59 Doğan DUBA

Favori Kamış:
    okunmuş oltam )))
    En İyi Avı:
    Levrek 4,97 kg
    slm arkadaşım ,,

avlandığın yerde bizde çok av yaptık..ve çok mırmır aldık son 2 ay oldu sadece sultanköyde avlanıyoruz ve iyi levrek alıyoruz ..ama artık kısmetse oradayız mırmır zamanı geldi, orası çok mırmır yapıyor..oraya en son ava gittiğimizde 3 adet camgöz almıştık bu sitede fotoğrafları ve av hakkında bilgiler var.