Tekirdağ'dan/Sultanköy arası kıyıdan balık haberleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında moti tarafından paylaşıldı.

1. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Hoş geldin Amcaoğlum Nusret seni bu güzide forumumuzda görmekten dolayı çok mutlu oldum Biz Mahşerin üç İhtiyar balıkçıları seni aramızda görmekten mutluluk duyarız :)

2. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    MERHABA ARKADAŞLAR.nASILSINIZ?
    2 HAFTA ÖNCE HABERDAR OLDUĞUM TEKRDAĞ ORGANİZASYONU HAKKINDA BİLGİ SORACAKTIM.GERÇEKLEŞTİ Mİ ACABA ORGANİZSYON?GERÇİ HAVA OLDUKÇA YAĞIŞLI VE SOĞUKTU.
    BU ARADA SİLİVRİ LİMAN CİVARINDA MIRMIR MEVSİMİ BAŞLADI MI?GİDEN ARKADAŞLAR YAZARSA SEVİNİRİM.
    TEŞEKKÜRLER....

3. fakirbalıkçı

fakirbalıkçı Necmi Özgül

Favori Kamış:
    mitchell privilage
    Favori Makine:
    shekspire
    En İyi Avı:
    Çarşı dostluğu
    yapıldı Abi Hava yAğışlı İDi MA GÜZel Bir Organizasyon oldu
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=19805

4. Suatreis

Suatreis

Silivri Liman civarı içim mırmır sezonu Mayıs ayının ortalarında başlar, ancak sürekli görüştüğüm avcı arkadaşlarım henüz kıyı balıkçılığı konusunda verimli dönemin başlamadığını söylediler. Benim fikrim ise Mayıs 15 itibarı ile kaya kurdu yada teke (çalı karidesi) kullanılarak hava karardıktan sonra av yapılabilir, silivri civarında denize girme sezonu açıldıktan sonra mırmır iyice kıyılamaya başlar ki bunun nedeni mırmırın hareketli olan bölgeye merakından dolayı yaklaşmasıdır. Ancak avlayabileceğiniz mırmır en fazla bir karış boyunda olacaktır. Değerli arkadaşlarım için vicdanlı olmalarını rica ediyorum.

5. renanusta@mynet.com

renanusta@mynet.com Renan Usta

Bu hafta sonu bende Tekirdağ sahillerinde olacağım.Cumartesi beraber avlanabiliriz.

6. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Renan usta arkadaşım aşağıdaki lingte Tekirdağ bölgesindeki bizlere ulaşabilirsin selamlar :)
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=17673

7. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Değerli arkadaşlarım Bölgemizde Bölgemizde Mırmır ve ısparoz(İspari)İstavrit (Gece şamandıralı ada istavriti 25cm )ve kuyrukaltı başlamıştır bilgilerinize...
    Gece kumluk ve sakin alanlarda mırmır adamı deli edecek seviyede hızlanmıştır.
    Isparoz derin ve kayalık kıyılarda Sabah 05-ve 09- arası ısparoz safarisi tadındadır bilgilerinize :)

8. iskelesancak

iskelesancak halil

Favori Kamış:
    kamış.alba marlion motor banax sx5000
    En İyi Avı:
    mırmır
    s.a motti. ben iskelesancak: halil şen tuncay abi sen tekirdag s.yag fabrakasının oralara ne sıklıkla gıdıyon bir hafta sonu buluşabilirmiyiz.k.cekmece sefakoyden sultankoye geliyoruz oraya cok niyet ettik bilmedigimiz icin gitmedik senden ne gibi yardım alabiliriz .

9. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Halil kardeş Moti abini yengen evden kovmuş, şu sıralar salat sahillerinde kurduğu çadırda ikamet ediyor. :D :D :D
    Bizlerin de ondan kalır yanımız yok. Haftanın 3 günü Moti ile birlikte sahildeyiz. Tuncay mesajını görmezse ben ona iletirim. Sen merak etme.

10. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Yeni gördüm :) Halil kardeş Hafta sonları öğlenden sonra gibi oralardayız fakat bu aralar işlerim dolayısı ile İst/İstikametinde balık avı yapıyorum :)Kasım gibi oralarda ara ara oluruz :)

11. Calibre

Calibre Oguz

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Era 5080 Makine + Lineaeffe 4.20 Baia Grande Kamış + Yozuri Rapala
    En İyi Avı:
    850 gr Mırmır
    Meraba arkadaşlar;

Ben yazları tekirdağda oluyorum dede tarafı oralı yazlık felan var fakat tekirdağın içinde değilim tekirdağın çıkışında dağlık bir yola giriyorsunuz naip diye bi köy var sora bi kaç köyden daha geçip uçmakdere diye bir köye geliyorsunuz ben yazın ordayım fakat kıyı avcılığı sıfır (0) 3-5 kayık güzel havada kıyıdan 1 2 km açılıp 2 3 kg istavrit alınca sevinip geliyorlar. Ben 1 kere denedim ordan kamışla ama bişi alamadım bide üstüne uzaylı muamelesi gördüm :D gerçi bu dediğim 2 sene önce felandı dahada denemedim orayı bilen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlermi acaba ne tür balık olduğu hakkında içimden bi ses mırmır olur diyor ama bu sene deniyeceğim inşallah.

Şimdiden teşekkürler ..

12. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar ... Aldığım haberlere göre bir hafta 10 gün süren lodos sonrası dün Sultanköy/Botaş civarına giden levrekçi arkadaşlar birer ikişer levrek almışlar... duyurulur.Rastgele :)

13. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
  14. seçkin

seçkin SEÇKİN

Favori Kamış:
    LINEAFFE
    Favori Makine:
    MITCHELL AVO 6500
    En İyi Avı:
    5 KG SAZAN
    merhaba suatreis silivride mezgit var şu sıralar mırmır yok daha görüşürüz.bide karacaköy sahilde kalkan başladı bilginize...

15. yihehe

yihehe emre

Favori Kamış:
    surf kamış
    Favori Makine:
    zigetvar 1907
    En İyi Avı:
    balık
    sayın abim formun başında bizi bilgilendireceğinden bahsetmişsin. salat fabrikası önüne ne zaman gitmeli. gecen hafta sonu otobusle geçerken gördüm 3 5 olta atan vardı. bilgilendirirsen bizi sevinirim.:)

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Seçkin kardeşim avatarındaki sazanlar kaç cm:confused: :confused:

17. seçkin

seçkin SEÇKİN

Favori Kamış:
    LINEAFFE
    Favori Makine:
    MITCHELL AVO 6500
    En İyi Avı:
    5 KG SAZAN
    selam arkadaşım sen takıldın resme o resim 2004'te çekilmiş bir resim balıklar 40 cm. civarı niye sordun?:confused:

18. electronico

electronico levent

Uçmakdere de bazı arkadaşları levrek tutuğunu biliyorum.Sahil şeridide levrek için çok müsait oralarda levrek olmalı çok istememe rağmen iki senedir gidemedim o taraflara.

Köylüler genelde sandalla avlandıkları için sanırım-benim gibi-kendi köylerinde ne tür balıkların çıktığını bilmiyorlar galiba.Çünkü ben de kendi köyümün bu kadar levrek yapan bir yer olduğunu bilmiyordum.Beni bırak Babam a sordum "Bizim köyden levrek çıkıyormuş siz tutarmıydınız" diye "ne levreği" cevabı aldım.yani Babamın bile haberi yoktu bizim Sultanköy de levrek olduğundan ta ki ben bu forumdan bunu öğrenene kadar.Bence bi Gelibolu rapalası edin ve en kısa zamanda köyünde denemelere başla.Rastgele:)

19. haldun85

haldun85 haldun

merhaba arkadaslar
    sultanköyde yazligimiz var senede bir ugrama sansim oluyor
    1 mayistan itibaren bir hafta kadar orda kalacagim ve levrek tutmaya calisacagim
    bir ara tekne kiraladik ama 3-4 saat icin cok yüksek bir fiyat ödedikten sonra bir daha kiralamamaya karar verdim
    yem olarak kaya kurdu sart mi baska ne gibi yemler kullanabilirim ?
    makinam bu yeterli midir ?
    http://www2.avburada.com/ug.aspx?id=5586&urun=MC6500%20MITCHELL%20MAK%DDNA
    ve de kamis almayi düsünüyorum acaba ne gibi bir kamis o bölgede levrek icin uygun olur.
    simdiden sagolun.

20. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Yeniçiftlik tarafından kıyılardan kumdan kurt çıkarabilirseniz güzel olur.