Tırıvırı

Konu, 'Tebliğler' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. DR_BLOoD

DR_BLOoD

merhaba arkadaşlar tırıvırının yaptıklarına bakın

ewet arakadaşlar göl kenarına gittimde birde ne göreyim suda bir tırıvırı bizim değimizle file buna takılmış üçtane balık bunlar her ne kadar kızıl kanatta olsalar da bunu için yapmaz gereken bir şeyler var bugün kızıl kanat takılır sudaki tırıvıya yarın turna böyle böyle devam eder sularımızda tırıvırı kullanmaya devam edersek yakalayaçak balıkta kalmaz sularımızı kirletiğimizde çabası olur insanları duyarlı olmaya çarıyorum gelin sesimizi duyurularım televizyonlarda gazatelerde tırıvırının ne kadar kötü bir şey oldunu anlatalım bir şekilde bunu insanlarımıza anlatmaya çalışalım ama nasıl ? ...

resimde pek net değil ama ne yapalım ...

2. DR_BLOoD

DR_BLOoD

N@mık abi haklısın aslındada :D:D:D:D gerçektende yapılması gereken birşeyler olduğuna inanıyorumu bu tırıvıyı satan yapan yerlere buyük cezalar verilse bak bir daha yapıyorlarmı kullananlarada ceza verilmesi gerekli tabi ama öncelikle yaban tv yi izleyen sayısı boya olduğundan diyorumki açaba irtibata geçsek milletimizi bilgilendirseler nasıl olur ...

3. DR_BLOoD

DR_BLOoD

konu taşındı :D buradan devam edelim ...

4. AynalıCarp

AynalıCarp

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg turna
    Hallettim kardeş.Yardımın için teşekkür ederim.Hayırlı geceler.

5. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    tırıvırısız bir dünya

Tırıvırı ile mücadele eden arkadaşları yürekten tebrik ediyorum. Bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyorum. Tırıvırı kullananları gördüğüm zaman uyarıyorum zararlarından bahsediyorum. olmazsa ihbar ediyorum bazen şiddet kullandığımda oluyor. Mücadeleye devam.

6. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    slm

tırıvırı denilen illet adı bile acayip yanlızca suda değil karada bile öldürmeye en az 100 yıl devam ediyor misina naylondan üretilitor naylon suda çabuk bozulmuyor hatta günümüzde teknoji dahada güçlülerini çıkartıyor piyasaya ve bu öldürme süreci devam ediyor yüzyıllarca,sular çekiliyor kayaya dala vs yerlere takılan illet karadada öldürmeye devam ediyor sular yükseliyor suda öldürmeye devam ediyor,bukadar doğaya zararlı olan illeti ne olur kullanmıyalım kullananlara anlatalım ölüm ağını.saygılar.

7. bafralı

bafralı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    9 kg. yayın
    aRKADAŞLAR YAZDIKLARINIZIN HEPSİNİ OKUDUM.aMA ŞUNU BİLİNKİ ÖNCE HERŞEY BİZDE BİTİYOR.tIRIVIRIYI BİZ KULLANMADIĞIMIZ GİBİ KULLANANLARIDA ENGELLEMEYİZ VE BUNUN ZARARLARINI ONLARA ANLATMALIYIZ.

8. nedret

nedret

tırıvırıya hayır

slm arkadaşlar ben bu siteye yeni üyeyim. şu tırıvırıyı her yerde kullanıyolar ki benim gittiğim bütün barajlarda neredeyse kullanmayan yok gibi bu resmen balık katliyamı denetimler yetersiz :mad:

9. onder_unluer

onder_unluer önder ünlüer

Favori Kamış:
    daiwa 3.5, black widow 3.5 kamıs cormoran sınus-br-5Aİ ve alba gg60 makina
    En İyi Avı:
    cok sayıda palamut yaklasık10 kılo
    biz insanoğlu dunyaya sankı zararlı bir virus gibi sankı habis kanser gibi yayılıyoruz nasıl bunları tedavi etmek için ilaçlar kullanılıyor bu olayında ilacı aslında var ve cok basıt sadece eğitim aslında bir cok problemi çözecek sey eğitim.
    bende gittiğim bir cok yerde tırıvırı kullanan bilinçsiz kişiyle karsılastım en barız ornekleri ise galata koprusu ve omerli barajıydı.Hatta ömerli barajında adamlarla boğaz boğaza geldik bizim iyi niyetli ve bilinçlendirme amaclı uyarılarımıza verdikleri kufurlu ve agza alınmaacak sozler sonucunda kacınılmaz olarak kavga ettik için sonunda jandarmaya haber veren bir koylu sayesinde kavga daha kotu sonuclar doğurmadan kapandı ve bizi dınlemeyıp kufur eden (BALIKCILAR)tabı sadece kendını oğle sananlar.jandarma karsısında kuzu oldular bizim ayrıyeten sıkayetci olmamıza gerek kalmadı zaten yuklu bir para cezası kesildi.
    Umarım akılları baslarına gelmiştir ama gercekten o kadar bilinçsizlerki....
    Ve gorev hepimize dusuyor gıttığımız her yerde bu tıp ınsanlara karsı durursak hayatta zevk aldığımız en buyuk seylerden birini kaybetmemıs olacagız.Bu işe gonul vermiş hiç kimsenınde bu zevkten mahrum kalmak istediğini sanmıyorum..
    Herkese bol sanslar iyi avlar...

10. nedret

nedret

bu örnek davranışınız için teşekürler önder kardeş.açıkçası ben cesaret edememiştim üzgünüm..

11. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    tiriviri hakkinda

arkadaslar ben almanyada balik tutan birisiyim. Bahsettiginiz tiriviriyi az cok anladim ama bana bu konuda ayrintili bilgi verirseniz cok memnun olurum. Türkiyedeki bircok malzemenin almancasini biliyorum ne yazikki lütfen cevap yazarsaniz sevinirim.:rolleyes:

12. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Tırıvırı ,30 gr lık bir kurşuna takılmış değişik göz büyüklüğündeki ağ parçası.
    Yasak olmasının en büyük etkeni ise kopup su içinde kalması halinde yüzyıllarca dönüşümü olmayan bir lanet olması ve her türlü canlının bu tuzağa takılıp ölmesi.
    bildiğin mayın işte,su mayını

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Hassasiyet dolu yazilarinizi okudum ve sizleri daha cok tanidim.Hepiniz inanilmaz degerli insanlarsiniz. Nerde gorurseniz aninda cep telefonuna sarilin .Ihbar edin.
    Herkesi bunu yapmaya tesvik edin. Alo tiriviri hatti kurun.Yetkililer bir iki bir iki derken bir yerden sonra gercekten olaya mudehale etmeye baslayacaktir.
    Nerde soz orda aksiyon! Allah(CC) yolunuzu acik sesinizi gur tutsun.

14. nevzat42

nevzat42

İki hafta önce kayınbiraderle altınapaya hem temiz hava alalım hem de mangal yapalım diye gitmiştik.Suyun kenarında büyükçe bir taş dikkatimi çekti.Taşı kaldırdım altında bir kasnak var.Misinayı toplamaya başladım ağır ağır geliyor.Çıkardım tırıvırı içinde bayağı büyükçe bir kızılkanat.Baktım hayvan havyar dolu.Bunu yapanlar ne akla hizmet yapıyorlar anlamıyorum.Yalnız bugün çok sevindim.Bir arkadaşla hem göl havası hem de mangal yapmak için gittik.Jandarma devriye geziyordu.Jandarma gezerken gölün kıyısında kimsecikler yoktu.Saat 18:00 civarı adamlar oltanın ucuna tırıvırıyı takmış habire atıyorlar.Keseceksin okkalı bir ceza bakalım bir daha tırıvırı atıyor mu?

15. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    Arkadasim bana verdigin bilgiden dolayi sana cok tesekür ederim.tirivirinin ne oldugunu bilmiyordum .Ama nekadar kötü bir sey oldugunu ögrendim.Bu sistemle balik tutulmasini siddetle kiniyorum. Balikcilikla hic bir ilgisi olmayan bir balik tutma sistemi. Lütfen su tiriviri denilen balik tutma sisteminle balik tutan insanlar iyi bir düsünsünler. Bence neyaptiklarinin farkinda degiler. Tiriviri hakinda verilen bilgiler icin tesekürler.:)

16. capanoglu36

capanoglu36 Işık

Favori Kamış:
    Av Malzemesi: Alba Delta 60 makina, Remikson 4,50cm kamış,
    En İyi Avı:
    Yayın 13 kg
    tırıvırı ile yapılan amatör balık avcılığına bende karşıyım

17. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

tırıvırıyla balık tutmayı sanat sananlar internetten elin gavuru diye hıtap ettıgımız adamlar ellerındekı kamışları nasıl kullanıpta o koca koca sazanları yakalıyıp sevıp okşayıp geri bırakıyolar bi seyretsinlerde amatör balıkçılık sanatını görsunler ağ kullananlar da dahil bnede o insanların taktılerını kullanıyorum ve sonuçlar harıka dev sazanlara merhaba kamışınızın topragı veya göletı öpüpte kalkamaması zilin veya alarmın çıldırmış gibi susmadan çalması gibi zevklerden mahrum kalmasının ne demek oldugunu bilmeleri ancak dogru yola donmelerı ve kamışları kullanmayua başlamalarıyla anlayacakları bişey inşallah bi vesileyle forumu ziyaret edıp öğrenırler

18. bilike

bilike

Favori Kamış:
    4mt kamışiyi bir motor.siyah büyük bot.her türlü balık için takımlar
    En İyi Avı:
    yayın
    Evet arkadaşlar bende size katılıyorum pazar günü balıktaydım catalcada balık tutuyordum oltam birşeye takıldı allahtan sağlamdı misinam kopmadı zor ama çekmeyi başardım bir tırıvırıya takılmış inanamadım tam beş adet orta boy sazan ufak iki adet takılıp ölmüşler ikisi sağdı olmaz dedim böyle balıkçılık yazık bari göle atma böyle zevk olmaz böyle avlanılmaz........

19. cakall

cakall Burhan Sait

herkeze merhaba;
    Sayısız yazılar yazıldı,sohbetler yapıldı şu tırıvırı hakkında.Ama malesef pek bir işe yaramadı.Ben Sakarya - Geyve'de gördülerimi 2-3 sene önce Jandarma'ya ihbar etmiştim.Ama son bir haftadır hem Galata köprüsü hemde Unkapanı köprüsünde akşam hava karardığından itibaren onlarca kişi sabaha kadar Tırıvırı ile avlanıyor.Bunları İstanbul'da kimlere şikayet etmek lazım.Bu tip olayları sitede takip eden arkadaş varmı bilmiyorum.Veya şikayet yerini bilen biri varsa lütfen yazsın.
    Saygılar

20. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    arkadasım tırırvırı yasak ama seninde dediginm gibi herkes kullanıyor ben gecenlerde sakaryadaydım oranın kendi yerli insanları bile kullanıyordu bence tırıvırı satan yerleri şikayet etmek lazım