Tırıvırı

Konu, 'Tebliğler' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Sevgili Dostlarım Özellikle tırıvırı konusunda hem dernek bazında hemde bireysel anlamda bence olağan üstü mücadelerde bulunan sevgili ağabeyim Tarık ERSAL' a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Amatör balık avcılığının paylaşım platformlarından üye bazında en çok üyeyi barındıran ve her gün ilgiyle takip ettiğim bBalıkavi.net 'in bir üyesi aynı zamanda kardeş platformlarınızdan anatoliafishing.org'un kurucu üyesi olarak tırıvırı ve buna benzer doğa katili her türlü materyalle yapılacak mücadelede yanınızda olduğumu belirtmek isterim.Şu ana kadar kişisel anlamda av marketlerinde yada avlaklarda tırıvırıyla ilgili olarak elimden geldiğince insanları bilinçlendirmeye,yada tırıvırı satıldığını tespit ettiğim iş yerlerini ilgili zabıta birimlerine ihbar ederek yada satanları satmamaya ikna etmeye elimden geldiğince çalışmaktayım.Fakat bireysel olarak bunu ne kadar başarıyorum bunuda açıkça söyleyeyim bilmiyorum :confused: Görüyorumki özellikle tatlı su avında daha çok kullanılan tırıvırı için sezon öncesi bir şeyler yapmak gerekiyor.Bu konuda görüş bildiren Sevgili tarık abimin dediği gibi "fidan dikme kampanyası " gibi ele alınarak sonuçlandırılması konusunda hem fikirim.
    Bu konuda neler yapabiliriz nacizane daha önce bu konuda tarık abiminde yer aldığı toplantılarda gerek tarık abiden gerek diğer arkadaşlarımdan ve benden görüş olarak bildirilmiş bir kaç karma görüşü sizlere arz etmek istiyorum.

Şu an için belkide çoğunuzun aklından geçen bireysel anlamda hayalini kurduğum "tırıvırı belgeseli" hazırlanması ve bu belgeselin ulusal ve yerel görsel basında yayınlanması

Av marketleriyle görüşülürek "tırıvırı satmıyoruz doğayı koruyoruz" pankartlı görsel afişlerin market cemekanları yada kapısına asılması"

Aylık olarak jandarma genel Komutanlığınca yayınlanan ve en ücra karakollara kadar dağıtımı yapılan jandarma dergisinde tırıvırı hakkında hazırlanmış bir makalenin yayınlanması

Avcıların yoğun olarak bulunduğu avlaklara tırıvırı ve zararlarını anlatan afişlerin yada bilgilendirme panolarının yada levhalarının konulması

Tırıvırının yoğun olarak satıldığı av marketlerinin topluca bulunduğu bir bölgede geniş katılımlı ve izin alınarak yapılacak bir basın açıklaması

Eğer destek görürse bu konularda özellikle "tırıvırı belgeseli" "afiş" "pankart" konularının "fidan kampanyası" gibi bir kampanyayla hayat bulacağını umut ediyorum.Sayılarımla....

Tarık abi şöyle demişti "Yüzlerdeki ifadeler kimin daha huzurlu olduğunu gösteriyor.

Allah huzurumuzu kaçırmasın. "

ve tahribatı

2. Sevgili Hakan Bey,
    Tırıvırı illeti için göstermiş olduğunuz cesaret ve yapmayı planladığınız projelerinizi ortak bir platform altında yürütmeyi ben şahsım ve sitemiz adına gönülden destekleyeceğimizi bildirmek isterim. Her iki sitenin sezon öncesi yapacağı ortak çalışmalarda oluşturacağımız birliktelik bir nebze de olsun ses getirecektir.
    Sizin de saymış olduğunuz projelerinizi en yakın zamanda yürürlüğe geçirebilmemiz için her iki site yönetiminin alacağı ortak kararlar dairesinde bir ilke daha beraber imza atacağımıza inanıyorum.
    Konu ile ilgili görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

3. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Sevgili Moderatörüm, sizden ne paşa muamelesi, ne de hakkımı teslim etmenizi talep etmedim. Etmemde. Bu ortamda hakkımı aramamam gerektiğini biliyorum.

Ne yazık ki birbirimizi anlamak bir yana, olabildiğince farklı algılamak gibi bir durumda olduğumuzu görmek üzücü. Dahasını yaşayarak ne canımı, ne de canınızı sıkmak istemem. Amacım bu olmadı. Olamaz.

Bahsettiğiniz anlamda tek yürek olabilmek için önyargılardan kurtulmanın şart olduğuna inanıyorum. Malum sevgi ve saygı birbirine bakmak ile değil, aynı yöne bakabilmekle tesis edilebiliyor.

Biz iki şahıs olarak birbirimizi anlayamazken, kimseye derdimizi anlatabileceğimizi, çözüm bulabileceğimizi sanmıyorum.

Saygılarımla.

4. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Tarık abi yanlış anlamayın lütfen beni :)
    Sevgili Admiral kardeşimle aynı mesajları veriyorsunuz,birlikten kuvvet doğacağı konusunda mutabıksınız,Anlaşamadığınız konuyu anlamadım inan abi

Acaba Kazakistan Çok uzak olduğundan mesafeden dolayı benmi yanlış görüyorum :)

Selamlar,Saygılar ve sevgiler :)

5. serhatcenk

serhatcenk

Aynen aynen, hepimiz aynı fikirde mutabıkız ve üzerimize düşen herşeyi yapmaya hazırız... Siz büyüklerimiz yol gösterin biz yürüyelim....

6. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Arkadaşlar,
    Kendi adıma konuşuyorum,benim bu sitede bulunma amacım,hayatımda büyük bir yer alan Amatör Balıkcılıkta müşterek gayelerimizde buluşmak,Lütfen bu gayelerimizi unutmayalım,av hikayelerimiz,av resimlerimiz,yeni tekniklerimiz,konular harici sohbetlerimiz, bunların hepsi müşterek gayemizin küçük ayrıntılarıdır,Müşterek gayemiz bilincli,doğa dostu,kurallara saygılı,Amatör balıkcılık ruhunu geniş kitlelere yaymak olarak görüyorum, ve bu gayede her kim bir tuğla koyarsa onu lider olarak takip ederim,kim olursa olsun ister 15 yaşında bir üyemiz,ister en yaşlı üyemiz,

Lütfen Yanlış anlaşılmasın,kimseye herhangi bir eleştiri getirmiyorum,getirmekte haddim değil,

Sevgili Tarık Abimle,Sevgili Moderatörümüz Admiral Hüseyin Abimizin (yaşına yeni dikkat ettim Abi daha önce kardeş diye hitap ediyordum kusura bakma)
    ve diğer Moderatörlerimiz,üyemiz olupta diğer kardeş sitelerimizde yönetici olan arkadaşlarımızın önderliğinde ben kendi adıma üstüme düşen ne ise yapmaya hazırım,
    Geçen Yıllarda Türkiye Futbol federasyonunun bir sloganı vardı :)

:) LÜTFEN :)

Selamlar Saygılar

7. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Sevgili Orhan kardeşim,

Senin mesajını okumadan önce aynı duygu ve düşüncelerle grubumuz yöneticilerine aşağıdaki mesajı yolladım.
    Umarım doğru kanaldan iletmişimdir.
    Yok oluşun engellenmesi için alınan ve ne yazık ki kağıt üzerinde kalan kararları uygulatabilmek yine ne yazıktır ki kağıda dökülmesini sağlamak kadar kolay değil.
    Sivil Toplum olarak bu gücü oluşturmak ve amacına uygun kullanmak dileğimle.

Hepimize RASTGELSİN.

==========================================================================

Sevgili Moderatörlerim,

Balıkavı.net forumda iki günden bu yana aktarmaya çalıştığım konuya ilişkin görüş ve önerimi http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=657&page=12
    ile
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=657&page=14
    aralığından izleyebilirsiniz.

Bu konuyu grubunuzda açmamın, daha doğrusu açılmış olan topik altında irdelememin iki sebebi vardır.
    İlki bildiğim ve üyesi olduğum grup ya da forumlar içerisinde en geniş katılımlı forumun balıkavı.net olması, ikincisi ise bu illetin yok etmenin çaresinin bir Sivil Toplum Hareketi ile sağlanacağı yönündeki inancımdır.

Bence Sivil Toplum Hareketlerinin başında yön göstecek kişilerden çok, hareketi yönlendirebilecek ve idare edebilme yetkisinde olan seçilmişler olmalıdır.
    Kişilerle yol alma devrinin kapandığına, toplum gücünün önem kazandığına ve böyle devam etmesi gerektiğine inanıyorum.

TIRIVIRI illetini yasaklatabilmek için 2003 yılından günümüze kadar yaptığımız mücadeledeki arkadaşlarım ile gelebildiğimiz yer ne yazık ki kağıt üzerinde kalmış, uygulamanın başlatılması toplum baskısına kalmış görünmektedir. Bu baskının Amatör Balık Avcılarınca sağlanmasının ayrı bir anlam taşıdığı malumunuzdur.

Forum yöneticileri olarak TIRIVIRI ile köklü bir mücadele başlatılması yönünde karar almanızı diler, saygılar sunarım.

8. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Tarık Abi,sizler yürüyün biz sizleri takip etmeye hazırız:)

Selamlar Saygılar

9. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    tırıvırı ile mücadelenize desteğimiz tamdır ben ankara köprüköy barajından tamolarak metresini bilmiyorum ama 2000metre ağ çıkartıp yaktım

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tuncay arkadaşım 2 km ağdan bahsediyorsun,bir sıfır fazla mı yazıldı yanlışlıkla yoksa doğru mu ?

Merakımı bağışla ama eğer doğru yazılmış ise,bu uzunluktaki bir ağı nasıl çektin?
    2 km ağ...elle çekmekle bitmez,tek başına çekilmez...:confused:

11. Ağ hikayesinden sonra Yayın hikayesinide alalım bi:D

En İyi Avı: yayın çarşambada 108kg:eek: :D

12. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    bu tıtıvırının satışı her yerde yapılmaya devam ettiği sürece yasak koysalar ne olur.avladıkları birsey değil kopup kalınca suda o daha da berbat bir durum ortaya çıkartıyor.

13. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Bu zaman kadar toplam imha ettiği ağı söylemiştir sanırım Sevgili kardeşimiz ;)

14. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    bu ağ mevzuunda sizleri bilgilendirmek istiyorum ben ve arkadaşım bottaydık turna avı için köprüköy barajında botumuzu sabitlemek için çapa kullandık çapamızı geri çekerken ağa takılarak zorluk çıkardı ve bizde botumuzu ağın bir kısmını içine alarak kıyıya çıktık ağı çekmeye başladığımızda ne tür bir doğa katliamı yapıldığını görmeniz lazımdı zikzak çizilerek atılmış olan ağın tamamını çekmek 3 saatten fazla sürdü işin ilginç yanı bu ağ uzun zamndır suda olduğun dan içi ölü balıklar ile doluydu 2 kg ye yakın kadifeler turnalar sazanlar yeni takılmış kadifeleri suya atıyorum tekrar ağa takılıp geri geliyorlar durumun vehametini biraz olsun anlamanız için anlattım teşekkürler

15. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    yayın için fazlaca söylenecek birşey yok aslına bakarsan çarşamba baraj göletinde canlı kurbağa ile mayıs 2004 ayının 23 üydü sanırım yakaladık saat öğleden sonra 16:00-18:00 arasıydı 30 dakikalık bir mücadele oldu ama değdi
    ince bir çınar dalına bağlı oltamız secdeye varıyordu görmeniz lazımdı hayatımdaki en büyük heyecandı yaşamanızı isterim

16. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    bu ağ mevzuunda sizleri bilgilendirmek istiyorum ben ve arkadaşım bottaydık turna avı için köprüköy barajında botumuzu sabitlemek için çapa kullandık çapamızı geri çekerken ağa takılarak zorluk çıkardı ve bizde botumuzu ağın bir kısmını içine alarak kıyıya çıktık ağı çekmeye başladığımızda ne tür bir doğa katliamı yapıldığını görmeniz lazımdı zikzak çizilerek atılmış olan ağın tamamını çekmek 3 saatten fazla sürdü işin ilginç yanı bu ağ uzun zamndır suda olduğun dan içi ölü balıklar ile doluydu 2 kg ye yakın kadifeler turnalar sazanlar yeni takılmış kadifeleri suya atıyorum tekrar ağa takılıp geri geliyorlar durumun vehametini biraz olsun anlamanız için anlattım teşekkürler

17. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    ahmet arkadaşım ankarada olduğu için bilir kızılırmakta hafta sonları kum ocakları tarafında hala tırıvırı kullanılmaktadır en son eylülde ben gittim ve epey bi miktar tırıvırı atıldığını gördüm

18. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )

Sevgili Tuncay Kardeşim Bak ne güzel anlatmışssın, :)
    ellerine sağlık

Selamlar

19. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    teşekkür ederim orhan abi ben bunun gibi çok ağı parçaladım pinter denilen bi zımbırtı var muhakkak bilirsiniz sakarya nehrinde avlanmaya gittiğimde kıyılara bağlı olarak gördüğüm ne kadar pinter varsa kullanılamaz hale getirdim kişisel olarak elimden geleni yapıyorum aynı baraj gölünde (köprüköy/ankara) şu anda yerini bildiğim ama çıkaramadığım boyunun çok uzun olduğunu tahmin ettğim kerevit pinteri bulunmaktadır içinde ölü balıklarda var saygılar

20. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Tuncay,ferdi davranma,biz Adana da cok kavgalar yaptık bu yüzden :mad: Adamlar Bıcaklarla üstümüze yürüdüler sonucmu :D biraz müsade isteyip 1-2 saat sonra hepsini suyun içine attık :)