turna avı sazlıbosna ve ben

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında DR_BLOoD tarafından paylaşıldı.

1. blade_40

blade_40

Sayın abim, Bundan sonra daha dikkat ederim. Uyarınız için teşekkür ederim.

2. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    oncellikle herkeze selamlar ve arkadasi tuttugu baliktan dolayi tebrik ederim .baligin kilosu hakkinda bir belirginsizlik oldugunu goruyorum ve bu konu hakkinda biseyler yazmak istedim kisa ve oz:benim profilimdede gordugunuz turna 80 cm ve 3.5 kg geldi.kilosunuda cengellli el tartisi ile olctum .ardasimizin tuttugu baligin boyunu bilmiyorum ama benedekinin olculeri bu.herkeze selamlar ve rastgele

Son düzenleme: 5 Ekim 2006
  3. blade_40

blade_40

Ya birader, ben 12 yaşımdan beri pederle beraber sazan - turna avına giderim. İzin verde hangi balığın ne kadar geleceğini bilelim. O arkadaşı gene tebrik ederim ama 4,4.5 balığa burada 7 kilo deniyorsa bunada pes derim. Harbi turnacılar balığı sudan çekerken, balığın vuruşlarından ne kadar olduğunu görmeden bilir.

Ki adam fotosunu koymuş, göz var nizam var..

Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.

Hatamız varsa affola...

4. ergen

ergen

Olur böyle seyler

Merhaba Olgay

Ayhanin yakaladigi Balik hakikatten cok güzel! Bilhassa Türkiye sartlarina göre!
    Bunuda kimse inkar etmiyor:)

Arkadasimizin baligin kilosu hakkinda söylemis olduklarinida yabana atmayalim:)

Yetiskin bir Erkegin el genisligi (Parmaklarini birlestirdigi zaman) ortalama 10-11cm oluyor. Orta Parmak uzunlugu 9-10cm oluyor. Buradan elde tutulan baligin uzunlugunu hesap edebilirsin. Baligin uzunlugundanda ortalama kilosu cikar;)

Yani eksi, arti 20% yanilma payi ile.

Ama bence bunun hic bir önemi yok:) Eger o Turnayi AYhan 7kg tartmis ise, o balik 7kg'dir. En azindan Ayhan icin.;) Bizede Ayhanla birlikte sevinme kalir. Hadi bakayim uzatin ellerinizi birbirinize, tokalasin:)

Biliyorsunuz bu iste kizmak var darilmak yok:p

Rasgele

5. blade_40

blade_40

İyi akşamlar, Tutmuş olduğunuz balık ve abartma yapmadığınız için sizi tebrik ederim.

Arkadaşlar, onurnl arkadaşın tuttuğu balıkla bu balıgı bir karşılaştırın isterseniz. Bir saatir ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Buda onurml arkadaşın tuttuğu turnanın linki
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3540

İnsanları yanıltmanın bir anlamı yok. Ama arkadaş çıkıpta özür dilerse onada diyecek bişey yok, hatanın neresinden dönülürse kardır. Yanlış hesap Bağdattan (Kırşehirden) döner.

Son düzenleme: 5 Ekim 2006
  6.  
  7. DR_BLOoD

DR_BLOoD

abile kusruan bakmayın yokluğumda ortalık karışmış biraz ama çanlı tanıklarım var tartıyada koyduk yalancıya çıktı adımız üzüçü bir şey benim için gerçektende kalp kırıçı sözlerde var arada beni destekleyen arkadaşlarıma çook teşekürler ama bu balık abartyısız 7 kilo kusur geldi bilseydim böyle bir şey olacağını tartıdada çekerdim resmini :( . erdem abi bu tarafa geleçek çanlı tanıklarımı ona gösterim ister inanın ister inanmayın aygılarımla çoook teşekürler yorumlarınız için ...

8. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Hocam sen tutturmusun bu boy şu boy diye madem işi bilyorsun adama neden "Kardeş senin boyun kaç omuzun üstünden beline inerse şu cm olur oda şu kilo gelir demiyorsun ?"

Adam sitenin en baba Turnacının tutamadığı Turnayı kıyıdan teknesiz yanlız başına tutmuş hemde Mürsel Abinin dediği gibi Türkiye şartlarında göz var nizam var diyorsan adama kaç cm geldi Kamışın kapalı hali kaç cm diyeceksin.

Çok profesyonelsen zaten resimden değil yanındaki cisimden ölçü amasını bilmen lazım.

Onur beyin Turnasına gelince bu turna ondan büyük her haliylede belli bende tutuğum balığı kafama yapıştırsam benim balıkta kafamın yanında büyük görünür.

9. Matchbox

Matchbox

Olayın özü,teşekkürler...;)

10. DR_BLOoD

DR_BLOoD

abi herkeze teşekürler bırakın bu balık kim nasıl isterse o kiloda olsun balığın kilosu belli değil diyelim gitsin hata bizdeki tartıda resmini çekmiyoruz artık diyer avlarımı tartıyada koyarım resmini çekerim öğle yayınlarım forumda herkezden özür dilerim arkadaşlar benim tartım bozukmuşya bakkalın tartısında tardırdım gerçiği vay kazıkçı bakkal demek tartıya ağırlık koymuş haa ya ben bu konuyu çook uzattım neyse arkadaşlarben kapatıyorum bu konuyu burada yarışmadanda elimi çekiyorum lütfen bu konuyu kaptalım arkadaşalar...

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Güzel balik tebrikler, ortalama olarak, 75 ila 80 cm arasi. Eh kilosuda ortaya cikiyor kendiliginden ;)

12. DR_BLOoD

DR_BLOoD

sağol abi kaç kilodur bu balık yani sende bir yorumda bulun buyur ...teşekürler.

13. ergen

ergen

Ayhan Sansini zorlama

Ayhan, Abicigim, Kardesim benim:)

bir önceki Cevabimi okurmusun lütfen:)

Sen tartmissin ya , gerisini bosver:)

Rasgele

14. DR_BLOoD

DR_BLOoD

anlıyorum abi seni kusruna bakmayın işte bir an moral bozukluğu ile ne yaptımın farkında değilim herkezden çok özürdilerim bir yanışımız olduysa af ola...

15. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Aynen abiminde dedigi gibi gerisini bosver, polemik iyi degildir , bosver sen avina bak.

16. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    O da yetmez ayhan kardeş..Noter huzurunda yapılmalı tartım:D

Hiç mi hiç anlamam..Sadece bu sitedeki resimlerden gördüm turnayı..2 kg deselerde inanırdım 12 kilo deselerde...
    Ayhan kardeşimizin bu siteye girdiği ilk günden beri tüm mesajlarını okumuşumdur..Ve bana öyle geliyorki bu tip abartma yapabilecek biri değil...
    (Ben O'na inanıyorum..İnanmakta haklıysam ben kazanırım..haksızsam o kaybeder..ben kaybetmem..iki durumda da celallenmeye gerek yok)

Keşke kiloya itiraz eden arkadaşımızda eleştiri yapacağı kişi hakkında bu tarz bir araştırma yapsaydı..Resmini gördüğü balığın kilosu konusunda ''%100'' emin olsa bile(ki bu imkansızdır)Daha uygun birşekilde uyarısını yapabilirdi...
    Yeni bir katılımcı olduğu için buda mazur görülebilir..İnanıyorum ki zamanla çok daha iyi anlıyacaktır buranın nasıl bir aile olduğunu...

Bu arada maşşallah pehlivan gibisin ayhan..kolay değildir herhalde hem suyun içinde olup hemde o turnayla boğuşmak...

17. DR_BLOoD

DR_BLOoD

kolay abi kolay pehlivan güreşe doymazmış bende turnayla güreşe güreşe çıkardım karaya bu arada bana yazmış olduğun yorumlar için sana çook teşekür ediyorum sağol saygılarımla...
    kısa bir not : abi ben bu kiloları keyif için almıyorum ben badiye gidiyorumda badi hoçam kilo almamı istiyordu şu anda yeterli kiloya ulaştım artık onları kas yapaçağız :D :D :D )

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  18. DR_BLOoD

DR_BLOoD

balık parçalandı akrabalara dağıtıldı bir kaç parçası duruyor elimde :D :D :D neyse abi varsa eğer bir yanışımız kusrumuza bakmayın herkezden çook özür dilerim beni seven tüm dostlarıma teşekürler bu balığın kilosu belli değildir arkadaşlar bir yanışlık ola bilir doğrudur yanışlık için beni afedin dostlarım saygılarımla..

19. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Ayhan tebrik ederim. Bu turnanın tadı mükemmel oluyor waw, size afiyet olsun. Umarım daha güzellerinide yakalarsın...

20. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bir kac parcada Namik a yolla :D