turna avı sazlıbosna ve ben

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında DR_BLOoD tarafından paylaşıldı.

1. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ben ilk avdan sonra ona bütün yollayacağım:D :D :D

ayhan kardeşim öncelikle seni tebrik ediyorum ,o boyuttaki bir turnayı tek başına kaçırmadığın için.

blade 40 arkadaşımın yorumu yersiz ve düzeysiz,burada herkezi körlük ve acemilikle itham ederek ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim.
    evet o turna 7 kg gelmeyebilir,ancak bunu bilen bir tek siz mi varsınız,ayrıca geleli daha bir kaç mesajın olmuş,bodoslama siteye dalıp ortalığı karıştırdın..
    eğer burada kalıcı isen üslübundan dolayı özür dilemen gerekecek...

2. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    ayhan kardeşim ellerine sağlık turnanın kralını yakalamışsın kılo mılo boşver bana göye 10 kg bu turna terazı az tartmış ne fark eder kilosu 5 olsa ne olur 7 olsa ne fark eder türkiyede bir amatör balıkçının rüyalarını süsleyen bır buyuklukte turna yakalamışsın sen sazlıbosna turlarına devam et bu arada bızım gruptan ızgaracı arkadaş istifa etti seni uygun gördüm bu yer için ne dersin
    en kotü avın böyle olsun

3. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    doğru konuşanı kırk köyden kovarlar
    bende tutuğum sazanları kafama yapıştırırsam bu ne dana mı dersiniz:D :D

4. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    ayhan sen bu balığı yanlış tartmışsın bu balık en az 10 kg:D :D
    sen boş ver kilosunu turnanın kralı bu türkiyede bu kg da turna senede bir kere yapar o da sana nasip gelmiş zevkini çıkar

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  5. Matchbox

Matchbox

Aman abi, sakın yapma.....:)

6. DR_BLOoD

DR_BLOoD

abi çoook sağol sizin gruptaki ızgaraçı kadar olamasamda büyük bir zevkle bu işi kabul ederim abi yeterki sen uygungör saygılarımla teşekürler...

7. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    ula kerata bu tarz turnalar yakaladın da orada niye bir telefon açmadın bize
    başka birşey olsa sabri abi sabri abi dersin cezalısın

8. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Doğru değilmi sabri abi :D:D:D

9. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    kardeş çok güzel ve baba bir turna tutmuşşun ben sana kilosunu falan sormayacagım nasıl ne renk bir silikonla yakaladıgını sorucam ayrıca kullandıgın makina ve kamışıda .B en daha önce sazlıbosnada bu turnadan daha büyük bir turna yakalandıgını görmüştüm ama o tekneyle yakalanmıştı.AMA SUNU SÖYLEYEYİM YAKALADIGIN TURNA HARBİDEN BENİM VE BENİM GİBİ TURNACILARIN RÜYALARINI SÜSLEYEN BİR TURNA TEKRAR TEBRİKLER.

10. Look2Me

Look2Me Enes EKİZ

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Oy Oy Oy Hay Maşallah Ellerin dert görmesin

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    osman abicim balıgı bizde görüyoruz ya senin terzi yanlış yada daha iftarını açmadın abi:D :D

12. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bu uslubunuda hiç begenmedim nedemek kek bu saatden sonra toplum içinde nasıl konuşulavagınımı ogereteceiz

13. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    arkadasim ne ima etmeye calistigini anlamadim o baligi kamera merceginede sokasam on planda bende olsam baligin boyu degismez 80 cm geldi,oku oyle yaz olcusunu soylemisim zaten orda kac cm geldigini sazan gibi atlama.kafama yapistirmada ne!!!!.yaziyon bari once oku anla ,anlama kitligi varsa bu sorunu olmayan birine danis yardimci olsunlar .bu lafina neler soylerdim ama yeri degil ,artik hayal dunyani kullan tahmin etmek icin.terbiyeni takin seviyeli konus. benimle derdin ne ,amacin ne bi yazi verde ,buraya yazan herkez aydinlansin.yaptigina bak bunlara gerek varmiydi durduk yere.

Son düzenleme: 7 Ekim 2006
  14. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, rica ediyorum daha sakin ve birbirimize karşı kırıcı olmadan konuşalım. Bu hepimiz için geçerli. Tatsızlığa gerek yok. Balığı kafaya yapıştırmak, kek v.s..... Bunlar hoş söylemler değil... Sirkülere aykırı olmadığı sürece paylaşım yapıyoruz... Lütfen biraz daha dikkat ;);) Herkes herşeyi kaldıramayabilir, göz önünde bulundurmanızı rica ederim...

15. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    bir perspektif sorunu var galiba;)

Ama turna çok güzel...
    ellerine sağlık arkadaşım...

ya bu turna kurtulamayacağını anlayınca saldırmıyo di mi suyun içinde
    maazallah buttan bir ısırık...
    haydi ambulans...:D

16. blade_40

blade_40

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar...

Bu güne kadar hayatta ne gördüysem onu söyledim. Biraz doğrucu davut olduğum için beni pek sevmezler. (işlerine gelmediği için). Buradada aynı şeyle karşılaşmak beni şaşırtmadı.

Ben dün akşam bu foruma girdiğimden beri bi allahın kulu çıkıpta Ayhan yaptığın yanlış, yakışı kalmadı dememiş.

Burada çoğu kimşeler birbirinin şakşakçılığına soyunmuş. Çoğu kimse çıkmış bu Ayhan'a çok güzel yapmışsın, eline sağlık, bizi ne güzel kandırdın, aferin diyor.
    Adam size gol atıyor, sizde bu adamla birlikte olmuşsunuz, bütün golleri yiyorsunuz. Siz bu kafayla davranmaya devam ederseniz, daha çok goller atarlar burada (Tabiki lafım herkeze değil, gözüne at gözlüğü takan, gerçekleri görmek istemeyenlere vede şakşakçılara). Üzerine alınmak isteyen alınsın.

Ayhan ben yalancı adamı hiç sevmem, adam delikanlı olmalı. Buradaki bazı kimseler balıktan anlamıyor diye, milleti kandırabilirsin. Ama beni asla kandıramazsın. ve gördüğüm kadarıyla sende kandıramayacağını anlamışsın ve sözlerini değiştirmişsin. Ama tilkilik yapmayıda ihmal etmemişsin. (Herkese teşekkürler vs.)

Ayhan'a destek çıkan birkaç vatandaşın mesajlarını inceledim. Siz saadet şirketi kurmuşsunuz anlaşılan. Birbirinizi poh poh layıp durun bakalım. Bu iş "körler sağırlar, birbirini ağırlar" hesabına dönmüş. Onlarında bu vatandaştan aşağı kalır yanları yok. Örneğin numan, yok oltanın boyunu sorsaymışım, yok adamın boyunu sorsaymışım.. Arkadaşım sen hiç hayatında 7 kilo balık tuttunmu, tutsaydın eğer şimdi şakşakçılık yapacağına, bana destek çıkardın. Gerçi senin çıktığın destekten hayır gelmez ya, neyse.

Boşuna dememişler "Bozacının şahidi, Şıracı" diye. Umarım birbirinizi kandırmaktan vazgeçersiniz.
    Benden size tavsiye, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Yalan söylemeyin elbet ortaya çıkar.

Ayhanın hikayede bile atmasyon o biçim.

(bugün büyük ablık çıkaramayaçağız derken fazla uzamda değil hemen hemen 50 metre ilerimde balıklar kaçışmaya başladı merak ettim hemen saladım oltayı oraa ağır ağır çekerken birden takıldı oltanın uçu yamuldu başladı zorlamaya ağır ağır karaya doğru çekmeye başladım balığı kaçraçağım diye çook korktum ama korktum başıma gelmedi ve çıkardım sonunda balığı)

Ayhan 50mt uzağında balıklar nasıl kaçışıyorda, sende onları gördün, helal be.
    Sanki hollywood stüdyolarında JAWS-4 filimini çekiyor.

Ben burayı tesadüf eseri buldum. Burada iyi arkadaşlıklar bulacağımı tahmin etmiştim. Ama yanıldığımı gördüm. Bu kadar şakşakçılığın arasında benim işim yok diye düşünüyorum. (Tabiki bu işe gönül vermiş gerçek balıkçıları bu sınıfın içerisine sokmam düşünülemez bile) Aranızdaki çürük domatesleri temizlemeye bakın.
    Bundan sonra size hayatta başarılar dilerim. Ava gidip avlanmaktan vazgeçersiniz.
    Şimdi bu yazı üzerine birsürü eleştiri mesajı gelecektir. Ben bu eleştirileri göze alarak bu yazıyı yazdım. Ben içimdekileri döktüm. Sizde dökebilirsiniz. Hiçbirinize cevap verilmeyecektir. Bilgilerinize...
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış, biz kovulmadan kendimiz ayrılsak daha iyi olacak.

Ayhan sana son bir tavsiye, tuttuğun balığın kilosunu 7 küsür kilo demiştin. Bakıyorum şimdi kilo işinden vaz geçmişsin. Ben senin yerinde olsaydım, davamı sonuna kadar savunurdum. Asena gibi kıvırtmazdım. Hayatta kıvırtma...
    KIRŞEHİR KAMANLI HIRÇIN BALIKÇI, OSMAN...

17. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    osman arkadaşım.butür davranışları burada görmek istemiyoruz
    ya kurallara uy yada uy....
    burada kimse kinsenin şakşakcısı değil.dansöz de yok aramızda.
    lütfen biraz dikkatli konuş.

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sende cok ukalasın be herseyi sen biliyorsun herseyden sen anlarsın sen oralarda tafra basack yer bulamadın buralaramı geldin bu forumda bir tek sen turma gordun bir tek sen turna tuttun sen kim oluyorsun şakşakcı diye konuşuyorsun önce seni forumdaki insanlara saygıya davet ediyorum hadi ayhan dedigin gibi yaptı biz zannetmiyoruz senin bu uslubün ne ya sen kolpasın ayhanı cekemiyorsun yada kolpasın için fesat art niyetlisin daha öncede ankaradan vardu senin gibi aldı agzının payını morardı gitti

Son düzenleme: 6 Ekim 2006
  19. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Argo dağarcığım çok kısır olduğu için bu arkadaşa sadece ''pes yani'' demekle yetineceğim..

Yalnız şu var ki arkadaşım uslübunu değiştirmen kaydıyla seninde bu forumda yer almanı isterim şahsen..Farklı sesler herzaman olmalı..forumu dahada zengin kılar bu...Zaten zamanla çok iyi anlıyacaksın bizi...Ve iddia ediyorum ki bir zaman sonra bu konuyu tekrar okuyup hayıflanacaksın kendi kendine..

Farkında olmadan''Düşmanımın düşmanı benim dostumdur''olgusuna sürükledin bizleri..Ayhanı savunuyor olmamız senin o hakaret dolu mesajlarından kaynaklanmış olamaz mı???
    Bilirsin Türk milleti olarak hep mazlumun yanında yeralmışızdır...
    Foruma girer girmez olaya böyle atlamayıp konuları inceleseydin..Forumun konseptini daha iyi anlıyacaktın eminim..

Hiç birşey için geç değildir...

Dediğimiz uslüpte yeniden dene..İşte o zaman göreceksin...!

Ama tabiiki senin bileceğin birşey..

Unutmadan;tekrar denemek istersen imza ayarlarınıda bir düzenleyiver..Daha yaşını bilmiyoruz senin..

20. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    irfan abicim aynen bir konuya yaklaşma tarzı var bu arkadaş boyle şakşakcı yalancı yok keksiniz falan diye konuşursa ben şahsen aramızda görmek istemiyorum