yeni sorrento mu yoksa extreme mi?

Konu, 'Kamışlar' kısmında OrhanCinoglu tarafından paylaşıldı.

1. balikoltasi

balikoltasi Birol

Şuan kullandığım sorrentoyu da zaten sizin isminizi vererek almıştım. eskiden yahoo gruplardada yazışırdık sizinle Vedat bey. sorrentoyu 90 liraya almıştım. ozamanlar extreme 110 liraydı. şuan 162 lira. dolar pek artmadı fakat bu kamışın fiyatı nasıl arttı anlıyamıyorum. Alacağım zaman haber veririm size Vedat Bey. İlginiz için çok teşekkürler .

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Erdal o yarışma Birinci Mordoğan şenliklerinde yapılmıstı.Sonradan bu yarışmayı şenliklerden kaldırdılar.Sonradan koydularmı bilmiyorum.Zira sonra hic gitmedim.Zannederim 3 sene evveldi.
    Türkiye şampiyonu kim ne kadar atmış bilmiyorum.Ben sivricede karadan karaya adımla ölcüllerek takriben 160 metrenin üzerine extrme cast tipi Lineaffeyle erişmiştim.Elbette zziplex yada benzer bir kamış ve uygun sair ekipmaanla cok daha uzaağa erişilebilinir.Ben bunlara sahip değilim Sahip olduğum Paul Kerry Daiwa kamışı ise hic bana uymadı daha iyi netice alamadım.
    Sevgiyle kal

3. Evet Vedat abi dediğiniz gibi mordoğanda yapılan bu yarışma 4 yıldır yapılmıyor..Yapılanlar ise local yarışmacıların katıldığı küçük organizasyonlar..Bunun yerine karaburun da yapılan yarışma Şu anda Ülkemizde bu manada yapılan en ciddi ve kapsamlı yarışma..Enson yapılan yarışmda shimano nexsave kullanan bir yarışmacı (mesafe konusunda tam emin olmamakla birlikte) 169metre ile birinci olmuştu..Tabiki bu mesafe yarışma kuralları dahilinde bir mesafeydi..
    Bu sene olmaz ise seneye bu yarışmaya katılmayı planlıyorum..hedefim 190metre üzeri atış olacak..Tabi eğer istediğim abu makine gelir ve üzerindeki modifikasyonları yapabilir isem bu mesafe 225metreye çıkacak..

4. Ülkemizdeki balık malzemeleri fiyatlarının enbüyük belirleyicisi arz meselesidir..Bunun yanında artan kur fiyatları,vergi oranları,....vs konular da etkendir..

Ben çok net bir örnek verererk bu konuyu açıklamaya çalışayım..Bildiğiniz üzere "ryobi" isminde bir makine markası var..Bu makineler ülkemizde satılmaya başlandığında işte yavaş yavaş güzel aletler gelmeye başladı diye düşünmüştüm..Aradan geçen zamanda bu son derece kaliteli,sağlam makinenin tutulmadığını ve fiyatlarınıda sürekli damping yapıldığını görmek beni çok şaşırttı..Çünkü bu makineler orjinal japon olup gerek işçiliği gerekse malzeme kalitesi ile bana göre shimanoya eşdeğer sayılabilecek makinelerdi..Fakat ryobiler satılmaz iken okuma,banax gibi makineler satıldı..Bunun sonucundada ryobi kalitesiyle fiyatı düşerken diğer makinelerde artış oldu.

Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim..Eğer shimano bulamasaydım tercihim kesinlikle ryobi den yana olurdu

5. balikoltasi

balikoltasi Birol

Evet ryobi dediğiniz gibi okuma ve banax'dan daha kaliteli. Tutulmaması tuhaf.
    Extreme'in fabrika çıkış fiyatı 40 dolar civarında. ve şuan Türkiye'deki satış fiyatı değerinin çok üstünde. Zaten en çokda canımı sıkan konu bu. öte yandan acaba biraz daha bekleyip almanyadan shimano antares teleskopik kamışmı getirtmeyi denesem diye de düşünüyorum. www.fishingtackle24.de diye bir site buldum. türkiyeye de yolluyorlar.

6. Shimano antares ksinlikle mükemmel ötesi bir kamıştır..Çoğu parçalı surf kamıştan daha iyi bir performansa sahiptir..Eğer imkanınız var ise bir kere alın yıllarca kullanın..Beni en favori kamışımdır diyebilirim..

7. balikoltasi

balikoltasi Birol

Erdal Bey bu kamışı benim verdiğim siteden başka alabileceğim yer hakkında bir öneriniz olabilirmi?

8. themad2

themad2 Serdar

İkisinide kullanmadım ama Extreme'yi çok övüyorlar ;)
    Tabi araştırmak lazım.Linefea genelde ürünlerine dayanıklılık testi için videolar apıyo yokmu düşündüğünüz kamışın videosu fikir verir.

9. Avrupa ülkeleri arsında en uygun fiyatlara Almanyada rastladığımı söyleyebilirim..Ancak EBAY ı takip ederseniz zaman zaman inanılmaz fiyetlarla alabilmeniz mümkün.:)

10. daytone1

daytone1 abdullah

Sevgili balık avcıları lineaeffe Extrem 440 ve Sorento surf kamışlar ithal eden firmadan yapılan duyuruda geldiği ve bayilere dağıtıldığı söylenmiştir edinmek isteyen arkadaşlar haberiniz olsun.

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Extreme cast satılıyor.Buda ithalatçının kendi linki.Bende Extreme kulalnıyorum 150 gr. banamısın demiyor.

http://cengizbalikcilik.com/?job=gallery&subjob=resimgetir&resimid=175

12. balikoltasi

balikoltasi Birol

Evet yeniden geldi bu kamışlar, banada mail geldi Cengiz'den. Extreme in ucu sorrentodan daha ince. 150 gr. ı sorunsuzca abanarak atabiliyormusunuz?

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben atıyorum.Ama ağır kurşun için ben iki yıldır turnament surf kullanıyorum.175 grama 200 grama banamısın demiyor.

14. balikoltasi

balikoltasi Birol

daiwa tournament surf mü?

15. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hayır lineaeffe turnament surf

16. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Erdem
    7 10 ağustos arası acılacak fuarda Cengiz Balıkcılığın Standında olacağım.
    Gelirseiz görüşürüz.
    Sevgiler

17. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İnşallah abi