13/01/2007 Ozdere Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    onur abi avın harika geçmiş ellerine kollarına sağlık
    maşllah kokteyl yapmışsın her çeşit var:)

2. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    sagol mustafa kardesim,

bu sefer istavrit denk gelmedi, istavrit de oldugu zaman kendimi hem ege'de hem istanbul'da avlanmis gibi hissediyorum:)

3. mertgungor

mertgungor

Öncelikle merhaba,Belliki avınız çok güzel geçmiş,elinize sağlık.Ben köpekbalığı cinsiyle ilgili birşeyler yazmak istedim.Resimde beyaz,alt kısmı değil de,üst kısmı çıkmış olsaydı daha net konuşabilirdik.Ama sizin izlenimlerinize dayanarak,eğer üst kısmında koyu benekler var ve gözü olabildiğine çekik ise,kedi cinsi köpekbalığı(kedi köpekbalığı,Scyliorhinus canicula)diye biliyorum.ama hiçbir benek yok ve hafif koyu gri yer yer kahve rengine çalıyorsa mahmuzlu camgöz(Squalus blainvillei)diye tahmin ediyorum.Tabi resimde görüldüğü üzre kuyruk kısmında yeşilimsi bir renk olduğundan,bu saydıklarımın her ikisi de olmayabilir.Umarım bunlar size yardımcı olur.Saygılar...

4. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir

merhaba mertgungor bey (kardes, abi ???),

igneleri cikartirken oldukca fazla zaman gectigi, artik balik uzerime kusmaya basladigi icin, daha fazla fotograf cekmekle ugrasmak istemedim, neticede canini kurtarmaya niyetlenmisim arkadasin, 2 poz daha almak icin canindan etmek istemedim. ve insan ne olursa olsun, cocuklugumuzdan beri jaws filmlerinin paranoyasiyla yasamamizdan dolayi hep korktugumuz bir hayvan olan kopekbaliginin bile olsa, elinde bir canlinin yavrusunu tutuyor olmanin, ve istemeden de olsa olumune sebep olabilecek olmanin sıkıntısını yasiyor.

ama soyleyebilirim ki, yukaridaki tarife birebir uyuyor. ust kismi sutlu kahve-bej renkte ve koyu kahve beneklerle dolu, ve gercekten de gozleri alabildigine cekikti. bu arada belgesellerde yakin cekimde gordugumuz, asagidan yukariya dogru yavasca kapanan goz kapaklarinin hareketini izlemek ise cok ilgincti dogrusu.

yani tarifinize gore kedi kopekbaligi olabilir bu.

5. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    biraz arastirdim, Scyliorhinus canicula'ya cok benzemekle birlikte benekleri daha buyuk oldugu icin Scyliorhinus stellaris olabilecegine kanaat getirdim.
    Sirkulerde bu cins icin avi yasaktir ya da degildir diye bir bilgi yok. Acaba geri gondermese miydim:D

6. Sevgili Onur,

Ne güzel, dünden bu yana hepinizin hikayelerini okuyor, keyifle fotoğraflarınıza bakıyorum. Bahsettiğiniz konular hakkında çok bilgi sahibi olmasamda aranızdaki iletişim ve paylaşımı eğlenceli hale getirmeniz çok hoş. Fakat diğer arkadaşlarında değindiği gibi senin anlatımının ayrı bir güzelliği ve akıcılığı var,
    şahane bir anlatım.

Yalnız senden özel bir ricam olucak, lütfen şu çupraları tabak, tabak Cancağzının gözüne, gözüne sokma ; zira bu ay aile bütçemiz fena sarsıldı. :) Malum hani tutan var, tutamayan var:D

7. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Sevgili Figen yenge,
    Guzel yorumlarin icin tesekkur ederim. Merak ettigim bir konu var. Hadi diyelim ki Cancagazim cipura tutamadi, e, ama kalkip taa Alasehirlere gitmissiniz, abimiz, buyugumuz bildigimiz malum zat da size 2 cipura yediremedi mi? :D:D:D

8. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Avınız ve anlatımınız tek kelimeyle mükemmel. Bu kadar çeşit balık kimi balıkçı halinde bile yok. Daha iyi avlara dileğiyle...

9. Cuma günü Ahmet abiye dedim çupraları ben izmirden getiricem abi diye ancak C.tesi günü almayı unuttum:D Alaşehire yaklaştıgımızda aklıma geldi :eek: hemen alaşehir içinde balıkçı aramaya başladım yarım saat aradıktan sonra balıkçıyı buldum,anaaaaaa bi baktım çupra kalmamış:D Allahtan zopa yemedim Şenal ailesinden:D :D

10. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    en iyisi ben sana bir kova icinde cipura ikraminda bulunayim en yakin zamanda:) ikisi bir arada:)

11. Evet, konu bundan ibarettir. Senin Cancağzın çupraları tutamadağı gibi unutuyor da aynı zamanda, İşte bir tek sen boy, boy fotoğraflarını yayınlayınca aklına geliyor:D

12. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kolyoz,Gopez,Mercan ve DOSTLUK

Onur maşallah çok güzel av olmuş...

Ama olmuyor Onur şurda tutan var tutamayan var....:D
    Hani bizim hasılatlar,olmuyor olmuyorr.....:D :D

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Birsen yenge,

sizin hasilatlari Duzyatan familyasina soracaksin, sizin ekuri onlar:D:D:D Ha baktin Cancagizimdan hasilat gelmiyor, ya da siparisler unutuluyor, o zaman Ovali familyasini davet edersin Alasehir'e:D:D:D

Ha, tabi davet etmekle bitmiyor, kiymetli esinizin "LIDAKI onlar LIDAKIII" seklinde unlenmeleri sebebiyle gururu kirilan o koskoca cipuralarin da gonlunu alman lazim:)

O degil de, sen yap aranjmani, senallar, duzyatanlar, ovalilar, ve dahi tum balikavi.net familyasi mumkun oldugunca biraraya gelsin, beraber yenilsin icilsin. Ben o gun gelene kadar biriktiririm ovalilarin, senallarin ve duzyatanlarin hasilatlarini:)

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Onur bey.
    Selamlar
    Avınız çok keyifli geçmiş. Bende bundan 10 sene kadar önce 15 yaşındayken marmarada köpekbalığı tutmuşum bundan azcık da abüyüktü kol kadar vardı.
    Enteresan bir duygu oluyor köpek balığı olduğunu anladığınız zaman.

15. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:

Cancazım sen gelmek istedinde biz olmazmı dedik...;)
    Ne demek benim kapım gelmek isteyen tüm balıkavı.net ailesine açık..;)

İnsan ailesine hiç gelmeyin diyebilirmi?....:)
    Ayrıca sen Ahmet'i boşver,onun hakkından merdane gelir.....:D :D

16. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Bak baaaakk....:mad: Bize balık bulamadım demiştin...:mad:

Can yandın kardeşim,anladın sen onu....:D

17. AKIN74

AKIN74

Merdane meşe ağacından olsun yenge....:D :D :D

18. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Gerek yok Akın bana merdane olsun yeter benim işimi görür....:D :D

19. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Onur arkadaşım senin güzel canın sağolsun, hiç olmazsa kıyıdan falan çıkarız birgün hem Kıyı balıkçılığı üstadı Mehmet Pekmezci ağbimizide alırız ondan feyz almaya devam ederiz.

Hem cüsse olarak o kadar da iri sayılmayız ki biz işte ben 100'ün biraz üstü sende benden 200-300 gr fazlasın hepsi o!;)

20. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Onur

Sen kimseyi dinleme anlat. Ben zevkle okuyorum.:)
    Fehmi Reis' e de benden selam söyle, canı sıkılıyor galiba orada, ben gelip O'na arkadaşlık edeyim:p
    Artık kim kime abi der bilmem.;)
    Hem de adım REİS ama tayfalık yapmayı da bilirim.
    O köpekbalığı dediğin, resimden tam görülemiyor ama galiba kedibalığı, yani bir tür köpekbalığı yine ama özel adı var.
    Rastgele
    Yeni hikayelerini sabırsızlıkla bekliyorum.