13/01/2007 Ozdere Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    abi sen can'dan da betermissin be, hay tutmaz olaydim su ci-pu-ra lari diycem ama deli miyim niye diyeyim? iyi ki tutmusum, gene gideyim gene tutayim. :D

(ahmet abi, buraya yazmayi birak da obur mevzuyla ilgili msne gel artik, uyuyacam artik)

2. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Evet Ahmet kardeş aynen dediğin gibi shop, hemde fotoshop,hadi Onur itiraf et, seni pazartesi sabah görmüşler fotoshopçuda:D :D :D

3. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Ah be mustafa abim, bu ahmet abinin gazina geldin ya sen de, ne desem bos.

:D

4. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Hele dur daha bişey değil bu,sen devam et bensiz gitmelere:cool:

5. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Alper, yanlış anlaşılmaktan çok korkarım. Lütfen yazacalarımı bir eleştiri ya da sitem olark almayasın. Fakat bazı şeyleri belirtmekte fayda var ki ilerde bir araya geldiğimizde kise hayal kırıklığı yaşamasın.:)

Ben asla kıyı balıkçılığında üstad olamam. Sadece kıyıdan avlanabiliyorum. Çünkü deniz tutuyor tekneye binemiyorum. Kıyıdan genelde aynı yere giderim avantajımda bundan kaynaklanıyor. Çok iyi tanıyorum avlağı. Ama ben öyle üstad tabir edilecek kadar ileri tekniklerle avlanmam. Klasik bir takımım vardır. Hepimizin kullandığı üçlü takımla avlanırım. Bırakmayla falan uğraşmam. Bir olta varken ve sürekli kontrol altında tutmak gerekirken başka bir oltayla ilgilenmek zor gelir. Balık fazla vuruyorsa tek olta ile avlanırım. Değişik teknikler denem. Kefalleri görsemde kefal avlamakla uğraşmam. Kamışı bırakıp seyrederim balık yakalanırsa da çekerim. Kıyı balıkçılığı adına yaptığım çok özel bir davranış yada teknik yoktur.

Üstad olarak asla anılmak istemem. Çünkü değilim. Ve ben bu işi öğrendim herşeyini biliyorum diyenide çok sevmem. Çünkü bu konuda sınır olmadığını düşünürüm. Arkadaşlar mesajlarında yazarlar. Şu marka iğne şu numara diye. Ben hiç birini bilmem. Kullandığım tek bir iğne vardır. Başka iğne kullanmam. Çok kaliteli olduğu için değil ucuz olduğu için tercih ederim bu iğneyi.

Umarım bir gün yanyana olta attığımızda sende kendi gözlerinle bunları görür ve gerçekten de üstadlık bir durumum olmadığına kendi gözlerinle şahit olursun.

Bunları yazarken baştanda belirttiğim gibi yanlış bir izlenim doğmasını önlemeyi amaçlıyorum. Balık avı konusunda hiç bir iddiam yoktur. Sadece severek yaparım ve belkide hayatta kendim için yaptığım tek şey de budur.

Yeri gelmişken şu apartman balıkçılığı işinide açıklayayım. Rahatsız değilim bu konuda hatta böyle bir lakapla anılmak hoşuma bile gidiyor. Keyfime düşkün bir insanım. Ama balıkta tutupta masa sandalye kurup oturmam. Tekneyle çıkmamamın tek nedeni de budur aslında. Keyfi eziyete dönüştürmeme isteği... Sadece ben değil orada bulunan kimsenin keyfini kaçırmak istemem. Ben balık tutarken birisi beni karaya çıkarın dese ben kızarım. Kimsenin böyle birşey yapma zorunluluğu yok.

Erken kalkmamamın nedeni ise tamamen işimle ilgilidir. Belli bir saat uyumaya özen gösteririm. Çünkü ne zaman çağrılacağım belli değildir. Ve görev esnasında en az 72 saat uymam yasaktır. Böyle bir lüksüm yoktur. Mümkün olduğunca fazla uyumaya çalışırım fırsat bulduğumda. Yani arkadaşlar gibi bugün uykusuz kalsam da yarın uyurum diye bir öngörüde bulunamam. Çünkü ertesi gün ne olacağını bilmem. Ve erkenden yatıp uyuyamam. Alışmamışım yatar yatmaz uyumaya. Velhasıl kelam erken balığa gitmemi engelleyen sebep budur. Balığa giderken genelde Karaburun tarafını seçmemin bir nedeni de yine işimle ilgilidir. Çünkü başka bir yerde iken çağrıldığımda eve uğrayabilme şansım hiç yoktur. Bir göreve giderken eve uğramak üzerime para almak, eşimi ve çocuğumu görmek isterim. Çünkü onları nekadar süre sonra görebileceğim belirli değildir.

Uzun lafın kısası. Ben kıyı balıkçılığında üstad olarak anılmak istemem. Böyle bir iddiam hiç olmadı ve olmayacakta. Beni değerlendirirken lütfen bu bağlamda değerlendirin.

Oltayı atarken kurşunu kafanıza vurduğumda, oltanızın üstüne baıp kırdığımda, atarken takımı kopardığımda, millet balık çekerken ben aval aval onlara baktığımda hayal kırıklığı yaşamasın kimse:D :D

6. Babam ve Oğlum filminimi seyrettin apartman balıkçısı;) :D

7. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Evet Can,
    Hanıma o kadar seyretmeyelim akşam akşam canımızı sıkmayalım dedim dinlemedi. Filmin sonunda ikimizde salya sümük...Daha önce seyretmek nasip olmamıştı.

8. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Mütevaziliğini ve alçakgönüllülüğünü alkışlıyorum.
    ama bu dizeleri yazan adam denizde destan yazar gibi geliyo bana:)
    bu arada film gerçekten süperdi çocuğu olupta ağlamayan varsa şaşarım çünki geçen yıl izlediğimde film bittiğinde bile hala ağlıyordum....

9. Bu repliğede bayılmıştım ben

"Böyle gollarımı açeydim iki yana... Tuteydim onu. Tuteydim onu ben... Gitme deyeydim, gitme! Onbeş sene evvelsi... Dureydim böyle Nuran... Tuteydim. Sarıleydim böyle evladıma, gitme deyeydim. Gitmezdi o vakıt... Galırdı... Ağzım dilim lal oleydi... Git deyen dilim kopeydi... Benim yüzümden!!!"
    [​IMG][​IMG][​IMG]

10. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Ellerinize sağlık Onur hocam.
    Bu havalarda gayet güzel av yapmışsınız. :)
    Fehmi reisin de ellerinden öperim, hey maşallah koca çınar. Allah uzun ömürler versin.

Bereketiniz daim, şansınız bol olsun..
    Rastgele .

11. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hafıza süper maşallah Can hocam,bol bol çupra yemekten olsa gerek :D

12. Yok yahu ,ne hafızası:confused: :D Zamanında bi yerde okumuştum bu repliği Pc me kaydetmiştim ,altı üstü Ctrl+C ve Ctrl+V yaptık o kadar:D :D

13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    E tamam işte... Ctrl+Cupra :D

14. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    cocugu olmayanlar da agladi mujdat hocam merak etme, cocugu olmayanin da babasi var zira:D. hele ki bir erkek evladin babasiyla bu tip catismalari yasamamis olmasi imkansizdir gibi geliyor bana...

15. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Mehmet ağbi benim kanımca amatör balıkçılığa gönül vermiş herkes kendine göre üstaddır, ama balık üstadı ama keyif üstadı ama yaşam üstadı bu amalar çoğaltılabilir. Balık tutarken bence önemli olan o işten balık tutulsada tutulmasa da keyif alabilmeyi bilmek, muhabbete devam edebilmek güzel vakit geçirebilmektir. Kıyı balıkçılığı okuduklarımdan anladığım kadarıyla son derece sabır gerektiren bir iş, bu işe gönül vermeyen bir kişi fazlasıyla sıkılabilir ve günü berbat edebilir. Alçak gönüllüğüne da hayranım ağbi ama sen benim oltamı kırsan da, takımları koparsan da en azından gülüp güzel vakit geçirmek için bir neden çıkmış olacaktır diye düşünüyorum. İlerde yan yana olta sallayabilmek muhabbet edebilmek güzel zaman geçirebilmek dileklerimle. Sağlıkla kal.

16. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    aman ne ustadi ya,

adama bi atis goster dedik cat, takimi kopardi atti, kursun bi tarafa, kamis bi tarafa...ondan ustad mi olur yahu:D:D:D

kendi soruma kendim cevap vereyim: olur, tam super muhabbet ustadi olur...

17. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sakarlık desek. Apartmandan sonra benimle özdeşleşmiş bir kelimedir de sakarlık:eek:

18. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ya kardesim,(yok yok, arkadaşım!!:D) git kendi basligini kendin ac, onun altinda anlat kendini, ne mesgul ediyosun benim raporumun basligini allah allah ya...
    ahmet abiyle mustafa abinin komplosu bu di mi? konu cipuralardan uzaklassin diye:):):)

19. beta izmir

beta izmir

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kolyoz,Gopez,Mercan ve DOSTLUK

Kolayı var Onur sende fotoları yine koy bu sayfaya....;) :D :D

20. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Evet bencede gelmiş geçmiş en güzel Türk filmiydi Babam ve Oğlum.Herkes kendinden birşey buldu o filmde ve bence birçok kişi de ya babasıyla ya da oğluyla ilişkilerini tekrar masaya yatırarak doğruyu buldu diye düşünüyorum..
    Onur kardeş senin başlığın altında konu saptı belki kusura bakma ama sen yazdığın için bende fikrimi söylemek istedim.
    Bu sırada bir daha belirtmeliyim ki çipuran bayağa bir ÇİPURA yani.Bakma sen Lidaki diyen arkadaşlara;)