balık bulucular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    mümkün önemli olan aynayı ve cihazı sabıtlemek
    şişme botun motor takma yeri varsa bu cihazı sabıtlemek çok basıt

2. carp

carp Mehmet

Sabri abi bir soru daha. Sen bu sazan avına yıllarını vermişsin şişme botta tavsiye edeceğin marka / model var mı abi? Kaç paraysa alıcam. Günün birinde motor da takarım belki o yüzden motor takılabilen bişiy olacak. avmarketi.com'da pelican botlar var hoş duruyor. Fiyatları dışarıya göre uygun mudur?
    Bir soru dedim 2 oldu bir de şu linktekine benzer elektrikli motorlar kullanışlı olur mu? http://www.avmarketi.com/asp/listgroup.asp?group=26040000

3. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    pelikan tavsiye etmem arkadaşlar kullandı memnun değiller
    tatlı suda rus botlarının üzerine bot tanımam
    bir botun ortalama ömrü 10 sene 1000/2000 ytl arası bot için para vermeye gerek yok
    tatlı suda bana göre motorlu bot biraz lüks gideceğin en kral mesafe 300 m dir bunu da kürek ile halledebilirsin yine de sen bilirsin
    istanbulda rus botlarından bol mıktarda var istersen senin için araştırma yapabılırım tek kişilik aldı arkadaş altı şammel çok çok sağlam bir bot fiyatı da 250 usd

4. carp

carp Mehmet

Abi istanbul'da nerelerde bulurum onu söylemen yeterli. Kırklareli'ye gitmeden mutlaka İstanbul'a da uğrayıp eksiklerimi tamamlayacağım. Cevaplar için çok teşekkürler...

5. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Fishfinder olarak, bende GARMIN'i tavsiye ediyorum. Bende 250C modelli var ve bi sikaytim yok.... Kaliteli ve dayanikli bir tasarimi var.

Denildigi gibi GARMIN 120 (yanliz bu model piyasadan cikmis herhalde...) veya GARMIN 140 sana yeter de artar bile....

6. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:

karaköy gümrüğün karşısındaki balıkçılarda var oraya gelen rus gemiciler bol mıktarda getiriyor
    iztoçta kısık balıkçılığın karşısındaki balıkçılara da var

Son düzenleme: 2 Ocak 2007
  7. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Çin Malı balık bulucu

haydi hayırlı olsun.

Deredeki balığın yerini gösteren olta Türkiye'de
    Konya'da bir firma, balıkçı teknelerinde kullanılan sonar cihazının amatör olta balıkçıları için tasarlanmış portatif modelini, Çin'den ithal ederek satışa sundu.

Firmanın sahibi Fatih Tuncel, yurtiçi ve yurtdışındaki av malzemeleri ve kişisel güvenlikle ilgili tüm yeni gelişmeleri yakından takip ettiklerini anlattı. Son olarak Çin'de üretilen ve amatör balıkçıların işlerini kolaylaştıran cihazı ithal ettiklerini anlatan Tuncel, cihazın, amatör balıkçıları, balık tutmak için fazla vakit harcamaktan kurtaracağını söyledi ve "Tekneden, köprüden, iskeleden, kayalıktan, denizde, nehirde, gölde, barajda, balığın olabileceği her yerde kullanılabilecek bu cihazla, çevrede balık olup olmadığını, suyun derinliğini, balığın bulunduğu derinliği, suyun dibindeki durumu kolayca öğrenebilirsiniz." Tuncel, ülke genelindeki bayilere dağıtımlara başladıklarını, kendilerinin halen bu cihazı Konya'da 165 YTL'den satışa sunduklarını sözlerine ekledi.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=506293

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Birincisi, Garmin FF140 ile bu aynı şey değil.. Bu reklamda bahsedilen icat, onun yanına yaklaşamaz..

Bu aletler, yıllardan beri, KISIK'ta satılır.. 7 m kabloya sahip, weed, deep, t-klin, fish id vs. vs. özellikleri olmayan, güvenilmez bir şeydir.. Kıyıda, en fazla 7 m ötenize koyabilirsiniz sensörünü.. Bu da bir şeydir de, oradaki gümüşleri turna diye göstermesi hiç çekilmez..

Bendeki, portatif olanların hemen hemen en üstün olanı.. 50m mesafeye kadar telsiz olarak çalışıyor.. Balık ile denizanasını ayıracak akla sahip..

Size bir ipucu.. Bu aletin görüş açısı 45 derece.. Ne eder : 2 * tan(22.5) * derinlik.. Bu da 10 m için 8m çapında bir derinlik demektir.. Bu ne anlama gelir? Ekrandaki her bir dikey çizgi aslında 8m bir sütun. Yani, aha balık var diyorsa, derinlik 10m ise, 8m çapındaki bir dairenin herhangi bir noktasında olabilir o balık.. Kaldı ki, bu o daire içinde herhangi bir yerdeki yosun, suda yüzen bir şey vs. ile birlikte gösterilir..

Sonra sinyallerini anlamak gerçekten ayrı bir iştir.. Gölde özellikle tekne ile açılırsanız size bir sürü iş çıkarır. Doğru düzgün "budur" demek için sonraın size yardımcı olması gerekir. ama bu ucuz tip düzenekler bunu yapacak zekaya sahip değildir. Çünkü, bu zekaya sahip olmak için yüksek tepe güçlü ses üreteçleri, irice alış sensörleri, daha iri bataryalar vs. gerekir.

Kısaca, bu aletlerden, yani böyle portatfi ucuz tiplerden çok fazla bir şey beklemeyin. Side band processing, interference sensoring vs. olmayan bir alet sizi çok kandıracaktır.. Alacaksanız, tekne/botunuz varsa, doğru düzgün bir balık bulucu alın.. Bu tip aletlere para vermeyin..

Söylediğim gibi, benim derdim zaten balık burada göstersin değildi alırken.. Aslında oyuncak olarak aldım: Büyüklere oyuncak.. Ve oynadım, hevesimi aldım.. Defaten çantamda durmuştur, açayım da bakayımda göstersin balık var mı dememişimdir.. Çünkü göstermiyor, göstermez, aldatır insanı.. Yok demesi, %99 yok anlamına gelirde, var demesi %90 (balık muı bilmem, bi şeyler var) demektir..

Ama derinliği gayet iyi tespit eder, dipteki topuğu, kayalığı filan bulursunuz kolayca ki deniz için bilhassa, böyle yerle balık olacak olan yerlerdir bilfiil..

9. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Ben tekne ile çıkıyorum bazen.Bunun çok daha gelişmişi var teknede.
    Ama tek tük balığı göstermez,ancak küme olursa gösterir.O da açıdan dolayı teknenin önündemi arkasındamı,kaç metre uzağında belirtmez.
    Ancak denizin dibi kaç metre derinde ve balık kaç metrede onu gösterirki, zaten balık sürekli hareket halinde olduğu için 5 saniye sonra ekrandan silinir....
    Yani ne varsa iç güdülerde vardır.. bouna bu oyuncaklara para vermeyin, onun yerine FC misina, Surf kamış ve makina, örgü misina vs.. alın ,şansınız daha çok artmış olur.....

10. FANGIRI

FANGIRI

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    DENİZ TURNASI 2 KG.
    GPS yardim

Sonunda magellan explorist 100 gps aldim. ancak kullanim klavuzu ingilizce.turkce kullanim klavuzu nereden bulabilirim? slm.

11. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hayırlı olsun.

Aslında kullanımı basit ama yine de insan detayları bilmek istiyor.

Yerli internet sitelerinde de satılıyor bu cihaz ama Türkçe kullanım kılavuzu var mı bilmem.

12. Mühendislik, Outdoor, kampçılık, dağcılık, avcılık gibi doğa sporları ile denizde ve diğer genel amaçlar için her türlü lokasyon vb. tespiti gibi koordinat / rakım (yükseklik) ölçümü gerektiren çalışmalarda en ekonomik, EGNOS uyumlu, ± 3 metre hassasiyetli GPS tir. Kısaca, bulunduğunuz yeri kaydedip daha sonra tekrar bulabileceğiniz, yanınızdan ayıramayacağınız mükemmel bir yer bulucudur. Örneğin ; patikada yürürken katedilen yolun otomatik kaydı veya arabanızın, kamp yerinizin nokta olarak kaydı, rota oluşturma size dönüşte rehberlik edecektir. Özellikle hareket halindeyken hızınızı hesaplar, hedefe ne kadar mesafe ve süre kaldığını her saniye ekranında gösterir. Aynı şekilde denizcilikte, tekne ile seyahat edilen yolu kaydetmek, balık tutarken av sahası işaretlemek, ilk defa gittiğiniz tatilde otel, plaj, restoran, keşfettiğiniz koy ve dalış yerlerinin kaydı için kullanılabilen küçük kasada dev ekrana sahip yeni nesil çok kolay kullanımlı bir model. TrueFix® teknolojisi ile en zor şartlarda dahi mükemmel uydu sinyal yakalama özelliğindedir. Böylelikle yelkenliler gibi fiber teknelerde kamarada dahi harici antene ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir .",,TÜRKÇE, Fransızca, İngilizce, Almanca, İtalyanca vb. 10 dilde kullanım ",,14 Kanallı (WAAS-EGNOS uyumlu) ",,Yüksek çözünürlüklü (120 x 160 pixel) ekran ",,2 Adet AA tipi kalem pil ile 18 saat sürekli kullanım ömrü ",,Tüm fonksiyonlar için ayrı tuş (Kayıt, navigasyon, ayarlar vb.) ",,Navigatör (Joystick) ile istenilen ölçekte harita ekranında dolaşabilme ",,500 adet nokta kaydı ",,3 x 2000 adet noktaya sahip iz kaydı ile kendi haritasını yapabilme ",,Grafik harita (plot) ekranı. Joystick ile grafik ekran üzerinde dolaşabilme, obje seçim ve kayıt yapılabilme ",,Enlem/Boylam, UTM (6°), Gauss Kruger (3°), MGRS vb. harita koordinat sistemleri ",,1-3 Metre WGS84 Datumunda, 1-5 Metre Ulusal Datumda (EUR50) ",,Amber renkli iki seviyeli ekran aydınlatması ",,Tamamen su geçirmez kasa ",,Hafif (160 Gram) Küçük kasa (11.7 x 5.3 x 3.3 cm), Büyük ekran (4.6 x 3.6 cm) ",,Opsiyonel USB , Opsiyonel Seri bilgisayar bağlantı kablosu ",,Türkçe / İngilizce kullanım rehberi.

Ürünü aldıgınız firmadan veriliyormuş zaten türkçe klavuz:confused:

13. FANGIRI

FANGIRI

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    DENİZ TURNASI 2 KG.
    Arkadaslar ben su an ingilteredeyim. buradan bayagi ucuza buldum. o nedenle turkce menusu yok ve kullanma klavuzuda ingilizce, Ankarada magellanin ithalatcisi bir firma var o turkceye ceviriyormus. www.gpsturk.net ben bu cihazi kullanan arkadaslar varsa biraz yardim alayim istemistim.koordinat sistemlerinin ayari hakkinda, slm...

14. [​IMG]

Türk Telekom kullanıcıları MSN Messenger üzerinden sol taraftaki adresleri destek amaçlı olarak ekleyebilirler. Teknik ekibimiz öncelikle bu kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen Türkçe yazılım ve GPS kullanımı hakkında her türlü sorularınız için desteğe hazırdır.

Şirketin yapmış oldugu açıklama

15. karademir

karademir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lambuka 2,5-3 kg
    Balık Bulucu (fishfinder)

1- Balık bulucu birleşik mi ayrı mı yazılacak merak ediyourm.
    2- Garmin - Marka portatif Balıkbulucu gördüm, kullanan oldu mu?
    Kullanmadanda oluyor mu?
    3- Fiyatı standartlara uygun, bizim gibi teknesi olmayanlar kullanabilir mi ?

Balıkavı.net bu soruları çözmeli,:confused:
    antalya+fethiye= 5 mercan hareket noktası da Burdur olunca, akşam dönüş zor oluyor. evden pahalıya aldığın izinler, acıklı bir kış hikayesi oldu. :(

Balıkavı.net anlat bana nasıl olur bu balık bulucu?

16. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    Balik Bulma Aleti Alicam Yardim

almanyadanorduya her sene izine gidince yaylaya cikar kirmizi benekli alabalik yakalariz burda 49 euroya balik bulma laeti var fiyati gayet uygun ama satan adam balikcilikla ilgili olmadigindan fazla yardimci olamadi bu aletler ne kadar kullanisli yayladaki tatli suda tasli sig gollerde ise yararmi ve ozellikle alabalik icin kullanacagim icin soruyorum biliyorsunuzki alabaliklar gollerde kepez denilen yerlere saklanir bu kepezler genelde taslarin altinda oldugu icin bu balik bulucu ne kadar ise yarar emin degilim yardim almak icin buraya uye oldum simdiden herkese tesekkurler

17. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Önce biz sizi bir bulalım,ne dersiniz ;)

Hoşgeldiniz...yapmanız gereken bir iki işlem var.
    İlki imza ayarlarınızı yapmanız,diğeride bu ayarları yaptıktan sonra "tanışalım" bölümnde yeni bir konu açıp kendinizi bize tanıtmanız olacak...

Daha sonra ihtiyacınız doğrultusunda paylaşımda bulunabilirsiniz...

İmza ayarlarınızı bu linki kullanarak yapabilirsiniz :

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

18. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    saniyorum tanisma ve imza olayini halletik simdi cevaplar gelir herhalde

19. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Balık bulucuya gerek yok sevgili kardeşim,rotayı balık haline çevirirsen istemediğin kadar gökkuşağı alabalığı bulabilirsin.Kırmızı benekli alabalığın ülkemizde günlük yakalama limiti 3 adetle sınırlıdır.3 tane balığı bulmak için balık bulucu arayacağına,amatörce davranarak eline tek bir olta alıp,yakalamaya çalışsan,balığın olması muhtemel yerlerini gözlemlerinle tespit etmeye çalışsan emin ol bu seni daha çok mutlu eder.

20. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    gunde 3 adet mi bunu bilmiyordum gunde biz 15-20 tane yakaliyoruz gerci aya bolersek ayni hesaba gelir :D