bot motor tavsiye

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında triplexo tarafından paylaşıldı.

1. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    kullananların tavsiyeleriyle ryobiyi secmiştim nette..arkadasta görmüş fiyat grubuna göre oldukca kaliteli oldugunu söyledi..aldık..

2. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
  3. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    evet fiyatinin uygun oldugu kesin ancak iki önemli durum var biri motorun durumu nasil eski sahibi ne sartlarda kullanmis çok zorlamismi
    digeride ryobi botunuz sifirda olsa elden çikarirken bi miktar zarar edeceksiniz

resimlerden çok az belli oluyor ancak bot sanirim suadiye özeller marin in yanindaki küçük barinakta bagli genelde bu barinaklar sezon basinda paralarini pesin alirlar.su andada bagli ise botla beraber sezon boyu barinaginizda olmus olur ve bu bence en az bot kadar önemli. günübirlik gelip botu kurmak sonrasinda yorgun argin toplamak ayri elinizde sadece benzin bidonu ile gelip aksam eller cepte keyifle eve dönmek ayri:)

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  4. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    tabii su an eskisehirde ikamet ediyorsaniz durum degisir:)

5. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    evet eskişehirdeyim sadece marmariste kullanabilirim..istanbulda arkadasım var o test edebilir ama motorun durumunu anlayabilirmi bilmiyorum..ryobi botu almamıstım daha sadece anlastım ama zarar etcek bişey degil...motorda sorun yoksa güzel bi ikili gibi geldi bana...

6. onur1872

onur1872

motor iki zamanlıysa 3500 etmez.4 zamanlıysa verilebilir.lakin benim tavsiyem sıfır alınması yönünde.o paraya ikinci el 25 beygir ve 3.50 bot da alabilirsiniz

dün botla denize açıldık.istanbulda yaşayanlar bilirler dün deniz sık şekilde hafif çalkantılı ve dalgalıydı.benim bot 6 hp ile zor gitti.kullanırken oldukça zorlandık.yanımızdan 50 beygir 4 zamanlı honda motoru olan 4.20 fiber taban bot geçti.bot resmen denizde sekiyordu hemde üzerindeki 5 kişiyle.

benim tavsiyem herzaman yüksek beygir üzerine olacaktır.kararım değişmez.ikinci el bakacaksanız 25 beygir bile düşünebilirsiniz.1500 liraya ikinci el bot ve motor takımı yapmak mümkün.ha ne kadar kaliteli olur bilinmez ama senede 10 günün hakkını hem ucuz bir şekilde hemde zodiac keyfiyle vermiş olacaktır.

yüksek beygir ve eski bot düşünceniz yoksa 5 hp 4 zamanlıyı ve ryobiyi alın hem benzin derdiniz olmaz hemde yeni bir takım kullanmış olursunuz.

7. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    onur ilandaki bot brig sıfırı 2000 lira..motorda 2 veya 4 zamanlı yazmıyor ama minimum 4400 lira..3 yaşında bi takım bu..ikinci el motor baktım 2500 e yamaha 8 bg 2 zamanlılar satılıyor 2006 model..baska işe yarar bişey göremedim...cok eski motorlar satılıyor güvenilmez gibi..degerlendirebilecek gördügüm tek ilan bu...yada sıfır alıcam ryobi parsun ikilisini...9,9 yamaha motor ve brig bot bi sorunu cıkmazsa uzun seneler işimi görür gibi..

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  8. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    fotografta çok temiz görünüyor ama güncel fotografmi bilemeyiz. arkadasiniz test etsede gözünden o an için kaçabilecek ufacik bir ayrinti ileride size sorun yaratabilir. bence gelip incelemenizde fayda var bi trenlik mesafe nede olsa egerki iyide çikarsa tabikide 5 bg 4 zamanli motordan çok daha fazla isinizi görecektir
    sonuçta hesapli bir alternatifiniz mevcut sifir alacaksaniz o bakimdan tok alici sayabilirsiniz kendinizi
    brig botlarida fazla incelemedim lakin suadiyede bi barinakta servis botu olarak kullanilan ayni modelden bir tane var yilin 9 ayi suda ve üstünde brandada yok bu vaziyette 3 yildir duruyor ve gözledigim kadari ile bi sorunu yok

9. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    o serviste kullanılan bot bu bot olmasın :D

10. onur1872

onur1872

ikinci el motor alırken dikkat edilmesi gereken birçok etken vardır.ayrıca bot 3 senelik motor 3 senelik yazarlar fakat motorlar genellikle 15 yaşından büyüktür.

1968 model motora 1990 yazan çok gördüm.1972 model motora 1993 yazan var.o nedenle motor alırken 2005 demelerine bakmayın.alabiliyorsanız sıfır alın.5 hp 4 zamanlı parsun 2 zamanlı 9.9 un 1/3 ü kadar yakacaktır.o nedenle ekonomik olmasının yanında birde sıfır olacak ve yıllarca tabiri caizse motorun huyunu suyunu siz bileceksiniz.brig olmaz ryobi olur seamaster olur sıfır almak mantıklı.ikinci el aldınızmı zaten sizde sorunları anlayacaksınız.

benim tavsiyem karaköyde 1500 lira civarındaki 3.80 seamaster botlar olacaktır.yada ryobi olabilir.ryobi konusunda dediğim gibi insanların yalancısıyım ryobi hakkında birşey bilmiyorum.ama sıfır almak mantıklı en az 3 sene sorunsuz bineceğiniz kesin.

sıfır seamaster 1000 dolar eyapsa sıfır 5 hp 1100 dolar ikisi 2100 dolar yapar.e aynı yerden alırsanız indirim de yaparlar.2000 dolara alsanız 3000 lira yapar.sıfır bir takım almış olursunuz benzin sorununuz da olmaz.

illa 9.9 alırım derseniz yine parsun alabilirsiniz?1800 dolar civarı bildiğim kadarıyla.

dediğim gibi brig olmaz seamaster olur.ama benim tavsiyem sıfır olması yönünde.ikinci el birçok sorun çıkıyor.ben ikinci el aldım sürekli siboplarından hava kaçırıyor.sibopları değiştirdim sorun bir şekilde azaldı.ama her an neresinden patlar diye korkmuyor değilim.illa patlamasına gerek yok.bot bu içten çürüme yapar denizin ortasında birden yarılır vs ikinci elin sorunu çok olur.

yinede son karar sizin.sahibinden.com da fiyatlar ateş pahası onu da söylemeden geçemeyeceğim.sıfır bot fiyatına ikinci el satıyorlar.sıfır alınca taksit imkanı ve fatura imkanı da var direk kaydettirmede sorun çıkmıyor.ikinci el alacaksanız yüksek güçte bir motor alın bari verilen paraya değecek birşey olur.

emin olun sahibinde yazan 2005 model 1995 model gibi model verileri hiçbirzaman tutmaz.sahibinden 85 modele 95 yazan onlarca insanla dolu

11. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    parsunu satan eleman 3 kişi zor ceker cekersede motor ömrü cok azalır dedi o yüzden yeni arayıslara girdim...ikinci el faturasızsa zaten almam...faturada model şaşırtamazlar heralde..evet ikinci el fiyatları cok sacma...bitek bu mantıklı geldi gerisi hikaye..

12. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    3 kisi ile zorlanabilir dogru ancak sonuçta 5 bg motordan söz ediyoruz videolarda 2 kisi ile plane e kalkmasi bile mucize
    tek kisi yada iki kisi o motor ekonomik bir sekilde isinizi görür ancak amaciniz süratse kesejin agzini açarak beygiri tercihinize göre yükseltebilirsiniz

internetteki fiyatlar bambaska bi tartisma konusu....sifirindan bile pahali onlarca mal gördüm ve hala yenileride ekleniyor....egerki o fiyatlardan alan varsa bence suç satanda diil alanda....
    bu arada sizin ilgilendiginiz ilan mantikli sayilabilir eger yanilmiyosam tahmin ettigim yerde ise yarin bi yoklarim botu ve motoru

13. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    o bot satılmıs abi saol..aradım simdi..

14. onur1872

onur1872

ikinci el faturalı da alsanız faturada motor yaşı yanlış yazılabilir.naylon fatura kesiyorlar.bunlara dikkat edin.1970 lerden kalma motorlara 1996 model diye fatura keseni bilirim.bu konularda dikkat edilmesi gerekiyor.fatura kesilmiş ise de alınan firmadan kesilmiş olmasına ve faturanın yeni değil eski kesilmiş orjinal nüshası olmasına özen gösterin derim.

15. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    evet biraz mantikliya yakin fiyat ve temizlik oldumu hemen kapiyolar....olsun kismet diilmis hem sifirin havasida baskadir
    sizin 320 bot ve 5bg 4 zamanli isinizi görür 1000dolar farklada (taze baktim baska bi siteden biri almis 15 iki zamanli parsun 2100 dolar) 15 bg iki zamanli alabilirsiniz tercih sizin ancak aradaki fark cebinizdeyse 2 zamanli 15 i alin derim tabiki

16. onur1872

onur1872

4 zamanlı parsun 15 hp de 2400 dolar olması gerekiyor.arada 300 dolar gibi bir farkı var.dün gördüm sahibinden de 1500 lira civarı 15 hp 4 zamanlı johnson satıyorlar.fakat motor suya düşmüş.muhtemelen pistonları silindirleri bitmiştir.

belkide satılması sizin için hayırlısıdır.sıfır almak daha mantıklı.15 hp iki zamanlı almak da mantıklı olacaktır.karaköyden 2000 dolara alsanız yanında da 1000 dolara 3.50 bot alsanız tam olacak.3000 dolara halletmiş olacaksınız ki 4500 lira yapar biraz pahalı..

bence ikinci el 15 hp lere bakın.1500 lira civarında temiz bir makina bulabilirsiniz.1500 liraya da sıfır bot alırsınız 3000 liraya güzel bir takım yapmak mümkün olacaktır.2004 model 15 hp 4 zamanlı johnson un linki budur.

http://www.sahibinden.com/jhonson_15_hp_4_zamanli_2004_faturali-61WQQaXQQ15057693WQQpXQQdisplayitem

17. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    belliki fena bi lodos yemis tekneside parçalanmis olduguna göre; fiyati nerdeyse bedava seviyesinde eger sahiden sorunsuz çalisiyor ise su an çoktan kapmislardir belkide....ancak anlamadigim neden kapagini da yeni taktirip öyle degerinden satmiyo?
    genede bi telefon açmakta fayda var umarim sahidende temiz bir makinadir

18. onur1872

onur1872

denize düşmüşse silindir ve pistonlar bitiktir diye düşünüyorum.motor sonuçta.ama sıfır silindir ve piston alınsa 1000 lira masrafı çıkar.1500 e alınsa 1000 lira da masraf yapılsa eder 2500 lira ki 2500+500 lira kapak parası bile bu motor için iyi bir para diyorum.hem silindir ve pistonlar değişince motor sıfır ayarında olacaktır.yani 2009 model 4 zamanlı bir johnson sahibi olacaksınız anlamına gelir ki 3000 liraya maletmek bile 4 zamanlı 15 hp için çok iyi bir rakam gibi görünüyor.kaldı ki çalışır vaziyette ve kapak dediğiniz 500 lira civarında tutacaktır.kapağı 500 e alınsa silindir ve pistonlar 1000 desek 1500 lira..1500 lira da motor 3000 lira edecektir.lakin dediğim gibi sıfır ayarında olacaktır.

bu halde de çalışabilir ama ne olur ne olmaz değiştirmekte fayda var.ha 10 gün kullanılacaksa böyle de kullanılabilir diyorum o nedenle bu fiyata çok çok iyi bir seçenek gibi duruyor.

19. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    simdi bi yeri daha aradım 340 quicksilver 9,9 johnson motorlu temiz bi takım vardır 3850 ye...oda satılmıs :) ikinciel baya bi haraketli heralde..

20. onur1872

onur1872

e haliyle.sezon daha yeni başladı.