bot motor tavsiye

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında triplexo tarafından paylaşıldı.

1. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    tesekkürler arkadaslar..botu karaköy galatamarine den murat beyden aldık...sitede bikaç arkadasta almıstı onlardan..15 inde denize indiricez insallah..

2. onur1872

onur1872

birde ekleme yapmak istiyorum.botu tam şişirmeyince motor takınca durumu farklı oluyor.yani motor takmayınca havası şişikmiş gibi yeter gibi görünsede havası tam şişmemiş bir bot motorun itme gücüyle bot çok az arka tarafından ayna yerlerinden büzülme yapabiliyor.yani aynı hava ile motor kullanımında fark edebiliyor.tam olarak nasıl anlatsam diye düşünüyorum açıkcası:)zaten siz kendiniz deneyince anlayacaksınız.benim söylemek istediğim bu durum sorun olmamaktadır.ayrıca botun üzerine oturdugunuzda havasının biraz inik olması iyi olacaktır.sıcak havada genleşmeyi azaltacaktır.

3. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    hayirli olsun sedat bey gerçekten güzel bir takim 8 bg çok devirli bir makinadir tek basinizayken size 15 i yada 9.9 u çok aratmaz
    quicksilver ile seamaster botlarin hesapli olmalari disinda hiçbir ortak yanlari bulunmamaktadir. quicksilver ve valiant botlari mercury group semsiyesi altinda.bu arada bendede seamaster fiber taban bi bot var bilen biri varsa botun arkasina ilistirilmis (powered by yamaha) olayini banada açiklasin lütfen....diger sitelerdede gözlemledigim kadari ile birçok kisi yamaha bot kullandigini saniyor bu yüzden:)
    son olarak bot ve tekne alimi baya bi hiz kazandi çok da güzel oluyor daha çok tekne daha çok barinak ve marina ayriyeten daha ucuz baglama ücretleri demektir. botum olmasina ragmen ben bile heveslendim bot almaya:)

4. onur1872

onur1872

bende tekne alacağım lakin halen uygun fiyata bağlayacak yer bulamadım.kışa palamuta vs çıkarım diyorum balık tutmayı düşündüğüm için de kışın karaya çekmeyi düşünmüyorum.fenerbahçe caddebostan bostancı taraflarında uygun fiyata bağlayacak yer arıyorum ama hem pek araştırmadığımdan hemde çok dolu olduğundan bulabileceğimi sanmıyorum.ucuz olması önemli.avrupa yakasında aylığı 50 liraya bağlayanlar varmış bu konuda bilgisi olan varmı?caddebostanda sorduğumda 300 liradan ucuz bulamayacağımı söylediler.

5. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    valla benim marinayla işim yok..kurucam cadırımı 50 metre yürüdümmü bottayım :D

6. onur1872

onur1872

ben denize çıkarken her çıkışımda 4. kattan botu motoru ve ekipmanı indiriyorum.denizden dönüşüm ise tam bir sorun.aynı şekilde botu motoru ve ekipmanı eve çıkartıyorum.50 metre sonra denizdeyseniz zaten bottan başka birşey de alınmazdı :)

5 gün sonra deneyimlerinizi aktarırsınız bizde okuruz.8 hp motordan bakalım memnun kalacakmısınız açıkcası merak ediyorum.tüketim konusunda memnun kacalacağınız kesin fakat performans ne olacak bakalım :)

7. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    5 gün sonra paylasamam malesef...nete ancak döndügümde girebilirim...30 gün sonra falan..

8. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    kiyilar bombos duruyor belediye bi tane barinak yapmazmi....hem belediyenin kasasina gelir girmis olur hem vatandasin isi görülür hem istihdam yaratilir hemde kiyilarimiz deniz degnekçilerinin elinden kurtulmus olur....ama nerde o zihniyet, deniz sevgisi her daim lüks olagelmis sadece barinma olarakta diil her konuda tekne sahipleri piyasada iyi birer av....herhangi bir ürünün (marin) i normalinin 4 misli fiyata....

9. onur1872

onur1872

e bu ülkede televizyondan bile lüks tüketim vergisi alınmıyormu?aynı memlekette yaşamıyormuyuz:)marin ürünlerinden de alabildiğine vergi alıyorlar kıyılar bomboş barınak yapılmıyor vs..halbuki bırakın barınağı liman yapsalar 5 sezonda parasını çıkartırlar ama nerde..millet oğluna gemicik alıyor..millet niye uğraşsın napsın bizim 4 metrelik teknemizi 3 metrelik botumuzu:)

10. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Suadiye Plajı sezonluk 600 alıyor. Cbostan ve Fenerbahçe Dalyan'da aylık 200'e verebiliyorlar. 150'ye bile inebilirler. Beykoz'da 50 TL ödeyenlerin olduğunu duydum ama gerçekliğini yada tam neresi olduğunu bilmiyorum....300 TL şaşırmış onlar pazarlık yapmak lazım......Kışın daha da az fiyat ödersiniz.....

11. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Hayırlı olsun güle güle kullanın..... Aynı botu kullanıyorum bende yamaha almak istemiştim ancak bütçe meselesi Tohatsu 9,8 aldım.... Gerçi olumsuz birşey söyleyen olmadı herkes beğeniyor bu takımıda....Forumları okuyorsunuzdur çok fazla yazılanları tekrar yazmak istemiyorum... Ancak tente taktırma imkanınız varsa mutlaka taktırın derim....Bugün tenteyi kullanmak kısmet oldu olmasaydı sanırım 1 yada 2 saat öğle sıcağında ancak dayanabilirdik ama tente olduğu için akşama kadar rahatımızı bozmadık :)....

12. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    konusu gelmisken, tohatsu hakkinda biseyler söyleyim; tohatsu dünyadaki ilk distan takma motoru üreten firmadir ve satis rakamlari tüm dünyada çok üst seviyelerdedir denizcilik dergileri tarafindan yapilan testlerde dört zamanli 9.9 u en iyi makina seçilmistir ayrca en son çikarttigi ancak su an sadece belli modellerde kullandigi tldi teknolojisi ile 4 zamanlidan az yakan 2 zamanlilari üreterek bence bir devrim yapmistir
    sözün özü fiyat avantaji sizi yaniltmasin bu durum tamamen pazarlama stratejileri bide markanin ülkemizdeki yayginligi ile ilgili nacizane fikrim tohatsu makinalar su an için alinabilecek en mantikli makinalar

13. triplexo

triplexo SEDAT AKAY

En İyi Avı:
    mercan
    tesekkürler serhan..tente gerekecegini sanmıyorum günes dogarken ve batarken avlanmayı düsünüyoruz...senin botun yanında 2. oturagı verilmişmiydi?

14. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Rica ederim... Bende de tek oturak çıktı kutudan özellikle sordum sadece 1 tane çıkıyormuş kutudan .....

15. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Bu oturaklar nedense hep tek çıkıyor. Ben ikinci tahtayı 10 mm su kontrasından kestirip boyayarak kullanıyorum. Tahtanın köşelerinden matkapla delik açıyorum bu deliklerden geçirdiğim ipleri takma yerine bağlıyorum. 5-6 senedir hiçbir sorun çıkmadı.