Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    arkadaşlar mrhbb..

Bizim oralarda balık avının tam zamanı,, deniz tüm dinginliğiyle seni bekliyorum, seni çağrıyor ...

Şimdi dörtyolda olmak vardı bu görevim 1,5 sen sonunda biticek sonra ben biliyorumyapıcağımı bir zodyak bir araba atakaş limanında başlıcam dörtyol barınağı , aygazın önleri ,dubalar buralar benim mekanım olucak geceden çıktım mı bu aylar hergün balıktayım sabah suyunda sırtı sonra dip çalışırım..

Bu sene şubat ayında gelebilcem dörtyola Allah izin verirse, bakalım ozmn bişeler tutabilcezmi...

Babamlar bablığa gitmişler 50 metreye, cerbit-çupra-mercan almışlar

Bizim dörtyol ve çevresinden balığa giden yokmu arkadaşş tamm zamanı resim , rapor her türlü paylaşımı bekliyorumm..

Saygılar...

2. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    pazar sabahı barınak kıyıdan güzel çupra yaptı işe gelmem gerektiğinden fazla atamadım 5 parça aldım resimleride koyacağım müsait olduğumda çupra karidesi görünce çıldırıyor:)

3. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sayfamıza hoşgeldiniz Gültekin Bey,

Çupraları Barınağın ucundanmı aldınız, yoksa iç havuzdanmı, avlandığını takım hakında biraz bilgi verirseniz güsell olur en yakın zamanda resimleri bekliyoruz.

Her türlü soru ve önerilerinizi bizle paylaşmanız temenisiyle..

Saygılar...

4. mhin

mhin MEHMET HÜSAMEDDİN

Ben de Pazar Günü Oradaydım

Botla açıldık .Barınağın kenarında içinde önünde heryerinde dolandık.Sonuç Fiyasko.Sabah 5 ten akşam 6 ya kadar.

5. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    mehmet bey,

sabah bende 5 te gittim önce mendirekte attım tık yok millet zargana aldı yanımda sonra saat 8 gibi iç havuza attım iki ratla avlandım 40 dk içerisinde 5 parça 300-400 gramlık karidesle yakalndı. neyle attınız

6. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg

7. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    takım normal 2 li köstek 2 hafta önce çupralar küçüktü 25 lik misina kurtarıyordu artık büyüdüler 30 luk tavsiye ederim. iğnelerde çapraz 6-7 numara kısa pala

8. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gültekin abi sana tavsiyede bulunuyum,hadime deilma a sen aldığın çupralar çok güsell gerçekten
    ama yabani çupra deil, yabanı çupra için barınağın ucuna gidersen tüm karidesi tekiğneye tak yada ikili köstek yapıp onlarada takablirsin 25 gr kurşun ratın warsa sallla 25-30 metre ileri salıcağın yer aygaz tarafına deil barınağın iç kısmına akıntının girdiği noktaya, alcağın çupralar hiç abartmıyorum 300 gr-400gr arasında benim 3. sayfada tutuğum balıklar var bakabilirsin ...

öğleden sonra mera güsel av verir...

devamını bekliyoruz paylaşımlarının

saygılar...

9. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    Yakup kardeşim değerli tavsiyelerin için teşekkürler bende 3 adet rat var 1 takım büyük balık için 10 bilyalı makinası ve remixon profiline 3,6 kamış çok şık bir takım ama onla ufak balık zevkli olmuyor. birde 3 yıl önce en uyduruk takımlardan almıştım 30 milyona makine ip olta takımı geneldede ona yakalanıyor. birgün lüfer avımın fotosunuda ekleyeyim. ama lüferinde tadı hoşuma gitmedi. 1,5 kg lık tı herneyse. konuyu dağıttım. araba ile iç havuza park edip atıp yakalamk daha cazip geldiğinden uçlara gitmeyi pek tercih etmiyorum ama bu günlerde belki artık bayuramdan sonra olur uçtan denemek lazım. dediğin teknikle kiloluk geldiğini duydum. görüşmek üzere

10. Cihan_C

Cihan_C Cihan

Favori Kamış:
    Farketmez
    Favori Makine:
    Daha Öğreniyorum
    En İyi Avı:
    Balıkları Besliyoruz daha
    Merhaba....

Pazartesi Sabah İskenderun Sahili, Denizciler ve Sarkıseki plaj çevresindeki 3 lü dip takımı ile denemelerimde hep ufak balıklar geldi. Yine elim Boş Döndüm (-:

11. Cihan_C

Cihan_C Cihan

Favori Kamış:
    Farketmez
    Favori Makine:
    Daha Öğreniyorum
    En İyi Avı:
    Ayrıca Orada bulunan arkadaşlarla tanışmak beraber avlanmakta isterim. Gerçi Siz benim gibi acemiyi kabul edermisiniz bilmiyorum ama ((-:

12. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    iskenderun barınağında sabah karidesle güzel sarkoz, çupra ve kaldıysa istavrit yapar. ayrıca barınakta kurşunsuz olta ile sardalye takıp lerek alırsın tam balık pazarının karşısından.ama dikkatet kaplumbağa varsa levrek kesinlikle vurmaz. ayrıca boru kurdu ile nato iskelesinin iskenderun tarafındaki kayalıklardan harmadal çıkabiliyormuş ben hiç atmadım ama barınakta levrek alanı gördüm ben alamadım. sarkoz ve istavrit aldım. şu sıralar güncel bilgi çuprada çıktığı. sabah saat 8 gibi gidersen iyi olur genelde 10 gibi kaplumbağa geliyor. özellikle levrek için barınak yemleyenlerin veya ağ temizleyenlerin olduğu bölgeleri seçmelisin

13. Cihan_C

Cihan_C Cihan

Favori Kamış:
    Farketmez
    Favori Makine:
    Daha Öğreniyorum
    En İyi Avı:

Teşekkürler abi. Ben Reyhanlı'da görev yaptığım için her zaman gidemiyorum İskenderun'a. ama verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca bu boru kurdunu nerden ayarlıyorsunuz?

14. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Herşey balık tutmak deiill...

Cihan dörtyolda olsaydım çağırırdım seni mutlaka buna şüphen olmasın, bizde tuncelide görev yaptığımız için balık hayal, şimdilik ,av raporlarını alıyoruz

Son raporlar şöyle babam ve ekibi :)) Toros Gübre fabrikasının önünden 25-35 kulaçtan güsell cerbit, çupra,mercan, sargoz,melanur vb. türdeki taş balıklarını avlıyorlar.

Barınak ve çevresinden yabani çupra artı diğer taşbalıkları ve ratın varsa çapariyle çingene palamudu alabirsin..

Zıpkıncı arkadasım 1 hafta içinde dörtyol çay boğazından 2,5 kg lüfer irisi (kofana),kilo üstü levrekler, taş balıklarını almaktalar resimleri gördüm çıldırdım burda,, derinlik 6-4 metre

Deniz benim için tutkudan öte balık tutmasam bile o güselim maviliklerde kaybolup gidiyorum, güneşin batışını elimdeki oltayla birlikte izlemek herşeyden öte dostum, her şey balık tutmak deil denizi sevmelsin ,denizle bütünleşmelisin, tecrübe zamanla kazanılıyor artı şansında yanında olması lazım,
    ben çok biliyorum akşam 5 de balığa gidip sabah 10 eve geldiğimde okadar saat bişey alamadan geldiğim çok olmuştur ama hiç birzaman yılmamışımdır dostlarımla geçirdiğim vakti hiç birşeye değişmem:))

Gültekin Abininde tavisyelerini de unutma güsell yerler oralar umarım boş dnmezsin bizimle burda paylaşırsın..

Aklına takılan ne olursa yaz yardımcı olalım dilimiz döndüğünce ....

Saygılarımla..

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  15. mertfb129

mertfb129 Mert

Favori Kamış:
    Alba Star Spin.
    Favori Makine:
    Alba Star.
    En İyi Avı:
    Hilal Sitesi Önü Levrek 1Kg.Konya Sazan 2 Kg.Dörtyol Barınaktan yakaladım onlarcası.
    Kısa bir bilgi barınağın sağ tarafındaki yer,fenerin ağzı tam boğaz kısmı çupra ıstavrit ve hırmıdar yapıyor.Yalnız saati çok önemli,güneşin suya değdiği sıralar.

16. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    tüm arkadaşların kurban bayramını kutlarım

17. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

Mert,
    Vermiş olduğun bilgiler için teşekürler ,, yakın zamanda av yapabildinmi, bu bölgeden eğer yaptıysan raporunu detaylandırabilirmisin,
    kulanmış olduğun takım ve yem hakında bilgilendirirsen bizleri güzel olur...

Saygılar,,

'''Tunceliden balığa özlemle geçen günler''

Son düzenleme: 18 Kasım 2010
  18. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Şubat ayının başında Dörtyola gelmeyi düşünüyorum,, 10 günük iznim boyunca barınak ve çay boğazında at-çek denemleri yapıcam gelmek isteyen olursa özelden mesaj atabilir...

Herkesin bayramını en iç ten dileklerimle kutlarımm ...

Saygılar..

Tuncelide balığa ve denize hasretle geçen günler..

19. mhin

mhin MEHMET HÜSAMEDDİN

Ben de gaziantepten geliyorum Dörtyola ama bu sefer ki avım süperdi.51 tane balık tuttuk.Çipuradan tutun da lagosa kadar.Lagos rahat 1 kilo idi.Avlak bir yerde buldum.Yalnız botum delindi.Neyse tamir etmesini öğrendim.Bot şişir indir büyük dert.Allah izin verirse ahşap tekne yaptırıyoruz.O zaman antepten dörtyola balık tutmaya gelen arkadaşları teknemde misafir ederim inşallah.Ayrıca yaban çupra tuttuk bayağı.300 lü barikat attım.Bayramın sonu pazar günüde çıktık ama ay kabak gibiydi.17 tane tuttuk.Lagos yine geldi.Ama lagoz tutmak yasakmış.Soyu tükeniyormuş.Bir daha alırsam geri salacağım.Atakaşın payas tarafında aldık.Birinci seferi dörtyol barınağını çıktıktan sonra solunda marketin hafif solunda aldık.Herkese selamlar saygılar

20. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    Maşallah berekli bir av olmuş. yem olarak sardalyemi kullanıyorsunuz. birde resimleri koysaydınız göz zevkimize hitap ederdi.