Gündüz At-Çek Levrek Avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında koxford tarafından paylaşıldı.

1. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Çok Sevgili Büyüğüm Fikret Abi, güzel söz ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Biz de sizinle buluşmayı dört gözle bekliyoruz. En iyi dileklerimizle, tez zamanda buluşmak üzere ve rast gele..

2. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Mehmet Bey çok teşekkürler.

Gece kalmak niyetinde değildim aslında, gün batana kadar duracaktım, 2-3 saat kadar daha yani. Hadi saç baş yolduracak haberi size de vereyim: Ben toplanırken martılar tam benim avlandığım yere, hem de tam balıkları aldığım mesafelere sürü halinde daldılar; hiç şüphem yok, onların altında da bir dolu levrek vardı...:( :( :( Bu arada, avlak dere ağzı değil; ama suda ot ve döküntü bol, ilerisi ise eriştelik ve kumluk; köpüren havalar için ideal bir yer yani..

Feed Shallow hakkında aynen hatırladığınız konuda muhabbet etmiştik. Siz de levrek avcısı olduğunuza göre, bir ara bir tane edinmenizi tavsiye edeceğim; eminim, beğenecek, zevk ve başarı ile kullanacaksınız.

Grip gerçekten kullanışlı. Japonların techizatına gelince gerçekten tam tekmiller. Bu arada, Turgay (modena) da bir tane ima yelek edinebildi, gerçekten süper bir şey:

Mehmet Bey, en iyi levreklerin sizinle olması dileği ile, selametle ve rast gele..

3. sonder

sonder seyfi

Favori Kamış:
    kasnak olta
    En İyi Avı:
    şimdilik yemi alan gidiyor
    Sevgili Aykut, her yönüyle muhteşemsin,
    senden ve diğer arkadaşlardan amatörlük adına öğreneceğimiz çok şeyler var.

Bu güzel günce için şapka çıkarıyorum, geçirdiğin kaza için geçmiş olsun. (Video yu göremedim)
    Güzel İzmir'e Selamlar.

4. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Mehmet Abi çok teşekkürler. Özel bir sıkıntı olmamasına çok sevindim. Umarım en kısa zamanda gönlüne göre bir av yaparsın. Senin de her işin rast gelsin, en iyi dileklerle ve rast gele..

5. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Yasin çok teşekkürler, en iyi dileklerle ve rast gele..

6. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Emrah çok teşekkürler. Hele bir mevsim erişsin, fırsat bulabilirsek sürpriz türler de tutacağız inşallah. En iyi dileklerle ve rast gele..

7. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Metin Bey çok teşekkürler. Turgay (modena) sorunuza gerekli cevap olan Baki Bey'in linkini aşağıda vermiş, aynen aktarıyorum:

Metin Bey en iyi dileklerimizle ve rast gele..

8. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Yener Bey çok teşekkürler; en iyi dileklerle ve rast gele..

9. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Kaan merhaba ve çok teşekkürler.

İğnenin levreğe nasıl takıldığını bilemiyorum, fakat benim avım esnasında değil de önceden takıldığı belli, çünkü iğnenin olduğu yer tahriş olmuş (iğneden kaynaklı yerel bir enfeksiyon olmalı bu).

Dediğin riskleri göz önüne alarak, av esnasında sağlam, fakat su içinde çabuk çürüyen iğneleri tercih etmeli demekk ki. Laf aramızda, asıl denizde, özellikle de kapalı iç sularda bıraktığımız kurşunlardan endişe ediyorum ben: Bu ağırlık işini başka türlü halletmeli belki de, bilemiyorum..

Neyse Kaan, en iyi dileklerle ve rast gele..

10. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Harun Bey çok teşekkürler. En iyi dileklerle ve rast gele..

11. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    İzzet Bey çok teşekkürler. Balığın sidikliğindeki iğne ve sidikliğinin hali üzücü bir görüntü oluşturuyordu hakikaten..

İzzet Bey, en iyi dileklerle ve rast gele..

12. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Adem Bey güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım, at-çek avlarınızda da muvaffak olusunuz. En iyi dileklerle ve rast gele..

13. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Yasin çok teşekkür ederim. Nisan Ayı için gönlünüze göre avlar diliyorum ben de. En iyi dileklerimle ve rast gele..

14. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Hüseyin Bey çok teşekkürler. En iyi dileklerle ve rast gele..

15. OMMG

OMMG OKAN

Her zamanki gibi rapor da av da birbirinden güzel,tebrik ederim.Güzel olan birşey daha, kıyılarımız av vermeye başladı galiba :D :D .

16. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Yasin tekrar merhaba:) Sahte gagası oldukça farklı olduğu için bir yanıyla gagasız su üstü sahtelere benziyor gerçekten; ama çok az dalarlı (5 ila 30 cm) bir sahte aslında. Benim bu avım dalgalı denizdeydi ve sahte dalgalı denizde de aksiyonunu başarıyla sergiliyor. Aşağıda Mehmet Bey de (darthvader61) bu sahte ile gene oldukça Karadenizli bir havada:) (muhtemelen İspanya'nın Karadeniz kıyılarında:D :D :D ) yapılan harika bir levrek avının videosunu paylaşmış, izlemeni şiddetle öneririm.

Son düzenleme: 5 Mart 2011
  17. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Levent çok teşekkürler. En iyi dileklerle ve rast gele..

18. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Kadir Bey merhaba ve çok teşekkürler. Evet, balığı ellerimle kıyıda yakalayabilseydim, bir video daha muhakkak çekerdim:) İşin ilginç yanı, düştükten sonra haydi macera ve komiklik olsun diye videomu yine de niye çekmediğime hayıflandım şimdi. Ama o şaşkınlıkta, balığı da alamayınca, aklıma bunun gelmemiş olması normal herhalde:)

Hakikaten, ufaklıklar sizi baya yoruyor. Hep aynı merada mı avlanıyorsunuz acaba, belki başka meralarda büyüklerini bulabilirsiniz?

En iyi dileklerle ve rast gele..

19. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    bu makinadan bende istiyorum bu fiyata..(40) hemeeeeen şimdi:) ilgilenin lütfen..kamışta ilgimi çekeiyor gibi..

20. Muharrem_Gunes

Muharrem_Gunes Muharrem Güneş

Favori Kamış:
    Shekspeare Ugly Stik Lite 1.98 M,Shimano Vengeance Sea Bass 2.40 10-50 Gr
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20,Shimano Stradic 3000SFD,Shimano Exsence CI4 3000M
    En İyi Avı:
    Levrek 1000gr - 1200gr arası.Diğerlerini yazmıyorum.Levrekte hırs yaptım.
    Aykut avın daim olsun.Bereketin bol olsun.Biz buralarda denizi dövsekte birşey cıkmıyor.Böyle güzel raporları da okuyunca iyice heveslenip tekrar hüsranla bir av sonlandırıyorum.....
    Rasgele:)