Gündüz At-Çek Levrek Avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında koxford tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yakışmış kardeşime, hayırlı olsun gubani.:)

Bu sahneyi yeni mi görüyom yoksam daha önce vardı da kaçırdım mı?:confused:
    .

2. modena

modena

aslında kalitesiz değil...owner marka...diawa maria ve ima markalı sahdelerde kullanılanlarla aynı...ancak yinede değiştirmekte fayda var...ben alır almaz WMC ile yeniledim...

kardeşim dalar 5-30 cm...bu derinlik tamamem sarma hızı ile ilgili...yavaş sararsan 5 hızlı sararsan 30 cm ye kadar iniyor...yani bu ayarlama tamamem sana ait...istersen 13 cm den de gelir 21 cm den de...yani senin sarma hızına bağlı...

Son düzenleme: 5 Mart 2011
  3. modena

modena

sağol abim benim...

sanki bu sahneyi görmüştün sen....:p :p

4. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Mesut Bey çok teşekkürler. Levrek sevdası gerçekten başka, fakat benimki levrekten ziyade at-çek sevdası sanırım: Hani at-çek ile kaya balığı tutsam çok seviniyorum, o cinsten:)

Mesut Bey, en iyi dileklerle ve rast gele..

5. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Mesut Bey, tekrar merhaba:) Aynen videoda gözlediğiniz ve düşündüğünüz ve de benim bizzat bu avda gözlemlediğim üzere kandırıcı dalgalı havada aksiyonunu layıkıyla yerine getirebiliyor.

6. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Erhan merhaba:) Benimkisi geçen yılki tecrübelere, biraz istihbarat ağına, biraz da araştırmaya dayalı bir tahmindi. Senin geldiğin zaman zarfında levrek pek çıkmıyordu hakikaten, biz de çıkaramadık maalesef. Keşke çıkarıp güzel yakala bıraklar yapabilseydik. Ama merak etme: Yazın lambuka, ıskarmoz ve belki başka sürpriz türler, tabi bu arada levrek de tutacağız at-çek ile:)

Erhan en iyi dileklerle ve görüşmek üzere..

7. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Recep Abi güzel sözlerin ve iyi dileklerin için çok teşekkürler. Çok şükür bir şeyciğim yok. Recep Abi, en iyi dileklerimle kal ve rast gele...

8. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Levent Bey çok teşekkürler. En iyi dileklerle ve rast gele..

9. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Metin Bey, herkesin imreneceği avlara imza atmanız dileği ile ve rast gele..

10. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Alpay Bey merhaba. Yukarıda Turgay'ın da (modena) belirttiği gibi, iğneler aslında çok kaliteli, fakat biraz inceler ve levrek bu iğneleri kırabiliyor. Oriental Angler Store'da iğnelerin marka ve modeli Owner ST-46 olarak verilmiş (iğne no: 5): http://www.orientalanglerstore.jp/product/1320. Ben henüz iğneleri değiştirme fırsatı bulamadım, fakat uygun iğnelerle kesinlikle değiştirilmesi taraftarıyım (Turgay'ın tercih ettiği wmc'leri kullanmayı düşünüyorum). Bu avda bu tür bilgiler beni az tedirgin etmedi doğrusu:)

Duo tide minnow surf'ünüz hayırlı olsun bu arada, bildiğim kadarıyla uzun atışa el veren, çalkantılı suda aksiyonunu kaybetmeyen iyi bir kandırıcı. Yalnız, resimlerini de isteriz:)

En iyi dileklerle ve rast gele..

Son düzenleme: 5 Mart 2011
  11. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Seyfi Bey güzel ve cesaret verici sözleriniz, iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Biz de Güzel İzmir'den İstanbul'a selam ediyor en iyi dileklerimizi gönderiyoruz; sağlıcakla ve rast gele..

12. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Okan Bey çok teşekkürler. Ben de buraların yavaş yavaş güzel av vermeye başlayacağı kanaatindeyim:) En iyi dileklerle ve rast gele..

13. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Murat Bey, bir bu makineyi bir de bunun bir üst modeli Shimano Sonora 4000 FB'yi beraber alıp kargo ücretini makul bir seviyede tutabilmiştik (makine'nin biri eşime biri bana idi). Umuyorum zamanla bunlar gibi ve daha nice model Türkiye'de de uygun fiyatla satılacak. En iyi dileklerle ve rast gele..

14. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Muharrem çok teşekkürler. Umarım şu aylardan itibaren güzel avlara imza atarsın. Avların hep daim ve bereketli, her şey gönlüce olsun..

15. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Nuri Abi, ürünü japonlar üretmiş, ama Turgay'a onlardan daha çok yakışıyor bence:)

16. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Tuğrul Bey çok teşekkürler. Sizin de avlarınız daim ve bereketli olsun; en iyi dileklerle ve rast gele..

17. emrepasa

emrepasa emre

Aykut hocam yine harikasın yeniden harikasın...
    Sen geleceğin Vedat Abayoğlu'susun diye düşünüyorum artık:)
    Ellerine sağlık...Rastgele!
    Not:övgüyle bahsettiğin sahteyi malzeme satan sitelerde arayacağım umarım bulurum!

18. emrepasa

emrepasa emre

Birde bu devir-uzunluk hesaplarını neye göre yapıyorsunuz?
    Tekrar teşekkür ederim.

19. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Emre cesaret verici sözlerin için çok teşekkürler; fakat Vedat Abayoğlu Üstadımız ile kıyaslanmayı ne şimdi ne de gelecekte asla kabul edemem; biz gelecekte ustalaşsak bile Vedat Abayoğlu'nun yeri her zaman müstesnadır..

Sahte için yukarıda Turgay'ın (modena) verdiği linki vereceğim ben de, satıcı Baki Bey'den alışverişler sorunsuz:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-tackle-house-contact-feed-shallow-128mm-18-5gr-sardine-44001933/detay

Aslında biz bir hesap yapmıyoruz, Shimano'nun ilgili sayfasından bilgileri öğreniyoruz. Mesala http://fish.shimano.com/publish/content/global_fish/en/us/index/products/reels/spinning/Solstace_FH.html adresine girip "Specifications" yazan sekmeye tıklarsak Solstace 4000 FI'nin bir turda 33 inch misina sardığını ve Maksimum drag gücünün 20 lbs olduğunu görebiliyoruz. Sonra bu birimleri herhangi bir online birim çevirici ile istediğimiz birime çeviriyoruz (ben bu iş için http://www.digitaldutch.com/unitconverter/
    adresini kullanıyorum). Bu arada, 33 inch konuda yazdığım üzere yaklaşık 82 cm değil yaklaşık 84 cm ediyormuş (tam olarak, 83.82 cm).

Emre, en iyi dileklerle ve rast gele..

20. emrepasa

emrepasa emre

Aga ilgin alakan için teşekkür ederim...
    Vedat Abayoğlu bir ilk ve tabiki ilklerin yeri herzaman farklıdır...
    Yine de ben sana bu gözle bakıyorum:)her halükarda iyi ki varsınız...
    Sorumu eksik ve yanlış sormuşum...Sanki kendi formulünüz kendi uzunluk birimin varmış ve buna göre hesaplıyormuşunuz gibi sormuşum:)Ben genel manada bu makinaların üstünde yazan ''4.5:1''gibi terimlerin ne olduğunu bilmiyorum.4.5 turda 1 metre mi yoksa başka bişeymi...Konunla alaksı yok ama yinede sormuş bulunduk...Diğer bilgilendirmelerin içinde tekrar teşekkür ederim.
    İyi geceler...