Kraçe yakalamak üzerine!!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında atmoss tarafından paylaşıldı.

1. ALP

ALP ALP

uymayanları dövelim:mad: :mad:

2. Galatadaki ender şekilde görülebilen bilinçli bir balıkçı ufak balığı suya salar

Bunu gören yetkili yanındaki yetkiliye

"Len ismail gördünmü herifin yaptıgını ,balığı iğneden çıkardı denize saldı geri.Yav gardaşım madem salacaksın neden balık tutuyon ,almışsın işte nasibini bırakılırmı,töbe töbeeee"

:D :D :D

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Başvuru yapabileceğimiz birimlerin mail adreslerini bularak başlayalım işe. Yardımcı olursanız sevinirim :)

4. ALP

ALP ALP

metazori uygulayalım

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    İsmail şöyle der :_ Bu enayi balıkavı.net üyesidir kesinlikle, varmısın iddiaya ?:D:D Hep ordan çıkıyor böyle şeytan icatları :D

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tabi kaç kişi olduklarını gördün mü hiç :D:D

7. ALP

ALP ALP

gördüm ablacım :D en azından 4 veya 5 tanesini sallarım köprüden sonra çekeriz dönerleri ya allah nidalarıyla :D :D :D ...ablacım kimin denetiminde bu iş söylersen belki bir yardımım dokunur benim işlerim genelde devlet dairelerinde ..tarım orman .t.s.e....gümrük...d.t.s. .. elbet biryerlerden bir tanıdık çıkarırız:)

8. anlaşıldı ''Balık avı Net'' timi kuruluyor

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tarım ve köy işleri bakanlığı, KKGM birimi ilgileniyor olmalı.
    http://www.tarim.gov.tr/AB_Tarim/AB_...balikcilik.htm
    Link budur arkadaşlar, şimdi bu konuda bir dilekçe yazıp hep birlikte fakslayabiliriz. İlgili başka birimler varsa lütfen arkadaşlarımız yardımcı olsunlar. Kıraça konusunda bilgilerini paylaşacak ve bunu dilekçe halinde bir örnek ile yayınlayacak arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Teşekkürler şimdiden :)

10. ALP

ALP ALP

ablacım tarım orman bakanlığının istanbul merkezi bağdat caddesinde orada hergün bir arkadaşım bulunuyor öncelikle ben onunla yarın sabah bir konusayım bilgi veriyim o bir araştırsın bakalım bu konuyla alakaları varmı görev alanlarındamı eğer alakalı iseler dilekçeleri yazar birinci elden arkadaşımla birlikte siteden birkaç kişi gideriz dilekçeleri müdüre sunarız

11. Bende......:D:D

Yazalım güzel bir mail, gönderelim.

Hatta bu işi otomatiğe bağlayalım derim ben.

e-mail harekatı düzenleyelim. Konuştuklarımız burada kalmasın, gerekli heryere gönderelim.

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Teşekkürler Alp :) İlgili birim kesinlikle burası ama tekrar konuş bakalım :) Önemli olan bu kampanyaya katılımın yüksek olması. Üç beş cılız dilekçe ses getirecek mi bakalım ? Yüzlerce de olsa çok değişmez belki ama, kulaklarına kar suyu kaçırır ve inat edersek belki bir yerlere de ulaşabiliriz.

13. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tabii ki sadece burada konuşmak kısır döngü halini alıyor zaten :) Farklı çözüm önerisi olan arkadaşlarımız varsa hep birlikte paylaşabiliriz de bu arada :)

14. Bencede kısır döngü içerisindeyiz. Konuşuyoruz, konuşuyoruz, konuşuyoruz... Tabiki konuşacağız ama bunu eyleme geçirmek gerekli.

Dışarıda neler oluyor neler. Bizler müdahale edemiyoruz, yetkili kurumlarda müdahale etmiyor.

Bence bu işi süreklilik haline getirerek toplu e-mail kampanyaları başlatalım derim. Mutlaka biyerlerde bizi duyan birileri çıkacaktır.

15. ALP

ALP ALP

aslında Greenpeace bu konuda duyarlı olabilir ..fakat onlarında yasal bir yaptırımı söz konusu değil

16. ALP

ALP ALP

simdi telefonda konustum arkadasımla bu konu görev alanlarında olup olmadığını bilemiyorum dedi..yarın bir araştırma yapıcak bende ona istinaden sizlere haber veririm ..benim bildiğim kadarıyla üretim yapılan yerlerin ve yurt dısından gelen gıda katkı ve ana maddelerinin denetimi olarak biliyorum..yarını bekliyelim ablacım şimdi kimse mail atmasınki yarın bir tepkiyle karsılasmasın bizim arkadas

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Alp tabii ki bir gün daha bekleriz. Ama bu adres doğru olmalı çünkü bu tip kampanyaları daha önce de başlattık ama ne yazık ki katılım olmadı denecek kadar azdı. başvuru mercii bu adres, yanlız bir arkadaşımız isteğimizi bir dilekçe haline getirsin ve hepimiz bu ortak dilekçeyi gönderelim. Hatta diğer Amatör Balıkçılık sitelerini de harekete geçirip bu kampanyaya davet edelim.

18. ALP

ALP ALP

dilekçe işini bana bırak ablacım hergün 10 tane dilekçe yazıyorum gümrüğe usulsüzlükten anam ağladı ..ben güzel bir dilekçe yazarım

19. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Teşekkürler Alp :)

20. ALP

ALP ALP

duyarlılığınıza ben teşekkürederim sevil abla :) yarını bekliyelim bakalım ne gösterecek