Kraçe yakalamak üzerine!!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında atmoss tarafından paylaşıldı.

1. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Önce ben dedim :D
    Bende :D:D

2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hepimiz de diyelim mi :D

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Deyin :D

durduğunuz kabahat :D

4. tamamdır.....

5. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    Abi devlet neyle doğru düzgün ilgileniyo ki gelip te balıkla lgilensin:(

6. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    KESİNLİKLE:D :D :D .başvurabilceğimiz yetkili bi internet adresi varsa mail bombardımanına tutalım .Elimizden ne geliosa yapalım .

7. atmoss

atmoss Ali Timucin

Favori Kamış:
    Kıyı Balıkçılığı Ekipmanları
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    1.2 Kg Eşkina
    Değerli arkdaslarım ,

Krace ile ilgili konuyu ben açtım , öyle bir duruma geldi ki vatan haini oldum neredeyse ... Allah aşkına denizlerimizde sadece kraçe mi var ? Galata köprüsündeki insanları temizleyince bu iş bitecek mi ?

Bırakın artık bu sanal işleri devlet dairesine mail atmak ile neyi çözebilirsiniz. Krace tutanlara gariban dedik diye ekonomi dersi veren bile oldu . Eski mesajlarımdan alıntılar yapanlar oldu.. Hadi gelin biraz icraat yapın. Mail atmak yerine sahil güvenlik danısma numaralarını arayın. Av yasağında avlananları ihbar edin. Denizde mazot kacakçılığı yapanları ihbar edin. Sintine suyuınu hic acımadan dökenleri ihbar edin. Fabrikaların atıklarını , geri dönüşüm arıtma tesislerini incelettirin

Tekrar söylüyorum. Krace yakalayanlar ile sanal olarak uğraşacağınıza
    denizleri öldürenler ile reel ortamlarda savasın. Bu konudaki her fiili eyleme tüm imkanlarım ile katılmaya hazırım.

8. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    13 cm altındakılere zarar vermeden gerı salın problem çözülsün

9. esk balık timi

esk balık timi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haftanın en iyisi
    arkadaşlar yazılanların hepsini okudum,kıraça tutulduğu zaman denizlerde balık neslinin tükendiği söyleniyor.sirküler bize 15cm istavrit tutabileceğimizi yazıyor bizde başlıyoruz balık havyarını dökmeden 13-15cm lik istavrit tutmaya limit 5kg.Şimdi ne yaptık kanuni yoldan ve kestirmeden balığı yok etmeye başladık.Kıraca,yaprak demeyelim,balık havyarını döksün ondan sonra tutalım diyelim.Balık nesli yavrularla değil her sene bırakılan yumurta ile devam ediyor.

10. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar konu nereye gelmiş, lütfen bir silkinip kendinize gelir misiniz ?...

Cengiz, yazdığın cümleyi herkesin anlaması mümkün değil, yanlış anlaşılmaya çok açık çünkü. Tayfun da bunun idrakine varamayacak yaşta, verdiği tepkiden de bunu anlamak mümkün zaten. Ve onun yaşlarında ya da yaşı ileri olsa bile bunu anlayamayacak çeşit çeşit üye var burada. Bu nedenle lütfen daha dikkatli olalım...

Ve diğer arkadaşlar...

1 - Herkesin bir özgür iradesi var. Burada fikir alışverişi yapılıyor ve bunun sonucunda insanlar isterlerse mail atarak Galata'da av yapılmasını istemediklerini belirtebilirler.

2 - Galata'da avlanalım 13 cm. geri bırakalım denilemez. Çünkü oradaki insanların çoğu sirkülerden zaten bihaber. Galata'ya gittiğinizde oradaki insanlar bizimki gibi bir topluluğa dahil değiller ise, kuvvetle muhtemel sirküleri zaten bilmiyorlar. Sizler Galata'da 5 cm kıraça tutanlara, yanlış yapıyorsunuz deme cesaretini gösterebiliyor ya da elinize, her ava gittiğinizde sirküleri alıp dağıtıyor musunuz ?

3 - Görevlilere ihbar... Kaçınız ihbarda bulunuyor ? İhbarda bulunduğunuzda gelen birileri oluyor mu ? Ya da geldiklerini varsayalım, uygulama nedir ? Galata'da avlananların % 30'u tırıvırı kullanıyor. Kim engelliyor ? Yetkili merci ? Siz ?

4 - Çözüm üretmeye çalışalım arkadaşlar, tartışma üretmeye değil... Kimse burada anlamsız tartışmalara girmek istemiyordur sanırım. Lütfen gerekli mesajlarınızda düzeltmeler yapın ve doğru düzgün paylaşıma geçin arkadaşlar. Yoksa mesajları bizler silmek zorunda kalırız. Nedeni de açıkça ortadadır.

11. ALP

ALP ALP

biraz sabır lütfen olay yetkili devlet kuruluşuyla konuşulmuş olup olumlu yanıt alınmıştır araştırmalar sürüyor biraz daha sabır lütfen akşamı bekliyelim...

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Teşekkürler Alp çabaların için :)

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bir şeyi kabul edelim: Türkler olarak biz en iyi, en güzel, en cesur, en şöyle en en böyle insanlar değiliz.. İşte galata köprüsü, işte kkgm.. Telefon aç ihbar et, tınlayan yok..

İşte biz buyuz.. Peki biz buyuz demek, bir hakaret mi? Hayır, ben, hemde böyle bir türk olduğumdan gurur duyuyorum.. bunları düzeltmemiz gereken sorunlarımız olarak görüyorum.. Türklüğe laf vs. diyerek paldır küldür atlamadan önce, bu konun aslını düşünebilmek gerekir.. Kimsenin şöyle bir niyeti yok ama, birisi bir böyle bir imada bulunuyorsa, "Sen kendi arkandaki kazığa bak.." vs. diye fevri olmaktansa, "biz neden bu lafa muhatap olduk" diye düşünmek daha iyi olacaktır..

Halimiz ortada.. Ama bu bizi aşşağılık mahluklar yapmaz, başkalarını da ari ırklar yapmaz.. Onlarında ne mal olduğun biliriz..

Eğer kendimize "Ben buyum, karamel gördüm mü titretirim, buyum işte.." diyemiyorsak, asla daha iyi olamayız.. Bu bugün kötü olduğumuz anlamına değil, hep daha iyi olmaya çalışmamız gerektiği anlamına gelmektedir..

14. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    "Bilgi edinme yasası" kapsamında emniyete,zabıtya,jandarmaya vs. web sitelerinden mail atılabilinir ve sirkü dışı avlananlara karşı + Tırıvırı kullananlara karşı ne gibi önlemler alındığı yada ne gibi önleyici işlem yapıldığı sorulabilinir.Kanunen cevap vermek zorundalar ve bu işlerle ilgilenen birilerinin olduğunu görünce göstermelikte olsa bir harekette bulunabilirler.Mesela köprüde tırıvırı kullanılıyor+sirkü dışı avlanma yapılıyor.Buna karşı ne yapıyorsunuz diye sorarsak,belki köprüye baskın yaparlar.
    En azından bir adım atmış oluruz.....

15. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Evet bu da olabilir Birol. Zor, ben işin gerçeği çok ümitli değilim zaten. Bilirsin eskisin sen de burada, daha öncede böyle girişimlerimiz oldu ve kayda değer bir sonuç alamadık. Ama bir kez alamadık diye peşini bırakmanında manası yok. Sonuçta yapacağımız iki tıktan ibaret. Bu kadarını da yapalım, hem de hiç yılmadan ;)

16. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Arkadaşlar, dilekçemiz yaptığı araştırmalar sonucunda Alp arkadaşımız tarafından hazırlanmıştır. Yalnız bu dilekçelerimizi e-mail yolu ile değil de, yetkili kuruma tarafımızdan verilirse, karşılığında alacağımız kayıt numarası ile takip etmemiz ve başvurumuzun daha ciddi algılanmasına neden olacak.

TC
    TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI
    koruma kontrol genel müdürlüğü
    İstanbul il müdürlüğüne

Son yıllarda İstanbul bölgemiz özellikle galata ve Unkapanı köprüsünde tırıvırı kullanımı ve 37/2 sirkülere aykırı olarak 13cm altındaki istavrit larvalarının (kıraça) avının istavrit neslinin ciddi biçimde etkilediği kanatindeyim bu konuyla ilgili bir denetleme ve önlem alınmasını emir ve müsadelerinize arzederim.

saygılarımla
    Sevil Kurtoğlu

Bu dilekçeyi hep birlikte yoğun olarak yetkili yerlere verirsek, şikayetçi olduğumuz bazı konuların belki de çözülmesine katkıda bulunmuş olacağız. Şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim :)

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu arada hazırlanan dilekçemizde eksiklikler olduğunu fark eden ve ekleme yapmak isteyen arkadaşlarımızın da fikirlerine her zaman açığız.

18. ALP

ALP ALP

ben ve bir arkadaşım yarın sabah dilekçemizi veriyoruz .. dilekçenin verileceği yer bağdat caddesi üzerinde erenköy mevkii tarım ve köyişleri bakanlığı istanbul şubesidir......

19. Lüfer

Lüfer Kerem

Favori Kamış:
    Lineaeffe all around carbon spiral 150-300g 3.50
    Favori Makine:
    Okuma impact im-65 machine high performance
    En İyi Avı:
    Lüfer
    emir kısmı olmamış....emreder gibi olmuş...

20. ALP

ALP ALP

sevgili kardeşim devlet dairelerinin mülki amirlerinden alınacak emir ve müsadeler için bu şekilde dilekçe yazılmaktadır.burada emri ve müsadeyi bizler (mükellefler) vermiyoruz ..devlet dairelerinin kısım .idare ve mülki amirleri alt kadrolarına emir ve müsadeleri veriyor...