SPİN AVCILIĞA BAŞLAMA REHBERİ

Konu, 'Takım Çantası' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Abim senin dünyadaki azabın levrek. Yerinde olsam o hayvanın peşini bırakırım. Hedef değiştir derim. Binbir türlü avcı balık var. Yumurtasını çoktan bırakmış veya henüz yumurta dönemine girmemiş niceleri.

Kazara levrek mi geldi? Hoş geldi sefa getirdi. Yumurtalıysa öper salarsın gubani.;)

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Numunelik günlerde bile tek tük bişeyler var. :p :D

Ben o numuneliklere de hasret kaldım. Gerçi 2 haftadır belki 3 doğru düzgün spin yaptığım söylenemez.

Avlağın günü gününe uymuyor dediğin gibi. :)

Hayırlısı olsun artık :) Sizlere de rastgelsin. :)

3. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Volkan abi ellerine sağlık bilgilendirici olmuş gerçekten.. Ben de malzeme alımını bir süre durdurdum sanırım 13 sert sahte ve 6 tip silikon şimdilik yeter sanırım. Örgüyü de aldık :) daha da masraf yapmam derken çağrının yazdığını gördümbanghead

Exsence'i nezaman aldın ya 99f mi:confused: aldın da ne ara iş yaptırdın:) Bak şimdi gitti kafa benim bitane de 99f alıcaz hadi bakalımhihi

4. timursen89422

timursen89422 timur

haklısın fakat devamlı gidilen avlakta balık alan ortalama sahteler vardır.avlanılan suyun durumuna göre açık veya koyu renkler değişkenlik gösterebilir bu sebeple 2-3 farklı çeşit sert sahte ve özellikle gece avında beyaz,sedef veya simli ağırlıkta silikonda çeşiti arttırmadan bir çok kişinin işini göreceğine inanıyorum... önemli olan suyun akış hızında rüzgarın esme yönünde suyun bulanık ve berraklık durumlarında elinizdeki sahteyi doğru metotla çekmek... çünkü bu durumlar sahtenin çekim hızını etkiliyor diye düşünüyorum tabii yanlışta düşünüyor olabilirim.bilgili üstadlar bu konuda daha bilgilendirici açıklamalarda yapar İnşaallah:)

5. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Volkan :)

Güzel yazmışsın ama arada Yanlış ve hatalı bilgiler vermişsin haydi onları da düzeltelim:p

Sigarayı bırakmak için 177 yi arayan kişilerin karşısına çıkan personel ile araların da şu diyalog geçiyor :D

- Alo ben sigarayı bırakmak istiyorum.
    - Beyfendi tamam bırakın ama lütfen sigaranızı ormanlık alanda yanık vaziyette bırakmayın,kül tablası kullanın :D :D :D

Spin makinesi / kamışı gerçekten At-çek makinesi/kamışımı ? demek,yoksa yanlış bir sınıflandırmamı var ;)

Bu arada Max Rap lerin yanlış hatırlamıyorsam iki modelinde bilya sıkışması yaşanıyordu ;)

Birde satıcılar değilde,bazı satıcılar dersen memnun olurum :D :D :D

Rastgelsin.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Onca masraf etmişim abi neyi bırakıyon :D:D:D

Girdik bi kere. Bende hergün düşünüyorum bırakmayı ama hayırlısı artık :D

Başka balık gözümde inan ki yok, ne çipurası, ne sargozu.
    Tadından mı? Kesinlikle değil. Hatta çipurayı daha çok severim. Bırak çipurayı, istavrit bile daha güzeldir gözümde.

Lakin anlaşılmaz bişey oldu, saplantı oldu. Aşık mı oldum nedir? Levrek te levrek. :)
    İlla tutacam, tutamadıkça daha büyük bir saplantı. :rolleyes:

Yumurtalıysa Salarsın?

Sepet değil ki açıp bakam neyli? Sen kolay mı sanırsın salmayı. Uçsuz bucaksız gölde biz bize değiliz ki. 20 metre karelik noktada 20 kişiyiz. :D

De hadi sal. Toplum baskısı çok yamandır, küçümseme. :) Örnek falan da olursun deme, geri zekalı yerine koyarlar adamı. :D Ağızlarıyla değil başka yerleriyle gülerler. Saldığın noktaya 20 kişi atış yapar. :D

Geçen Yasinlerle yaptığımız iddaasız avda yılan balığı tuttum. Çevreden bir avcı hemen yanımıza geldi. Yasin miğri dedi, ben değil dedim. Diğer avcı da ortak oldu o da yılan balığı dedi. Ben iğnelerden kurtardım 50 cm'lik balığı Yasin'in yardımıyla. Adam hemen atıldı "o yeniyo ha."
    Balık Yasin'in elinde.
    - Sal Yasin
    - Yeniyo o balık (diğer avcı)
    -Abi yara almış (Yasin)
    -Sal sal toparlar o
    - O balık yeniyo (diğer avcı)

Sanki adamın balığını salıyoruz.
    Başımızda yeniyo, yeniyo..... deyip duruyor.
    Yılan balığını bile kolay saldırmazlar adama buralarda. :D

Neyse ki net ve sert tavırla salabildik.
    Biraz yumuşak dursak salacaksanız bana verin diyecek. :D

Herşeyden önemlisi şu sözlerin biraz içimi ferahlatmakta. :D:D:D

"Senin hatan benimdir. Serhat abimizin hatası da senindir...

Bir partnerle iki ayrı anlayış, iki ayrı dünya gibi balığa gidilir mi hiç?

Allah rahatlık versin, hayırlı geceler dostlar.;)"

Serhat abinin hatası benimse, benim hatam da seninse gerisini sen düşün. :D:D:D
    Havyarlı da tutsak hesabını sen vereceksin demek. :D:D:D (Denkleme göre:D)

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    volex, takılmayayım diyorum da, olmuyor. Havyarsızını tuttunda, havyarlısı kaldı sanki? Levrek havyarlıysa, yeme filan bakmaz, havyar kasması denen şeyi yaşar. Bir müddet hiç bir şey yemez. Bunun yanında erkekleri ise saldırganlaşır, her şeyi yiyeceğm ben diyerek saldırır.

Balığın karnından çıkan her havyarımsı şey, havyar olmayabilir. Bunu hatırlatayım.

8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abim daha 2 gün önce beraberdik, sert bir kamış ve 2.40 düşündüğünü bilsem benim kamışı verirdim sana, niue masraflara girdin ki ya, sen benim cebimdeki akrep yerine çalışıyosun da sanırım ben senin akrebin yerini tutamayacağım, alışverişten haber olsa vazgeçirirdim seni :D:D Yine de hayırlı olsun abi, inşallah bununla denk getirirsin :)

Abi bence levrek nasıl tutulur değil de nasıl tutulamaz ile ilgili bi yazı olabilir :) volkan abinin tıkandığı yerde ben devreye girer anlatmaya devam ederim :D nasılsa levrek tutamama konusunda bizden tecrübelisi yoktur.

Abi saldık balığı iyi de oldu muhtemelen ama bence o yılan balığı yaşamazdı, bayağı kanamıştı, bari yanımıza gelen "yenirki bu" diyen abiye vereydik :laughing: :laughing:

Bu arada süper bi çalışma olmuş abi ben daha şimdi gördüm konuyu, ellerine ve yüreğine sağlık. Keşke şunu 1 yıl önce yazaydın da biz de bu işe hiç bulaşmayaydık be abi :D şimdi paşalar gibi yemli avın keyfindeydik, bi defa zehir vücuda girince çıkmıyomuş da kolay kolay :) biz yandık eller yanmasın

9. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Ellerine saglik Volkan... emek vermissin, cok guzel ve faydali bir calisma olmus. :thumb:

10. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim. Gelme gaza, görmezden gel. :D Yoksa alımların sonu gelmez. :D:D:D

:laughing: :laughing: :laughing:
    Kim bu 177'deki görevli? :D:D:D

Hatalar yapmam gayet normal abi. Bi el atın da düzeltelim. Konunun özü hatalı olmasın yeter ki. :D

Satıcılar konusunda yerden göğe haklısın. Her satıcıyı aynı kefeye koymak haksızlık olmuş. Hemen düzeltiyorum :eek: :p

Teşekkür ederim abi, rastgelsin. :)

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ahh, anlaşamıyoz gubani. Tutmak değil, salmak:eek:

Sal, sal ki...;)

Denklemi doğru kur hatam benim. Kur, o koca yüreğini öpeyim. Adı sanı belli olmayan nice isimsiz üstelikte acemi amatörlere rehber hazırlıyon da bunu mu yapamayacaksın? Gör o zaman sana bilmem neresiyle güleni.

Ama sal, sal ki...;)

12. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Ohooo oooo:laughing: :laughing:

Siz alım yapacaksınız da ben duracakmıyım, hemi de exsence makinem varken:laughing: :laughing:

Hemi de yağ gibi kayarken kolu:D

Yok kardeşim daha önceleri almıştım zaten ama bu 99f değil 120f md

Station Wagon gibi oldu SW:laughing: :laughing:

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste, haydin perşembe akşamı görüşürüz, ben giderim Saroz'amrsparkle mrsparkle

13. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    El attık zaten :) önce şu spin / at-çek ayrımını bir yapalım,177 yi sonra hallederiz :D :D :D

Rastgelsin.

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ahahaha çoook güldüüüüm bugün. Yarın kesin bişey olacak çok canım sıkılacak. :D
    Gene Serhat abi'den levrek haberi gelmesin de. :D
    (Tarladan toplasa bu kadar olmaz :mad: :p )

Ben yasei alacaktım Yasin aslında. Bulamayınca kafam bozuldu V System aldım. Öyle birden kafam bozulur, niyeyse :D
    355 gr makina olunca 140 gr'lık kamış lazım oldu esasen. :)
    Neyse dursun sendki Alumina. :D Çok değil bir kaç ay sonra ben bunun da başını yerim. :D:D:D

Teşekkür ederim İbrahim abi, beğendiğine sevindim. :D

Benim seninle anlaşamamam mümkün mü Nuri abi. :D

Ben anladım aslında:p

Şu levreğinde Allah cezasını vermesin. Durdu durdu havyarlanınca avlağa girdi.:mad: banghead

Neyse tutarsam gizlemek zorunda kalacam, haykıramamak çok ağarıma gidecek ama napalım. Demek ki takdiri ilahi bu yönde. :eek: :p :D (şaka ;) hihi )

15. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    O yasei'ye hayran olduğu gün ben kar altında Volkan abiyle özelden yazışıyordum, işte şöyle,işte böyle derken V-System i gitmiş almış:eek:

Arkadaşım atarken kırdı onu hıh:eyebrows:

16. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Böyle yaz, hep yaz. Seni tanımam etmem. Forumdaki çok büyük kesimi de tanımam zaten. Benim kime ne düşmanlığım olabilir ki!

Neyse, balıkların içinden kocaman hıyar şeklinde koyu sarı, kavun içi parçalar çıktı. Bayağı iri parçalar. Biz bunlara havyar diyoruz. Yanlış mı bilmiyorum ama sanmıyorum.
    Bir de süt beyaz çıkanlar var. Onları da erkek balıklar olarak kıstaslıyoruz.
    Her iki tür nesne çıkan balıklarda slikonlara atlamaktalar.
    Hatta bir balık evde duruyordu (Bergamada) Yemedilerse içinden çıkanı fotograflıyayım. :D Kararı kendin ver. Böbrek deme inanmam :D

17. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Üst konu olmayı hakedecek bir yazı bilgilendirme için teşşekürler :D

18. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yasei tam benim makinaya göreydi be Çağrı. Renk uyumuna bir bak google'dan. :D
    Makinam penn fierce. :D:D:D

2 kez hisar önüne gittim onun için. Çok sabırlı bir insan değilimdir yapı olarak. Hatta çok çabuk karar verir ve uygularım. Karı zararı düşünmem. Kafam atmasın. :D:D:D
    V System öyle bir anıma geldi. :D
    Nasip buymuş, balıklara vesile olsun. :D:D:D

19. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Sat onu abim:laughing: :laughing:

Hayır gelmez bak demedi deme:laughing:

20. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Adamın makinası var havasını atıyor:laughing: bana flame yetiyor da artıyor bile dahasına gerek yok şimdilik:thumb:

Bildim o modeli 99f in station wagonu zaten belli boyuttan hihi hihi

Haydi bakalım rastgele neresine gidiyosunuz sarozun? Oranın tür çeşitliliği muhteşem çeşit yapmadan gelmeyin rastgele:thumb: