2 Ocak 2007 Samsun Derbent Barajı Tanışma Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Oh oh sevindim...
    Ben de üzülüp duruyordum Sinop'u hiç göremeden geri döndünüz diye.
    Sinop harikadır gerçekten ve hiç bir yere benzemez.
    1970 yıllarda Samsun'da yaşamış ve oraya aşık olmuş biri olarak Samsun'dan ilk uzun süreli ayrılışım 1983 yılında üniversite tahsilim için İzmir'e gidişimle olmuştu.
    O yıllarda halihazırda kendi karakterini koruyan bir şehir olarak İzmir sevilmiyecek bir yer değildi, bana kısa sürede Samsun'u unutturdu.
    Samsun 1980 li yıların ortasından başlayarak kendine özgü karakterini (Balığa giderken izlediğim rota üzerindeki Saitbey'den Tren garına kadar yol üstündeki tüm ev ahalisini ve esnafı tanır, selamlaşırdık) yitirip parkında bahçesinde gezilemez bir şehre dönüştüğünde fakülteyi bitirmiş, iş için Sinop'a gitmiştim.
    Sinop hiç ama hiç bir Karadeniz şehrine benzemiyordu, Kuşadası hatta 1980 li yılların başındaki Bodrum havasındaydı. Sanki şimdiki Halikarnas diskoya çıkan yamacın altındaki kaybolup giden, sabah yürüyüşünden dönen Paşa (Zeki Müren) ile kahve içtiğimiz balıkçı kahvelerindeki hava tüm şehre hakimdi.
    Kapılarında kilit yoktu Sinop evlerinin. İnsanlarının tamamı birbirini tanıyor, yolda herkes birbiryle selamlaşıyordu.
    Samsun'un hakkını da yemeyelim, Çocukluk aşkım olan bu şehir fuar ve getirdiği kültür kaybolduktan sonra sahil yoluyla yeniden eski karakterine bürünmeye başladı. Denizine kavuştu ve eminim daha da iyiye gidecektir.

Sonuç olarak;
    Yazın balık avı temelli bir organizason yapalım Sinop'ta. Eminim herkes kendine uygun bir köşe bulacaktır 30 bin nüfuslu ve dışarıdan sadece memur ve öğrenci göçü alan bu güzel şehirde.

Tekneler kiralarız, beşerli onarlı gruplar halinde Adabaşına, Gazi kayası üstlerine, olmadı DSİ veya Papazlar açıklarına gidip çaparileri, yemli oltaları istavrit, palamut, lüfer, izmarit ve ıspari ile şenlendiririz. Akşam denizin sesini dinleyip yemek yiyebileceğimiz bir mekanda şen nağmeler ve müzikler eşliğinde eğeniriz.
    Haydi hayırlısı...

Son düzenleme: 5 Ocak 2007
  2. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İşte günün en azimli, en sabırlı iki ismi aynı karede. Murat ve Mehmetin gayretleri inanın görülmeye değerdi.

3. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Taylan abi belki de daha önce hiç alabalık tutmadığım içindir :D Bu arada Ömer abi bizi hafta sonu için bu videolardan mahrum bırakmak istemiyorsan http://www.rapidshare.com/ adresine girip videoları upload edebilirsin :D:D:D sonra da download linkini buraya yazabilirsin :D yani sen bilirsin işine karışmak gibi olmasın da :p:D

4. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Hani nicklerini değiştirecektik..Azimli-1,Azimli-2:D :D :D

5. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Ömer Abi Azimli-1 Azimli-2 yapıp karıştaracağımıza birininki Azimli olsun, diğeri Gayretli :p :p :D :D

6. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Tamam benim adım gayretli olsun :D:D:D

7. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    azimle de tutamadık gayretle de

8. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzde iki ayrı organize var sinop ve amasya ikiside iyi organizasyon iyi hazırlanın amasyayı bilmem ama sinop eşli ve kalmalı olabilir ne dersiniz.(Evli olmayanlar o zamana kadar bulabilirler:D :D avdan anlayan)

9. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Gayretli anlaştık pazar günü öğleden sonra o dediğin siteyi deniyecem..

10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Çok sevinirim arkadaşlar, ne harika olur.

Bahsettiğim güzelliklerden biri. Akliman - Hamsilos yolu üzerinden bir kare.

11. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Şimdi Hürriyeti aradım Böyle bir ilan çıkamayız dediler:D

1. Ev işlerinden
    2. Mutfak işlerinden iyi anlayan
    3. dırdır vırvır yapmayan
    4. Avdan anlayan sorunsuz eş aranmaktadır.
    İlgilenenlerin Sinop organizasyonundan önce resimli özgeçmişleri ve 1 kap örnek yemekleri ile başvurması...

not: Örnek yemek olmadan yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

:D :D :D alemsiniz ya..

12. mcelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    ben varım ikisinede

13. mcelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    hatta iki aşamalı olabilir. kalmak isteyen yada kalma imkanı olanlar ve günün akşamında dönmek zorunda olanlar. ooh şimdiden başladık ayrıntıları da konuşalım bari

14. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    İnşallah güzel bir organizasyon yapabiliriz.
    Bu karede görünen Sarıada dır. Şu an size bu satırları yazdığım odama 500 metre mesafededir :p Tüm çevresi zıpkınla avlanmaya uygundur. Levrek, Sivriburun karagöz, eşkina ve Kefal yapar. Bahardan itibaren martıların yumurtlama bölgesidir. Çekim yapılan yer bizim öğrenci yurdumuzun yanıbaşıdır (4 yıldızlı otel olarak inşaa edilmiş, kapalı ve açık yüzme havuzlu vs vs vs.. :) müşteri çekiyorum fakültemize)
    Bu bögenin kıyısında dev istiridye fosilleri bulunur. Bu istiridyeler halen tropik bölgelerde yaşadığına göre bu fosiller neden buradadır ??? (hadi bakalım merak artıracak bir bilmece).

Son düzenleme: 5 Ocak 2007
  15. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Kalmalı gelinecekse yer hazır 4 yıldız eh işte idare ederiz ne yapalım..

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Biz Aklimanda çadır kurmaya heves ettik birde. Gerçi odaları vs varmış ama çadır olayıda farklı tabi:D..
    Ama siz ne derseniz uyarız biz. 4 yıldız, 3 yıldız, takımyıldız farketmez. :) Bize kıvrılacak yer yeterde artar bile.

Bu arada bu fotoyuda paylaşmadan geçemeyeceğim. Ağacın altında kabirler var, etrafları çevrili yerde yatıyorlar. Ancak rahmetlilerin manzarasına bakar mısınız?

17. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Biz Aklimanda çadır kurmaya heves ettik birde. Gerçi odaları vs varmış ama çadır olayıda farklı tabi..
    Ama siz ne derseniz uyarız biz. 4 yıldız, 3 yıldız, takımyıldız farketmez. Bize kıvrılacak yer yeterde artar bile.

Bu arada bu fotoyuda paylaşmadan geçemeyeceğim. Ağacın altında kabirler var, etrafları çevrili yerde yatıyorlar. Ancak rahmetlilerin manzarasına bakar mısınız?
    Çocuk olmayınca böyle oluyo ,:D bir yerlerden hatırlıyo gibiyim.Ahhhh ah .

18. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Beni bu sefer yapılabilecek tüm Organizasyonlara kafadan yazın.Bu tanışmayı kaçırdım ama bundan sonrakileri ASLAAAA.Yinede büyük konuşmayayım;) Ayrıca arkadaşlar özür dileyerek başlıyorum bilgisizliğime verin.Dün bu site içinde orayı burayı tıklarken tesadüfen T_shirt ve şapka ile ilgili bir konuya rastladım:confused: siz bilinçli site gezenlerimize birazcık gücendim:( :D listeyi görünce hemen hemen yarınızın ismine rastladım:eek: ben yeni üye olduğumdan site kullanımını ancak çözüyorum.Keşke biriniz buralardan duyuru yapsaydınız,bende katılırdım.Fakat anladığım kadarı ile kampanya bitmiş.Sağlıcakla kalın.Ben bugünde siteyi bir karıştırayım bakalım neler var:confused:

19. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Nihat Abi uzun bir süre bu t-shirt konusu gündemde kaldı. Hatta bende o aralar imza ayarlarımda o konu başlığının linkini vermiştim. ama dediğin gibi duymayan çok arkadaşımız oldu. Bende bir takım sipariş verdim. Fazla olsa seve seve paylaşırdım. İnşallah baharda tekrar gündeme gelir bu konu. Edinmek isteyen çok arkadaş var çünki. Hoşca kalın :)

20. Ah bizde böyle güzel anltatım ve paylaşım üzere dostluklarınızın baki kalması

ve organizasyonunuzu tebrik etmesi düşer .

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.