Eşkina avcılığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gececibarış tarafından paylaşıldı.

1. Eşkina için Pendik..

Ama diğer türlü istanbul'da denemediğim yer kalmadı diyebilirim..:)

2. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Eşkina dediğimiz gibi hemen hemen tüm sahil boyunca yapıyor pendik gayet uygun ama tuzladan arkadaşım 4600 gram olanını yakaladı ve o bölgede levrek olduğunuda biliyorum yine cevizli dragos tarafında eşkinaya atarken karagöz alma ihtimalin var.
    Saygılar.

3. Tersanenin orda denedik ama bişey çıkmadı ama oralarda felaket teke
    var orda olma ihtimali çok..

4. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Doğru adrestesin Hamdi arkadaşım,tersaneden tekeni temin edip tuzlanın sahil boyundan atabilirsin tam arkanda ağaçlık bir alan var park gibi birşey sanırım.Ben kadıköyden oraya gidipte boş döndüğümü hatırlamıyorum.Mevsim ve hava şartlarından olabilir.Benim tavsiye bir daha dene derim.
    Saygılarımla.

5. Aslında Pendikte pek boş dönmediğimiz için başka yerleri denemiyoruz
    arada değişiklik olsun diye gitmiştik ama bilirsin gece avında bildiğin
    yerde olmanın avantajı var hırlısı var hırsızı var onun için en iyi yer
    en iyi bildiğin yerdir...;)

6. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sana kesinlikle katılıyorum bu konuda ama bir çok bölgeyide deneme yanılma yöntemi sayesinde buldum.Balıkçılığın zevkli kısmıda bu bilinen bölgeden ziyade kendi bölgeni oluşturman.
    Saygılarımla.

7. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    gece saat 2lerde 3lerde çok kez çektiğimi hatırlıyorum bu balığı yani 20.00 le gece03.00 arası her zaman yapabilir bence

8. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    Teşekkürler:)

9. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar eşkinaya merak sardım acaba boğazda kıyıdan eşkina tutulabilecek yer tavsiye edebilirmisiniz,şöyle trabya,sarıyer tarafları olursa sevinirim.Çok mu şey istiyorum...:D

10. atmoss

atmoss Ali Timucin

Favori Kamış:
    Kıyı Balıkçılığı Ekipmanları
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    1.2 Kg Eşkina
    Bayramoğlu sahilinde avlanıyroum. Bekir Otel ve Kastelli siteleri önünü kaplayan kıyı şeridi yaz aylarında özellikle gece oldukca verimli avlar cıkarıyor. Bu tür balıklar sandığım kadarı ile yazın kıyı şeridine geliyor
    belki suyun sıcaklığından belki de yumurta dokmek icin...

Sonucta taş balığı olan eşkina icin ilk kural taze yada canlı yem kullanılmalıdır. Tekenin bol oldugu bir yerde teke ile eskina yakalamaya calısmak macera oluyor. Direk midyeye dönün ..

Ben yaz aylarında 22:00 ile 02 arasında avlanıyorum. Eşkina avı icin sessiz olursanız kayalarda topuklu ayakkabı kullanmazsanız KARAGÖZ yakalama sanısınızıda arttırırsınız. Hic unutmam bir seferinde oltalım kayaların üzerine yatırıp kıyıdan uzaklastım. Gecenin o sessizliğinde kamışın
    kayalar üzerinden denize doğru gittiğini gördüğümde balıktan önce kamısı kurtarmaya kostum , Allah'tan motor 2 kaya arasında sıkısıp kaldı malesef oltayı cektiğimde bos misina geldi..

11. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    Ben bayramoğlu obitaş sitesindeyim bu yaz tekne almayı düşünüyorum,acaba tekneden de yakalanırmı mesela yelkenkayanın oralarda,bir de midye demişsin acaba bayramoğlunda eşkinayi midye ile yakalıyorsun,tekne alırsam beraber balığa çıkarız istersen ;)

12. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında

kayıkla eşkina yakalayan var arkadaşlarımdan kıyıdan 20 25 uzaklıkta dibi gene kayalık yerlerde el misinası ile kayıgın altına salıyoorlarmıs ve yakalanıyormus söyle avantajı var misina dumduz aşagıya indiginden takılma az oluyor ama bana sorarsan büyük balıgı kıyıdan alırsın cunku midye olsun karides vs olsun en cok kıyıya yakın yerlerde oluyoo irileri de obur oldugundan kıyıda olur yani :)

13. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Eşkina Tutulan şamandıralı kaç çeşit takım var bildiginiz ? tarif ederseniz sevinirim kolay gelsin...Ben dip oltası ile alıyordum 2 köstekli

14. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar eşkina genele gece avlanan bir balık olduğundan ve ışığa karşı biraz duyarlı olduğundan kıyıdan mümkünse ışık almayan bölgeden atarsanız verim alabilirsiniz tekneden bu çok zor olacaktır sabır gerektiren bir avdır bakarsınız olta saatlerdir tık demez bir bakarsınız üst üste çekersiniz bunun da havanın ve ayın konumuna bağlı olduğunu düşünüyorum.
    Saygılarımla.

15. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Merhaba önder,
    Evet dip takımıda iş yapar ama ben sana şamandıralı takımı öneririm müthiş zevkli inanıyorum ki bir daha dip atmazsın,takımın tarifini forumun yani konunun başlarında vermiştim yine takımla ilgili kafana takılan bir şey varsa seve seve yardımcı olurum.
    Saygılarımla.

16. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    Benim derdim kamışa bulaşmadan elle yakalamak onun için teknede ısrar ediyorum neyse olmadı kamışla denicez şansımızı:)
    Ya arkadaşlar benim kafama takılan nokta şu,madem kıyıdan atıyoruz ,ee diyelimki attığımız bölge derin o bedeni nasıl şamandıra ile ayarlıyacağız,eğer derinse iğneler dipe gitmezki yüzeyde kalır,varsa olayı bi çizimle anlatabilirmisiniz şu garibe :)

17. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ha birde arkadaşlar bende banax sx 5000 var,iri bir eşkineyi çekermi bu makine,öptüm hepinizi...:)

18. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Ufuk kardeşim merhaba,
    Senin banax makine iri eşkinayı yüzdürür yani sağlam makinan bende daiwa var ama çok kötü makinaylada eşkina aldım hani şu pazar malı dediğimiz.Ufuk takımı çok basit ama ben çizipte gösteremiyorum burada pc bilgim balıkçılığımdan kötü anlayacağın:rolleyes: şamandıralı takım kamış boyu olacağından fazla uzağada atamayacaksın yani maksinun 10-15 metre belkide o kadar bile değil oradada sanırım dibe oturacaktır yoksa oltan gezer ve bir yerde mutlaka oturur ama sen fazla açılmasına müsade etme.Dediğim gibi bir kaç atıştan sonra oltan istediğin yere gidecektir eminim.
    Rastgele.

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Ufuk arkadaşımın sorusuna bir ekte ben yapayım, hem bedeni önümüzdeki suyun derinlşiğine göre yaralamanın pratik bir yolu gerek hemde, mesela kayalıklardan atıyoruz diyelim bu balık kıyıya ne kladar yanaşaı şamandırlaı oltayı ileri atmanın bir anlamıyok atsak atsak 10-15 metre önğmüze kayaların dibine atarzı diye düşünüyorum
    ne karar ileri atmalı sizce

20. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    barış dostum
    yazını görmemişim kusura bakma sorum cevabında yazılıymış zaten saolasın