işte merakla beklediğiniz an....

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. En önemlisi üstad'da üstad diyecek....

2. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Ali Emre, Serdarın alıntısını bekliyorum.
    Hayır bende merak ettim acaba serdar üslubunumu bozdu diye.

3. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    Bakalım. Eskihisarda bilinen, oltayla kıyıda camgöz (ufak bir şey) tutmuş tek insan benim. Çapariyle çinekop demiş ve günde 30-40 çinekop getirmiş tek insan gene benim. Herkes istavrit çekip maşallah derken, kiloluk kırlangıç çeken gene benim. Benden başka, raslantı eseri tutanları saymazsak, levrek, eşkina, mırmır, çinekop tutan yok.

YA BU EGONUN AŞILMIS ABARTILMIS HALI BENCE..VE HIÇ HOS DURMUYOR..

4. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    Selçuk bey buyrun sıze alıntı..

5. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Lütfen Emre yapma bunu.
    Sen biraz önce Serdara "bu arkadasım ıstavrıtte balıkmı sız hala ıstavrıt tutp masallah dıosunuz bız kedılere vermıoz" cümlesiyle resmen iftira attın şimdi bunu yazıyorsun.

Kusura bakma ama ben şuandan itibaren senin samimiyetine inanamıyorum.

6. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    :cool: :cool: :) Konuya çok ortadan daldım ama birşley anlatmak istiyorum.

Ben genelde kıyı kalabalık olduğu zaman avlanmayı sevmiyorum. Nedeni ise..hepimiz amatör balıkçıyız. Bu bir hobi ve zevk. Satın almaktan yemekten çok uğraş gerektiren bir nevi kafamızı dinlediğimiz ve sorunları unuttuğumuz an...Ben inanılmaz bir zevk alıyorum ama hali ile bazı vatandaşların amacı kar etmek yani tamamen beslenme amacı ile bir güdü. Bu durumda neler oluyor?*

Olta karışabilir çok doğal..ama bir bakıyorsunuz biri üstünüze atlamış...Ne oluyor? Stres+gerginlik..EEE ben stres atmaya geldim bu bir hobi..1 liralık olta için değermi??? Değmez...ne oluyor bende ve benim gibi düşünen insanlar uzak durmaya çalışıyor kalabalıktan.

Kısaca bence o balık şu çeşit, ufak, büyük yada çok... Bu bir hobi yarışma değil. Ben buraya üye oldum gerçekten paylaşım adına. Bende diğer arkadaşlarıma katılıyorum tavsiyeler ile eleştirileri karıştırmaya gerek yok. Bu bir zevk ise yarışmaya gerek yok:)

Ben ne denk gelir ise tutmaya çalışırım..Çoğu zaman yakaladığım balığı yemem ve dağıtırım. Yiyeceğim zaman inanın satın alıyorum. Sakın yanlış anlamayın beni üstüme vazife değil sadece dostça bir tavsiye...Zevk almasını bildikten sonra yakalamış olmak yada olmamak...:cool:

Bu pazar gene çıkıyoruz bakalım neler olacak...

7. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    arkadaslar sız arkadası savunmak ıstıyorsunuz ve savunuyorsunuz bu yazılanlarda ego yok ben kralım yok dıosanız sız bılırsınız ama bence var ..
    herkesın fıkrı kendıne ben boyle dusunuyorum ve tekrar soylurum arkadasımız tutmus oldugu camgoz ve levrek resımlerını yayınlarsa cok daha ınandırıcı olcak bence

8. Sevgili Meslektaşım
    Arkadaşlarımın dediği gibi ithamda bulunduğunuz kişi sitemizin nadide değerlerinden biri olup, bilgileri ansiklobedik değil teoriye dayalıdır.
    Ayrıca Sevgili Namık'ın en son mesajında bahsettiği gibi bir alıntı yapılmış olup Serdar bey hakkındaki yorumları önce açmış olduğu konular sonrada yazmış olduğu cevapları okuduktan sonra versen nasıl olur.

9. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    Herkes istavrit çekip maşallah derken, kiloluk kırlangıç çeken gene benim. Benden başka, raslantı eseri tutanları saymazsak, levrek, eşkina, mırmır, çinekop tutan yok.

benı ıftıracılıkla suçlayan arkadasım yukarda herkes ıstavrıt cekıp maasallah derken lafını ıstavrıt yakalayıp resımlerını yayınlayan bı arkadasa yollarsanız bundan ne anlam cıkarırsınız.

teşbıh dıye benzetme dıye bı edebı olay var bılgın varmı bılmıorum ama arkadas ıstavrıtı begenmedıgını belırtınce boyle bı benzetme kullandım ama anlayısın kıt yapabılecek bıseyım yok ve anlayısın kıt oldugu kadar karsındakı kısıye ıftıracı dıyebılecek kadar saygıdan yoksunsun..

10. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    ali emre kusura bakma ama bence sen anlamak istediğini anlamışsın. serdar arkadaşımız hiç bir zaman senin anladığın uslupla konuşmaz ve balıkçılık konusununda bilgisi ve tecrübesi en azından benden iyidir. yardımı sever ve bu yazısında yine yardım ediyor. işin özü çıtayı yukarı çek diyor kansuya. hiç lüfer yakalamadan sadece istavrit yakalayacakssam balıkçı olmamın bir anlamı yok o zaman ben istavritçi olurum namığın dediği gibi.

11. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    Namık bey sı savunmaya devam edın, artık yorum yapmıyorum cunku taraflısınız

12. Yani sizi inandırmak için illa resim olacak yoksa siz inanmassınız diyorsunuz.
    Ozaman Reis babanın gençliğinde yaşadığı av hikayelerine, sevgili Pasha'nın yayınlayamadığı resimlerine, Mehmet hocanın paylaştığı av anıları sizin için hiçbir şey ifade etmiyor. Size illaki kanıt olacak.

13. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var

ama hakikaten öyle değilmi şimdi sen kendini düşün limanda balıktasın 25 kişi çapariylr istavrit alıyor. sende 3-5 tane lüferi kovana koynuşsun ve tutmaya devam ediyorsun . oraya gelen yabancılar istavritçilerin yanınamı toplanır yoksa senin başına bir düşün bakalım. ve de sen eve gidince ;
    == herkes istavritle oyalanırken ben 15 tane lüfer tuttum( 5 kiloyu geçmesin sirkülere uymaz sonra) diye anlatmayacakmısın. bir düşün bakalım

14. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Ben taraf tutmadan okudum. Ve benim anladığım tamamen güzel bir tavsiye yapılmış hemde o kadar güzelki...Senden daha iri balıkları beklemek hakkımız değilmi.. Bence kesinlikle çok güzel bir cümle...

Burada çok güzel bir tavsiye verilmiş. Bence sen yanlış anladın bir kere daha okur isen sende hak vereceksin

15. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr

senın benım samımıyetıme ınanıp ınanmaman ınan benım ıçın hıç bısey ıfade etmıor arkadasım..
    ıftıracı lafınıda aynen ıade edıorum sana

16. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Emre mevzunun başından beri çok fevri hareket ediyorsun.

Önyargıyla yaklaştığından kimsenin hiçbir sözüne kulak asmayıp '' Hepiniz eğri Ben doğruyum '' diyorsun.

Biraz daha sakin olsan sanırım anlatılmak istenileni anlayacaksın ve pişman olacaksın. Çünkü yanlış istikamettesin...

17. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    arkadaslar sız dogrusunuz tamam nasıl dusunuosanız dusunun

18. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Önemli Dikkat

Herkes yerini bilmeli !....

Son zamanlarda bakıyorum sitede daha av yapmamış içine o kokuyu çekmemiş bir dünya insan bodozlama konuya dalıyor ve ukelalık taslıyor.

Burası bir avcı sitesi Türkiye'nin elit balıkavıcılığı sitelerinden burada insanlar yapmış oldukları avlar ve diğer bilgileri doğrultusunda dinlenilir ve sözlerine itabar edilir.

Saygı duyduğum her yazısını büyük bir iştahla okuduğum ve her konuda gerçekten mükemmel bilgiler aldığım Serdar Hocam her yönüyle bu sitenin bilgi bankası denilebilecek insanlarından.

Şimdi duruma bakıyorum ki daha oltayı eline almış 300 gr balığı ile insanlara bilginçlik taslayan daha Şamandıralı Olta yapmayı bilmeden ustam hocam diye hitap etmesi gereken insanlara bilgi satmaya çalışan üyelerimiz var.

Serdar hocam gibi hepmizin belki hayallerinde kurularken bile kendisine güleceği (En iyi avına bakın) bir avcının yanında ben saygıyla eğilirim başka birşey yapamam.

Ötesinde burada kimseye tabirse "Aslanı kediye boğdurma yapamayız"

Saygılarımla

19. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    pekı arkadasımda terbıyesızlık yapma hakkını kımden alıorsun sen
    yaptıgın bu çunku aslanı kedıye bogdurmazmıssın burda kımsenın kımseyı bogmaya calıstıgı yok fıkırlerın soylenmesı senı neden bu kadar rahatsız ettı acaba.
    dogru cok sevıyelı ve elıt bır sıte burası ama su kelımelerın ve saygısızlıgınla senın yerın burası degıl bence.saygıdan bahsederken son yazdıgın yazıyı oku ve aynaya bak

20. DR_BLOoD

DR_BLOoD

tamamen sana katılıyorum abi biliyorsundur benimde başımdan böyle bir olay geçti daha 30 mesaj ança yazmış daha yeni yeni kendini tanıtıyor ama gelmiş beni yalançılıkla suçluydu hatırlarsınız neyse ben senden yanayım abi ...