işte merakla beklediğiniz an....

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    GERCEKTEN KOMIKSIN SAOL ALLAH RAZI OLSUN GULDURDUN BENI ALLAH DA SENI GULDURSUN..BILMEDEN KIRDIYSAM KUSURA BAKMA ARKADASIM

2. Sayın arkadaşım neden bu kadar agrasif hareket ediyorsun....

3. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Eleştiri:
    Önce okursun/dinlersin...
    Sonra soru sorarsın kendine veye o kişiye...
    Sonra okursun/Dinlersin...
    Anladığın şekilde ve uygun üslupla eleştirini belirtirsin...
    Sonra yine /okursun/dinlersin...
    Devam etmen gerekiyorsa edersin...
    Gerekmiyorsa susarsın...

Bağırıp çağırıp da insanların sana sylediklerini/yazdıklarını dinlemeyip...
    en sonunda o insanların sana anlattığını sanki kendin çıkarmış gibiyazman garip değil mi...

Başından beri serdar abiyi bilenler/tanıyanlar sana diyorlar ki,
    senin çıkardığın anlam hatalı,üstelik eleştirin abartılı ve hoş olmayan bir üslupta...

sen ise anlamamakta ısrarla bağırıyorsun...

ve hala bağırıyorsun...
    hala bağırıyorsun...
    bağırıyorsunnnnnnn:mad:

e karşındakiler de bağırmaya başlar olmaz o zaman...

lütfen...
    yeter artık...
    kapatalım bu konuyu...

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Ben kimseyi küçümsediğimi sanmıyorum. Bunun bir süre sonra bıktıracağını, kanıksanacağını ve zevk vermeyeceğini her iki mesajda da yazdığımı sanıyorum..

Bilmem, levreğin tanesi 3 milyon bizim halde. Senin fikrini satın almak herhalde 15 milyona patlar ki, X yüz milyona fotoğraf makinası almaktan ucuza çıkar. Hesap adamı olmak lazım.

Eğer derdi, sana, başkalarına hava atmak olan biri olsak, sence öyle yapıp şak şak seslerine, saolun, varolun demek daha kolayı olmaz mıydı?

Benim fotoğraf makinam yok. Cep telefonum bile yok. Ve tekrar söyleyeyim, gittiğim çoğu avdan boş dönerim. Çünkü, illa bir av değil, macera ararım. Ve fotoğraf makinası demek, her şeyden önce kurda kuşa emanet edilecek olan çantada pahası olan ve bazılarının "çantayı götür" dürtülerini uyandıracak bir şey olması demek. Bilmem anlaşabildik mi? Benim hiç bir zaman aman ne balık tuttum gibi bir düşüncem olmadı. Burada da yazarım, genelde, teknik mevzularda, kendi tecrübelerimi, ki, bunlar yanlış/doğru olabilir, bunu garanti edemem, sizlerle paylaşmaktır. Kaldı ki, bunu yaparım, çünkü bende sizlerin tecrübelerinden faydalanıyorum, vermeden almakta olmaz..

Ben hiç istavritte balık mı dediğimi hatırlamıyorum, bilakis, "Yoksa, 2-3 günde bir biz burada o ve istavritlerini görür, bir süre sonra, ilgimizi bile çekmez, formaliteden bir ikimiz tebrik eder, geçer gideriz." diyorum, yani, bu bir süre sonra sıradanlaşır, zevk ve heyecan vermez diyorum. Bu hale gelmeden, bazı tavsiyelerimi veriyorum. Elbette kimse buna katılmak zorunda değil. Ama bundan benim bir burnu büyük tavrı içinde olduğum sonucunu çıkarmanızı pek anlayamadım..

Her halükarda, değerli yorumlarınız için teşekkür ederim sayın Yakutlu..

Hakkımda müspet menfi, görüşlerini bildiren diğer arkadaşların da, teveccühleri için sonsuz saygı ve teşekkürlerimi kabul etmelerini dilerim..

5. Serdar Hocam sen fazla yorulma istersen....
    Biz hallederiz. Arkadaş anlayacak ve gerekli açıklamayı yapacaktır.

6. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    SEVIYE BELLI BOYLE ILERLE ARKADASIM.MUHATTABIM D EGILSIN

7. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
    bu kdar insan yanlış ta bi tek siz mi doğrusunuz abi?? serdar abim kendinden örnekler verdi sadece.. böyle böyle yaparsanız yaptığınız avdan daha çok zevk alır bu işte ilerlersiniz dedi. siz de bu küçük örneklerden farklı anlamlar çıkarıp konuyu farklı yerlere taşıdınız. serdar abim bu tavsiyeleri bir başkasına yapsa eminim siz de ona hak verecektiniz.. insanlar neden kendilerine dokunur bi şey olduğunda bu kadar hiddetlenirler.. bir de bir başkasının gözüyle okuyun yazdıklarını. daha tarafsız daha objektif.. eminim hak verceksiniz..

8. Böyle uzatmaktan ne tür bir haz alıyorsun arkadaşım...
    Adam gibi özür dile sonrada konu kapansın artık.

9. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç

Emre, konuları ters anlamak için elinden geleni yapıyorsun bravo valla sana.

Bak bakayım arkadaş senin arıza tesbitini hangi laf üzerine yapmış. Ona göre muhatab olursun.

10. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    ARKADASIM HERKEZIN BI FIKRI OLABILIR ONEMLI OLAN BUNA SAYGI GOSTEREBILMEK.BEN BU KONUDA BOYLE DUDUNUYORUM DIYORUM NE VAR BUNDA BU KADARMI ELESTRISYE TAHAMMULSUZSUNUZ.
    İŞİN ILGINÇ YANI GRUS BELIRTTIGIM ARKADAS GAYET S EYELI VE TARTISMA ADABINI BILEN BI INSAN KENDISINE SAYGILARIMI SUNUYORUM AYNI FIKIRDE OLMASAKTA ANLAYISI IÇIN TESEKKUR EDIYORUM ,DIGER ARKADASLARA ORNEK OLMASI DILEGIYLE

11. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Neyse bizim sayemizde sen de 50 kusur mesaj yapmis oldun iste. Kac tanesi bir paylasim icin ya da faydali birsey amacinda acaba?
    Bizim seviyemiz emin ol seninle bu kadar tartisma yapacak kadar yeterli olmayabilir. Ama sunu unutma buradan alabilecegin o kadar guzel dersler o kadar guzel fikirler olacak ki.
    Sayin Yakutlu arkadasim. Gel bak ben bu konuyu bitirmis olayim. Hakkinda yanlis dusunup hatali yazmis olabilirim. Ozur dilemesini ve saygi gostermesini de iyi bilirim.

Hatta hatali yaklasimim icin COK OZUR DILERIM...

Ama senden bu sekilde bir yaklasim bekleyemiyorum. Olsaydi simdiye kadar coktan kapanmis olurdu bu konu...

Kal saglicakla...

Ne tutuyorsan tut rastgelsin sana...

12. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    NEDEN OZUR DILEYECEGIM ARKADASIM BI KONUDA SIZINLE AYNI DUSUNMEDIGIM IÇINMI. SAÇMALIYORSUN INANKI YAA

13. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg

Emre heralde senin ağzından çıkanı kulağın duymuyor.
    Bu cümleyi sözde Serdar yazmış haaayazmışsın "bu arkadasım ıstavrıtte balıkmı sız hala ıstavrıt tutp masallah dıosunuz bız kedılere vermıoz"
    Pekii nerde bunun ispatı diyorum sana, ispatı yoksa bu nedir? iftira değilmidir? sen bana bu cümleyi Serdarın yazdığını ispatla bende bende senden özür dilicem.

Saygılar.

14. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    ARKADASIM BEN BUNUN CVPINI YAZDIM SANA BAK TEKRAR SONRA KONUSALIM

15. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    cevabını mantıklı bulamadım. seb birisine böyle bişey yaz sonrada çevir kazın altı olsun. olmazki aamaa.
    Yazacağın cümlelere kelimelere dikkat etmelisin. yazdığını ispatlayamazsan ben buna iftira derim, sencede öyle değilmi?
    Saygılar

16. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Laz inadı bu olmalı ...

17. Esas saçmalayan kim merak ediyorum doğrusu
    Bunca insan sana eleştiri yapıyor ama sen anlamamak için çaba harcıyorsun.
    Dediğim dediksin yani...
    Ama bu kafayla gidersen askere alamazsın teskere...

18. yakutlu61

yakutlu61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    300gr
    Arkadaslar : Sunu Uzulerek Gordumku Yaptigim Bi Elestri Yuzunden Yaklasik 100 Msj Cekildi Ben Yazdigim Msj Da Arkadasin Tavrinin Bana Yanlis Geldigini Ve Bana Gore Hos Olmadigini Yazdim.elbetteki Buna Katilmak Zorunda Degilsiniz.ama Oyle Tartisma Usluplari Ciktiki Ortaya Inanilir Gibi Degil.

Kisaca Kimse Ayni Fikirde Olmak Zorunda Degil Onemli Olan Katilmasakta Saygi Gostermekte.

Burda Elestri Yaptigim Için Kimseden Ozur Dilemeyecegim Sadece Istemeden Kirdigim Insanlar Varsa Onlardan Ozur Diliyor Ve Fikrini Belirten Herkese Tesekkur Ediyorum

19. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
    hiç düşündünüz mü? ''acaba yanlış mı düşünüyorum'' diye.. serdar abi bu örnekleri bize yada size karşıt fikirli olan birine verse belki biz de aynı sizin gibi düşünecektik, yanlış anlamlar çıkaracaktık..aynı tepkileri verecektik. oysa empati kurarak düşünsek ben değil de biz diyebilsek herşey çok daha güzel olurdu..

20. balıkçıl

balıkçıl

of of of millet curcuna olmuş burası ya.kansu helal olsun sana.tuttun balıkları ortalık karıştı.eminim sende ya balıktasın yada gidiyorsun.ne güzel iş be.benimde acizane bir fikrim olacak olursa şunu söylemek isterim.sen bu balıkları tutmaktan keyif aldığın sürece hiç problem yok.zaten zamanla başka balıklara ister istemez merak salarsın.lüfer levrek lafı geçti yanlış hatırlamıyorsam onlarlada uğraşıyordun bir ara.tutulmadı herhaldeki resimleri göremedik.ne zaman ne tutacağını senden iyi kimse bilemez.ama kendini geliştirmekte güzel bir erdemdir.zevk aldığın şeyi yapmaya devam.iyi bir balıkçısın sen.seni burada görmek hoşuma gidiyor.tebrikler .