Yeni 3,80 Bot Ve 9,8 Tohatsu Motorumuz

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında ssancak17 tarafından paylaşıldı.

1. cbsero

cbsero Serhan Aksoy

Evet ahşap tabanlı ancak sanki sizinki daha kaliteli gibi geldi benim bot beyaz renk Galata Marinde Bauhausta aynı kalınlıkta dediler bilemiyorum tabii...Bende şu an için çok memnunum :)

2. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    herkeze merhabalar...

yaz yaklastı heyecan sardı benı cok özledım botumuzu,
    hemen ılk iş motoru bakıma goturucem ve yaza hazırlık yapmaya baslıycam :)
    artık profösyonel sayılırıs,bu sene ıkıncı senemız, tekrar soylemekte fayda var yenı almaya kara verenler ıcın, 3,80 bot ve 9.8 tohatsu motor cok dogru bır secım oldu bunu gonul rahatlıgı ıle soyleyebılırım, gecen sene bır tık bıle yapmadı motor,bakalım bu sene nasıl gececek sorun olacagını sanmıyorum cunku bakımlarını aksatmadım hıc,umarım sorun olmaz bellıde olmuyor tabe :)
    herkeze bol keyıflı balıklı avlar dılıyorum...

3. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    bilgi ve yardımlarınızı beklıyorum!

bota dümen ve gaz kontrol eklemeyı düşünüyorum arkadaslar,
    bu konuda tecrubesı olan varmı, paylasırsanız sevınırım!
    bu arada bır kac yerde gormustum, portatıf sekılde monte edılen bır sıstem yapmıslar,oturma yerıne ve tabandakı tahtalara sabıtlenmıs bır dıreksıyon vardı, bu tıp bırsey yapılabılırmı?
    veya hazır bulabılırmıyıs?
    son olarakda botu şişirmek tam bır işkence oldu gecen sene 3 tane ayak pompası parcaladım, akuye baglanan bırcok elektrıklı pompa denedım ama guclerı cok dusuk oldugundan hıcbır ıse yaramadı, ıse yarayanlarda cok pahalı bu konudada bılgı paylasımızı beklıyorum tecrubelı arkadaslardan ,
    saygılar.

4. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Serkan selamlar.

Konuyu Başından sonuna kadar okudum.

Hem bilgilendim hemde keyif aldım.

Kısmet belli olmaz bakarsın bir Bot'da biz almışız.

Selamlar.

5. 56562

56562 xxx xxxxx

Botlar için özel yapılmış oldukça büyük boyutlu, kolu hem yukarı çekerken hemde aşağı indirirken hava basan sağlam pompalar vardır. Bir adet bu pompalardan ve iki adet nefesi sağlam güçlü kuvvetli kişi ile 3,50 botu omurgası dahil 10. dk da şişirebilirsiniz.

6. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    üstad,
    inan bana gecen sene sırf bot şişirme belasından dolayı rahat rahat cıkamadım cok yorucu oluyor, bendede 3 tane ayak pompası vardı ıkı kısı basladıgımızda bıle en erken 15-20 dakıka suruyordu ve resmen canımız cıkıyordu,ustune bırde ayak pompalarının kırılması cabası.
    ben gecen senden bu yana arastırıyorum kalıtelı olan ama fıyatı bıras pahalı olan akuye baglanan guclu pompalardan buldum bakalım bu sene kısmetse ,el pompalarını cok tavsıye eden oldu ama oda co yorucu olacak sonucta,ınan şişirme olayı bıtıyor ben yarım saat sora kendıme gelebılıyorum botda.bu dezavantajıda bu sene ortadan kaldırabılırsek on numara olacak,malum botu gecen sene aldık masraf coktu bu senede artık bı elektrıklı pomapa almak gerek dıye dusunuyorum.
    son olarak dıreksıyon sıstemı kurmak hakkında bılgısı olan varsa paylasım ıstıyorum arkadaslar,
    emınım goren veya bu sıstemı kullanan bırı vardır.
    saygılar.

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bu güne kadar 4 adet şişme bot sahibi oldum.Şu anda 3,30mt tahta taban omurgalı bir şişme botum var.Tek ayak pompası ile 3 bölmeyide şişirmem 10dk sürüyor.

Arabanın çakmak soketine takılan pompalardan geçen sene almıştım.Bunlar güç üretemiyorlar.Üflüyor fakat botun adaptöründen içeriye fazlaca bir akış olmuyor.Ya elektrikli olacak bu da gidilen avlakta elektrik bulmakda sorun çıkartıyor yada aşağıdaki gibi 12V akü ile çalışan pompa olacak.Ben bunu almayı düşünüyorum şu an.Fakat 12V akü kaç şişirme yeterli olacak ve akü bittiğinde şarj etmek için akü şarj aleti almadan tekrar dolum yapabilmemin yolu olacak mı?Bu konuda bilgisi olan var mı?

http://www.westmarine.com.tr/Produc...va_Pompasi/11/329/2665/S_Product_Details.aspx

8. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Barış selamlar
    Konuyu dikkatle takip ediyorum

Arabanın Aküsüne direk bağlasan olmuyor mu acaba?

9. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

West marin'in sitesinde çakmaktan alınabilen ,sizin istemiş olduğunuzun bir benzeri bir pompa var.
    Bu şekilde araç çalışırken şişirme yapılırsa aküyü boşatma sorunu olmaz.

10. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Akü sorunu derken linkini verdiğim pompanın kendine ait 12 V luk aküsü var.Hani elektrikli bisikletlerde varya o hesap.

Abi çakmaktan alanlar dediğim gibi güçlü olmuyor.Örnek verdiğim akülü pompanın çakmaklı olanı 39 lira.Ama yetersiz.20 Dk dan fazla sürer o botu şişirmesi.

Akülü olunca daha güçlü üfleyeceğine inanıyorum.

TEk sorun aküyü şarjlamak.Teknik bilgim olmadığı için araba aküsünün Volt değeri,amperi ile 12V luk akülerin değeri tutarsa alabilirim.Bu konuda teknik bilgiye sahip olanlardan yardım istiyorum.

11. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo

arkadaşlar bu sıtenın yerıne telefon actım bılgı ıstedım ama yeterlı bılgı veremedıler, net bılgı beklıyorum makınanın gucu konusunda.
    bu arada ,arbanın akusune araba calısır durumda ıken baglanabılıyor,bunda bır sakınca yok.aksıne akuyu tekrar doldurmak zorunda kalmıyorsunuz,ama onemlı olan basıncın yuksek olması ben bu tıp bunlara benzer 3 tane akuye baglanan pompa aldım hıcbırı 3,80 lık botumu sısırmedı bırakın sısırmeyı yerınden bıle kımıldatmadı,
    bu yuzden ıse yarar saglam guclu ve aynı zamandada akuye baglanan bır pompa arıyorum,
    bır tane bulmustum botu aldıgım yerde cok guclu ve kalıtelı bır makına ancak fıyatı cok cok tuzlu ıdı.alternatıf arıyorum acıkcası, tabe bısey bulamazsam sanırım ona donucem yıne :)

12. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sitesinde ürün açıklamalarrında şöyle geçiyordu;

Bu yüksek basınçlı elektrik pompası herhangi bir 12V batarya üzerine bağlanarak 11,7 cu.ft./min.(0,331m³/dk.)'de 2,1psi basınç sağlar. 23''(58,4cm.) hortumu ile sunulur. Her türlü şişme botu kolay ve kusursuz bir şekilde şişirebilir.
    Taşınması son derece kolaydır.
    Bütün hortum ve adaptörler ürüne dahildir.

0,331m3 331 lt/dk ya denk geliyor.Bir çok pompa 450 lt/dk değerini yakalıyor fakat 2,1 psi basınç gerçekten çok güçlü bir değer.Dk/lt olarak yeterli olmasa bile basınç gücü sayesinde bot adaptöründen hava girişi rahat olur.Ayak pompaları ile 6 Lt/dk hava pompaladığımızı düşünürsek bu baya iyi bir değer.

İnşallah yanılmıyorumdur.Teknik bilgisi olan yok mu?

13. barisbasci06

barisbasci06 Barış

Favori Kamış:
    Shimano Bestmaster
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 RB
    En İyi Avı:
    Hatırlamak zor..:)
    Büyük ihtimalle bu pompa ile botumuzu büyüklüğüne göre 5-8 dakika gibi bir sürede rahatlıkla şişirebiliriz.Ayakla bu iş zaten sıkıntılı. Bence gayet mantıklı.

14. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tek sorun 12 V küçük aküyü şarjlamak.

15. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    siteden doyurucu bılgı ıstedım e-maıl aacaklaar paylasıcam,
    ben hala kararsızım urunu gormeden denemeden alacagımz ıcın suphelerım var ya ıse yaramaz ıse !
    bı dunya para ver sora bı ıse yaramasın sınır bozucu,
    dedıgım gıbı 3 tane aldım cok ıyı degıllerdı ama basıncları yuksek dıe aldım bı ıse yaramadılar,
    botun kalınlıgından dolayı agır oldugundan sanırım basınc gucu yetmıyor kaldırmıyor.
    neyse bakalım bır acıklama gelsın sıteden eger denedıgımde sorun olurda ıse yaramaz ıse gerı verebılırmıyım onu teklıf edıcem okey derlerse alıcam,isteyen var ise bu sekılde bırkac kısı bırlesıp alırsak belkı fıyatıda dusurebılırız bu arada. bır tasla ıkı kus vuralım derım kı emınım botu olan herkez bu dertten muzdarıptır :)
    sizi bılmem ama ben bu yaz kesınlıkle bu dertten kurtulmak ıstıyorum butum hevesım daha basta gıdıyor yaw.

16. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
  17. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Fikir

Barış,

Seçenek 1)
    Elektronikçi bir arkadaş vardı Sitede
    geçen haftalarda konuda açmıştı
    Esabi Aytekininde baya bir yazışması olmuştu.
    O Arkadaşımızı bulup rica ederek 1 tane 220v->12v Şarj cihazı devresi yaptırabilirsin
    yaklaşık 20TL diyelim

Seçenek 2) Hani notebookları şarj eden adaptörler var ya, onlardan elindeki aküye uygun değer taşıyanlarından bir tane bulabilirsin
    Hurdacıdan alırsan muhtemelen 3-5Tl ye mal olacaktır.

tanesi 20 tl den de 5 tane akü alırsın
    100Tl diyelim

Evde Şarj et Avlakta kullan .

olmaz mı?

18. mallaca

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Valla abi 1. seçenek daha akla yatkın geliyor.O elektronikçi arkadaşa ben 50 vereyim beni bu şarj işinden kurtarsın. 50+20 akü= 70TL. Baya da karlı çıkarım.

Ya da bu dertten tamamen kurtullmak için
    http://www.avmarketi.com/asp/product/1024/Turbomax-elektrikli-bot-pompasi

böyle bir şey alacaksın.Araba aküsünede bağlanabiliyormuş.Tabi çok tuzluuuu.Duygusal açıdan kuvvetli olanlar tabi rahatlıkla alabilirler :)

19. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
  20. ssancak17

ssancak17 SERKAN

Favori Kamış:
    alba star